Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παιδια απο οταν ανακάλυψα την leupay δεν ξανα ασχολήθηκα με την revolut.

θες πχ να αγορασεις κατι και ειναι Παρασκευη Βραδυ , Αν εχεις revolut και δεν εχει κλείσει και  το οριο στα εμβασματα απο την τραπεζα σου ,  τα χρήματα θα μπουν στην καλύτερη τριτη- τεταρτη (υπαρχουν και περιπτώσεις που εχουν αργήσει και περισσότερες μερες)για να μπορείς να κανεις την αγορα !

 

Ενω με την Leupay στέλνεις λεφτα απο την χρεωστική σου,  στον λογαριασμο σου στο leupay wallet και τα εχεις αμέσως το επομενο δεπτερολεπτο και κανεις την αγορα με paypal η κατευθείαν απο την εικονικη καρτα. και δεν  περιμένουμε 2-3 εργασιμες ημερες thn revolut.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα στην κοινότητα!

Θα ήθελα τα φώτα σας για το εξής: προτίθεμαι να πουλήσω ένα μουσικό όργανο στο εξωτερικό (αξίας 1500€), με πληρωμή μέσω Paypal, ώστε να διασφαλιστεί ο αγοραστής.

Αυτό που θέλω, είναι να μπορέσω να κάνω ανάληψη των χρημάτων που θα πληρωθώ, ώστε να μπορέσω να τα χρησιμοποιήσω και να μην μείνουν στο balance της PayPal.

Το πρόβλημα μου όμως είναι πως στο Paypal δεν μπορώ να συνδέσω τραπεζικό λογαριασμό (άγνωστο γιατί - η τράπεζα με διαβεβαίωσε πως από την πλευρά της δεν υπάρχει πρόβλημα - περιμένω απάντηση από Paypal).

Έχετε καμιά πρόταση; Ή κάποια άλλη εναλλακτική;

 

Σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην κοινότητα!

Θα ήθελα τα φώτα σας για το εξής: προτίθεμαι να πουλήσω ένα μουσικό όργανο στο εξωτερικό (αξίας 1500€), με πληρωμή μέσω Paypal, ώστε να διασφαλιστεί ο αγοραστής.

Αυτό που θέλω, είναι να μπορέσω να κάνω ανάληψη των χρημάτων που θα πληρωθώ, ώστε να μπορέσω να τα χρησιμοποιήσω και να μην μείνουν στο balance της PayPal.

Το πρόβλημα μου όμως είναι πως στο Paypal δεν μπορώ να συνδέσω τραπεζικό λογαριασμό (άγνωστο γιατί - η τράπεζα με διαβεβαίωσε πως από την πλευρά της δεν υπάρχει πρόβλημα - περιμένω απάντηση από Paypal).

Έχετε καμιά πρόταση; Ή κάποια άλλη εναλλακτική;

 

Σας ευχαριστώ!

 

Παράτα τις Ελληνικές τράπεζες. Βγάλε μια Leupay, σύνδεσε το ΙΒΑΝ της στο Paypal και τράβα τα λεφτά σε αυτήν. Ώστε να τα έχεις διαθέσιμα για να τα χρησιμοποιήσεις όπως θέλεις και να μπορείς να τα κάνεις ανάληψη και όλα αν θέλεις αμέσως και όχι 10 ή 30% όπως επιτρέπει το γελοίο Ελληνικό τραπεζικό σύστημα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και στο paypal μπορει να τα αφησει μεσα και να αγοραζει τα παντα οτι θελει μεχρι και pampers

 

Το ερώτημα ήταν πως θα μπορέσει να τα κάνει ανάληψη και καλό είναι να απαντάμε στα ερωτήματα. Και στο ερώτημα που τέθηκε απάντησα. Από εκεί και πέρα το Paypal δεν είναι πανάκεια (δεν αγοράζεις τα πάντα με αυτό) και 1500€ είναι αρκετά μεγάλο ποσό για να παραμένει "εγκλωβισμένο" στο Paypal balance μέχρι να ξοδευτεί... Δεν μιλάμε για 40-50€...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ μια χαρα απαντησες οπως και εγω...απλα το νοημα του post μου ειναι και οτι και στο paypal να τα αφησει εχει μια μορφη ελευθεριας

 

Βεβαια αλλο ειναι να τα εχεις στο χερι

 

Σε παρομοια βεβαια περιπτωση με καλο φιλο μου εστειλε τα λεφτα του απο το balance του στο paypal τα οποια ηθελα εγω για να κανω αγορες χωρις τους περιορισμους των CC  και εγω στη συνεχεια του εστειλα το ποσο με μεταφορα στη τραπεζα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε πολύ ενδιαφέρον η συζήτηση στις προηγούμενες σελίδες, δεν μου έφερε καθόλου κατάθλιψη να είστε καλά...

 

Ωστόσο, αυτή είναι η πραγματικότητα και πρέπει να την αποδεχτούμε, στα ευχάριστα τουλάχιστον προς το παρόν υπάρχουν ακόμη κάποιες λύσεις όπως revolut, leupay...

 

Δεν μου έκανε καμία εντύπωση πάντως που στο φεκ δεν έγραφε τίποτα για διαδίκτυο, τα φεκ είναι πλέον για να εξυπηρετούν κάποιους συγκεκριμένους αναλόγως το βύσμα και την επιρροή που υπάρχει από πίσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από ένα χρόνο ανακαλύφθηκε το request money. Μπράβο παιδιά που είστε ψαγμενα και βρίσκεται λύσεις και κάνουμε και καμιά αγορά από εξω

 

Γιατί εξαφανίστηκες τόσο καιρό;

Πάντως, όποτε απαντάω σε ερωτήματα σχετικά με το Request αναφέρω ότι εσύ μας άνοιξες τα μάτια τότε.

 

Στη συνέχεια, βέβαια, οι περισσότεροι αλλάξαμε μεθόδους και, κυρίως, κάρτες, αλλά η πρωτιά σου παραμένει σ' αυτό το νήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια αγορά στο Amazon.com, και μου ήρθε mail "Your payment has been declined". Έχει τύχει σε κάποιον;

Άρα δεν έκανες αγορά, παρά μόνο απόπειρα αγοράς.

Πώς δοκίμασες να πληρώσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...