Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπότε εγώ βάση αυτών μπορώ να πάω δεύτερα πχ να σηκωσω τα 1500€ ή όχι;

 

 

Μήπως πρέπει μόνο να πάω στο ταμείο;

Από το ΑΤΜ δε μπορείς σίγουρα. Μπορείς μέχρι 840. Από το ταμείο θα μπορείς να τα σηκώσεις όλα.Αν δεν τα χρειάζεσαι γιατί να τα σηκώσεις όμως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από το ΑΤΜ δε μπορείς σίγουρα. Μπορείς μέχρι 840. Από το ταμείο θα μπορείς να τα σηκώσεις όλα.Αν δεν τα χρειάζεσαι γιατί να τα σηκώσεις όμως;

 

 

Δεν νομίζω ότι έχει εφαρμοστεί ακόμη η δυνατότητα ανάληψης των 840 και από το ταμείο, αφού δεν έχει η εκδοθεί το αντίστοιχο δελτίο τύπου της ΕΕΤ.

Ίσως αυτό το ΣΚ να προσαρμόσουν το λογισμικό των ΑΤΜ αλλά από 1/8 ίσως μάθουμε κάποιο νέο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πω ρε παιδια πριν 2 βδομαδες πηρα μια action cam και τωρα με την ιδια καρτα που εχω κανει αρκετες αγορες με εκοψε 3 φορες απο χθες. εχω revolut οποτε κανενα προβλημα απλα μου φανηκε λιγο ακυρο. τωρα στα ξαφνικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε paypal λογαριασμο μπορω να βαλω χρηματα με ελληνικη χρεωστικη καρτα?Δοκιμαζω με την μεθοδο της προσκλησης σε αλλο μειλμυ και τοσο με την visa Πειραιως οσο και με την μαστερ καρντ της εθνικης εχω παρει τα @@ μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εα

 

Σε paypal λογαριασμο μπορω να βαλω χρηματα με ελληνικη χρεωστικη καρτα?Δοκιμαζω με την μεθοδο της προσκλησης σε αλλο μειλμυ και τοσο με την visa Πειραιως οσο και με την μαστερ καρντ της εθνικης εχω παρει τα @@ μου

εαν το χρονο που σπαταλας σε διαφορα  ποστ με το να ρωτας το ιδιο συνεχεια  τον ειχες επενδυσει λιγο σε διαβασμα θα ειχες απαντησει μονο σου στην ερωτηση σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εα

 

εαν το χρονο που σπαταλας σε διαφορα  ποστ με το να ρωτας το ιδιο συνεχεια  τον ειχες επενδυσει λιγο σε διαβασμα θα ειχες απαντησει μονο σου στην ερωτηση σου

Ευχαριστω για την βοηθεια φιλε.Ο χρονος που σπαταλησες για την απαντηση σου ειναι και ο σκοπος του  φορουμ δλδ να βοηθαμε.Ευχαριστω κ παλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε paypal λογαριασμο μπορω να βαλω χρηματα με ελληνικη χρεωστικη καρτα?

Δε μπορείς λόγω cc.

Βγάλε καμιά ξένη κάρτα για να κάνεις απροβλημάτιστα τις αγορές σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σε paypal λογαριασμο μπορω να βαλω χρηματα με ελληνικη χρεωστικη καρτα?Δοκιμαζω με την μεθοδο της προσκλησης σε αλλο μειλμυ και τοσο με την visa Πειραιως οσο και με την μαστερ καρντ της εθνικης εχω παρει τα @@

Βαλε τον λογαριασμο σου το ιβαν εννοω και φορτωσε χρηματα   αΝΘΕς Να κανεις αγορες η Κατεβασε την Revoluτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

Οπως όλοι έτσι και εγώ χρησιμοποιουσα το κόλπο παράκαμψης τον capital control έτσι ώστε να μπορώ να κάνω τις αγορές μου μέσω PayPal. Ξαφνικά μια μέρα μου πέταξε ένα μήνυμα ότι έχω ξεπεράσει τα όρια (lift limits) και ότι πρέπει να δώσω περισσότερα στοιχεία, πχ λογαριασμό ΔΕΚΟ. Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον άλλον;

Να τα δώσω ή θα μπλέξω γιατί κάνω κάτι παράνομο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με πειραιώς visa αγοράζω κανονικά από steam

Θα δοκιμασω να αγορασω καποιο φθηνο παιχνιδι και εγω με χρεωστικη εθνικης για οσους ενδιαφερονται να ενημερωθουν

 

Παλιοτερα ειχα δοκιμασει και ετρωγα πορτα.

 

EDIT: Δυστυχως επειδη εχω υπολοιπο στο paypal  δεν με αφηνει να πληρωσω με την συνδεδεμενη χρεωστικη ( θα τραβηξει απο το balance)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δοκιμασω να αγορασω καποιο φθηνο παιχνιδι και εγω με χρεωστικη εθνικης για οσους ενδιαφερονται να ενημερωθουν

 

Παλιοτερα ειχα δοκιμασει και ετρωγα πορτα.

 

EDIT: Δυστυχως επειδη εχω υπολοιπο στο paypal  δεν με αφηνει να πληρωσω με την συνδεδεμενη χρεωστικη ( θα τραβηξει απο το balance)....

 

Αν θελεις να δοκιμασεις αν τραβαει απο τη καρτα τοτε κανε withdraw ολα τα λεφτα που εχεις στο paypal ballance στη τραπεζα σου και μετα απο μερικες μερες που τα λεφτα θα μπουνε στην τραπεζα ξαναδοκιμασε να αγορασεις κατι μεσω του paypal με μηδενικο ballance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...