Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@serenata για να λυθεί η απορία όλων μας: Κάτω από το "DETAILS OF PAYMENT" τι σου γράφει; Επειδή δεν φαίνεται στο screenshot που ανέβασες.

Γράφει "APPROVED TRANSACTION (GREEK GOVERNMENT GAZETTE A/84/18.07.2015)" ή κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που το καλοσκέφτομαι και η δυνατότητα εμβάσματος προς έξω από χρήματα που έχουν εισαχθεί, βάση του εν λόγω ΦΕΚ προβλέπεται, άρα ίσως και σε αυτή την περίπτωση το ίδιο να βγάζει και άρα ίσως να μην είναι κριτήριο. Θα δοκίμαζα αλλά τον έχω αφήσει με 3,5€ το λογαριασμό μου στην Πειραιώς. Ας δοκιμάσει κανείς που έχει σκοπό να στείλει έτσι κι αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν φτιαξω ενα καινουργιο λογαριασμο παυπαλ και κανω το γνωστο κολπο τα λεφτα θα μου τα δεσμευσουν για 21 μερες;

Πιθανόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασε χρεωστικη Alpha Bank visa σto Banggood

 

Δεν είναι είδηση αυτό. Όλες οι Ελληνικές κάρτες περνάνε στο Banggood χωρίς κανένα πρόβλημα, από την αρχή των capital controls.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους! Να κάνω μία γρήγορη ερώτηση, αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος. Αν έχω χρήματα στο λογαριασμό μου στο PayPal μπορώ να τα μεταφέρω στο λογαριασμό μου της Πειραιώς που έχω συνδεδεμένο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι είδηση αυτό. Όλες οι Ελληνικές κάρτες περνάνε στο Banggood χωρίς κανένα πρόβλημα, από την αρχή των capital controls.

Φιλε εμενα μου ειπαν να δοκιμασω και να σας πω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους! Να κάνω μία γρήγορη ερώτηση, αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος. Αν έχω χρήματα στο λογαριασμό μου στο PayPal μπορώ να τα μεταφέρω στο λογαριασμό μου της Πειραιώς που έχω συνδεδεμένο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

 

Ναι, αλλά η Πειραιώς θα σε χρεώσει με την προμήθεια εισερχόμενου εμβάσματος που είναι περίπου 3-4 σε άλλες τράπεζες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά η Πειραιώς θα σε χρεώσει με την προμήθεια εισερχόμενου εμβάσματος που είναι περίπου 3-4 σε άλλες τράπεζες.

 

Στην Πειραιώς είναι μεγαλύτερη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε εμενα μου ειπαν να δοκιμασω και να σας πω!

 

Σου είχα ήδη απαντήσει στο #11745 ότι περνάνε -ως τώρα- πάντα, διαπιστωμένα και χωρίς εξαιρέσεις. Άλλη μια επιβεβαίωση τέλος πάντων από σένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα θέλω να κάνω μια αγορά απο ali βάζω την revolut που έχω και μου γράφει For security reasons this process can not be continued.
Σε επικοινωνία που είχα με το ali μου είπε οτι το πρόβλημά είναι ότι η κάρτα, debit για αυτό μου βγάζει αυτό το μήνυμα μπορεί να με βοηθήσει κάποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...