Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρίν λίγο αποφάσισα να δοκιμάσω να πληρώσω κατ' ευθειάν, με χρεωστική Πειραιώς μεσω paypal, για μια αγορά 420 ευρώ από ebay πριν στείλω το έμβασμα για Revolut και πέρασε κανονικά.

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, αλλά μου φαίνεται λίγο δύσκολο να πέρασε τυχαία τέτοιο ποσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχει δοκιμασει με steam φιλε?ανα ναι,στα στοιχεια της καρτας σε τι γλωσαα τα εβαλες?

Τελευταία συναλλαγή που είχα με steam ήταν τον Φεβρουάριο και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι απο τότε.

Τα στοιχεία τα εισάγω πάντα στα Αγγλικά, όπως ακριβώς φαίνοται πάνω στη κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα στα αγγλικα τα βαζεις?και την διευθηνση πληρωμης.πολη κτλπ?


παντως προσπαθησα με ονοματεπωνυμο σε αγγλικα και τα υπολοιπα ελληνικα αλλα τζιφος.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και αυτά στα Αγγλικά, λατινικούς χαρακτήρες δηλαδή.

Τσέκαρε μήπως δεν βάζεις σωστά κάποια διεύθυνση και δεν το δέχεται ή βάζεις διαφορετική απο αυτή που έχεις δηλώσει στην τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαζω αυτα που γραφει το χαρτι της καρτας που μου ηρθε με το πιν,υποθετω ειναι τα ιδια με αυτα που εβαλα οταν εκανα τις αιτησεις.

 

η καρτα σου ειναι απο ελληνικη τραπεζα?γιατι αμα ειναι απο εξω λογικο ειναι να τα βαζεις στα αγγλικα.

 

στην διεθυνση εχει 2 κουτακια,στο πανω βαζω διεθυνση κατοικιας κατω τι βαζω?συνοικια δηλ εξαρχεια ξερω γω?


ΔΗΛ αν το ονομα ειναι γραμμενο πανω στην καρτα ως chris k malaperdas,στο steam πως θα το γραψω?chris k malaperdas η chris konstantinou malaperdas?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τράπεζα Πειραιώς ειναι η κάρτα.

Στο δεύτερο κουτάκι δεν χρειάζεται τίποτα. Είναι για κάποιες συγκεκριμένες περιπτώσεις διευθύνσεων.

Το όνομα το γράφω πάντα όπως είναι τυπωμένο στην κάρτα και με κεφαλαία ( δεν γνωρίζω αν παίζουν ρόλο τα κεφαλαία αλλά έτσι συμπληρώνω πάντα τέτοιες φόρμες),

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πω,δοκιμασα διαφορους συνδυασμους αλλα τιποτα.

υποθετω το στιμ πρεπει να τραβαι καποιο ζορι,καθοτι την καρτα την δοκιμασα αλλου και δουλευει κανονικα.

ευχαριστω παντως για την βοηθεια. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει κανεις γιατι ενω μεχρι προτεινως μπροουσα ανετα να μεταφερω λεφτα απο μια alpha bank visa στο paypal ballance μου τωρα πλεον δεν την δεχεται?

 

Εννοειτε οτι εχω λεφτα μεσα σε αυτη τη καρτα και εννοειτε οτι δουλευει μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις και δεν μιλαω για την καρτα που εχεις συνδεδεμενη στο paypal αλλα για αλλη καρτα.

 

Αυτο το κολπο χρησιμοποιουν ολοι για να βαλουν λεφτα στο paypal ballance και να κανουν αγορες μεσω paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω οτι το Paypal κρατάει προμήθεια ότανη αγορά γίνεται σε δολλάρια, λόγω της μετατροπής. Αν η αγορά γίνει σε ευρώ κραπάει πάλι κάποιο ποσό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την τελευταία μου εργασία με πλήρωσαν 1500€ και τα κατέθεσα στην τράπεζα.

 

Τώρα με βάση τα καινούργια κολπακια με τα cc είναι άμεσα αναληψιμα αυτα ή βγάζω 420€ την βδομάδα;

 

Μήπως ισχύει ή άμεση ανάληψη από κάποιο ποσό και άνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...