Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκανα κι εγω μολις μια αγορα από ebay με το paypal οπου ειχα δηλωσει την πιστωτικη καρτα Εθνικης.

Επειδή ειχα να το χρησιμοποιώ καιρο, θυμαμαι ότι ειχα κανει ρυθμιση στο paypal να κάνει το συναλλαγμα η τραπεζα μου και όχι το paypal, γιατι η τραπεζα παιρνει μικροτερη προμηθεια.

Τωρα δεν βρηκα αυτην την επιλογή γιατι έχει αλλαξει το site του paypal.

Ξερετε αν την εχει καταργησει;

 

Ακυρο. Το βρηκα

Σου ειναι ευκολο να μου πεις που στο καλο ειναι η επιλογη αυτη στο site γιατι δεν μπορω να την βρω με καμια δυναμη...!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σου ειναι ευκολο να μου πεις που στο καλο ειναι η επιλογη αυτη στο site γιατι δεν μπορω να την βρω με καμια δυναμη...!!!!

 

Γρανάζι (Profile) δεξιά δίπλα στο Logout/ Payments/ Preapproved payments/ στο πινακάκι Set Available Funding Sources/ σε κάθε κάρτα πατάμε Conversion Options/ Bill me ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένταση το θέμα πλέον δεν έχει λόγο ύπαρξης, νομίζω πρέπει να κλειδωθεί

Ας μη βιαζόμαστε. Δεν μας κάθετε και στο σβέρκο το τόπικ. Άνοιξε η δυνατότητα αγορών για κάποιους κωδικούς απλά. Δεν έγινε δα και άρση των capital controls...

Α και κάτι ακόμα: οι "επιτρεπόμενες" (οι μη "απαγορευμένες" μάλλον, φάρμακα, εργαλεία, ανταλλακτικά κλπ.) συναλλαγές έως και τις 3/8, παρά το ότι εγκρίνονταν και πραγματοποιούνταν με Ελληνικές κάρτες, είχαν μηνιαίο όριο ανά τράπεζα. Δεν θυμάμαι να είδα κάτι περί αύξησης ή και κατάργησης αυτού του ορίου παράλληλα με το άνοιγμα των επιπλέον κατηγοριών. Πράγμα το οποίο σημαίνει ότι αν μάλιστα παρέμεινε στα παλιά επίπεδα, ας ετοιμαζόμαστε να το βλέπουμε να εξαντλείται πλέον εν ριπή οφθαλμού και εκεί που πέρναγαν κάποιες συναλλαγές, λίγες μέρες μόλις μετά την αλλαγή του μήνα, να μην περνάει καμία!

Επεξ/σία από theopan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα οντως πλεον μπορουμε να αγορασουμε κανονικα απο το εξωτερικο χωρις περιορισμους?

Τραβαει το paypal κανονικα λεφτα απο την καρτα που εχεις συνδεση?

 

Ειχε καποιος προβλημα στο να αγορασει κατι απο το εξωτερικο? Να του μπλοκαρει την συναλλαγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες θέλω να αγοράσω Battle-Net balance για games. Με κρεμάσαν απτα Public που δεν τα ειχανε >τελικα<, οποτε πηγα τσάμπα και τωρα ψαχνομαι. Δεν θελω να τα δωσω σε κατι αγιο-γδυτες που βρηκαν ευκαιρια και δινουν 27 ευρω καρτες που βαζουν balance των 20 ευρω.
Εχω πιστωτικη και PayPal.
Θα μπούνε η θα μου κανουν νερα παλι τα CC και θα πρεπει να δωσω τα λεφτα μου σε (χειροτερους) απατεωνες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες θέλω να αγοράσω Battle-Net balance για games. Με κρεμάσαν απτα Public που δεν τα ειχανε >τελικα<, οποτε πηγα τσάμπα και τωρα ψαχνομαι. Δεν θελω να τα δωσω σε κατι αγιο-γδυτες που βρηκαν ευκαιρια και δινουν 27 ευρω καρτες που βαζουν balance των 20 ευρω.

Εχω πιστωτικη και PayPal.

Θα μπούνε η θα μου κανουν νερα παλι τα CC και θα πρεπει να δωσω τα λεφτα μου σε (χειροτερους) απατεωνες?

Δεν δοκιμάζεις αγορά με πιστωτική από εδώ που και να μην περάσει δεν τρέχει τίποτα  http://www.game.co.uk/en/battlenet-15-gift-card-282005?pageSize=20&searchTerm=battlenet

H παράδοση Ελλάδα κοστίζει 2.95 λίρες επιπλέον και η battlenet θα είναι φορτισμένη σε λίρες , δεν ξέρω εάν σε ενοχλεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρανάζι (Profile) δεξιά δίπλα στο Logout/ Payments/ Preapproved payments/ στο πινακάκι Set Available Funding Sources/ σε κάθε κάρτα πατάμε Conversion Options/ Bill me ...

Σε ευχαριστω...!! Διαλεξα την τραπεζα τελικα γιατι ως προεπιλογη ειχε οριστει η Paypal..

Γλυτωνεις τιποτα ετσι..; δεν νομιζω να αντιμετωπισω καποιο προβλημα τωρα που πηρα φορα και αγοραζω ψιλοπραγματακια..! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις αγορές μικρής αξίας δεν θα δεις σημαντικές διαφορές αλλά σε μεγαλύτερες άξιες πρέπει να εξετάσουμε και τις προμήθειες των τραπεζών, πχ προμήθεια 2& WSTHN eurobank,.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, τωρα με την χαλάρωση τον cc ποιο ειναι το μεγιστο ποσο αγορας με πιστωτικη καρτα απο το εξωτερικο, δηλαδι μπορω

ας πουμε να κανω αγορα laptop απο amazon Γερμανίας αξιας 1000€ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, τωρα με την χαλάρωση τον cc ποιο ειναι το μεγιστο ποσο αγορας με πιστωτικη καρτα απο το εξωτερικο, δηλαδι μπορω

ας πουμε να κανω αγορα laptop απο amazon Γερμανίας αξιας 1000€ ?

 

Το όριο που έχεις βάλει στην κάρτα σου.

Τελικά τώρα μπορείς να συνδέσεις ελληνικούς τραπεζικούς λογαριασμούς χωρίς να κάνεις ιστορίες. Μόλις συνέδεσα σαν δεύτερο έναν της εθνικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...