Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πιο πιθανον ειναι να εμφανιστούν μεχρι σημερα το βραδακι , αν οχι τοτε δευτερα

Πραγματικά γύρω στις 7.30 μπήκε το ποσον

 

Λεφτά από έμβασμα και ειδικά σε μοναδικό ΙΒΑΝ όπως είναι αυτό που σου δίνει η Paypal, είναι απολύτως αδύνατο να χαθούν. Ή θα φτάσουν, ή θα επιστρέψουν. Α και παρεμπιπτόντως (αν και υπάρχουν άλλα θέματα για το Paypal και κακώς συζητάμε εδώ), αυτή την κίνηση να στείλεις 1000€ στο Paypal balance, είναι υπό αμφισβήτηση το κατά πόσο είχες λόγο να την κάνεις εφόσον πλέον οι περισσότερες αγορές γίνονται και με τις Ελληνικές κάρτες. Και αν δεν είσαι verified στο Paypal, ετοιμάσε τα χαρτιά σου γιατί είναι εξαιρετικά πιθανό να χρειαστεί να γίνεις.

Ομολογώ πως έχω μείνει λίγο πίσω στις εξελίξεις με την κατάσταση των capital control. Αφού περίμενα που περίμενα έκατσα και διάβασα καμιά 150 σελίδες προς τα πίσω για το τι συμβαίνει γενικότερα. Εκτός από λογαριασμό τραπέζης που τον έβαλα τον Ιούνιο μέσω τηλεφώνου είμαι verified από το 2008

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα capital control με τον χρονο μεταφοράς του εμβασματος δεν εχουν καμια σχεση, ετσι ηταν και όταν η ελλαδα ηταν ελεύθερη :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις αν υπαρχει καποια διαφορα για τις προπληρωμενες στις αλλαγες?

Η χρεωστικη μου περασε στο μαγαζι που αγοραζω συχνα αλλα οταν δοκιμασα με την προπληρωμενη δεν την δεχοταν.Δεν δοκιμασα να αγορασω κατι απλα να σωσω τα στοιχεια τις καρτας στον λογαριασμο μου.(Η καρτα μεσα ομως δεν ειχε λεφτα)

 

Πριν τα CC πληρωνα με την προπληρωμενη στο ονομα της μητερας μου και ειχε περασει κανονικα χωρις θεμα.Λετε να φταιει οτι ηταν αδεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες σήμερα το πρωί μου ήρθε ειδοποίηση στο paypal ότι έχει υποστεί limitations. Το ίδιο συνέβη και σε paypal των φίλων μου. Όλοι μας είχαμε ανεβάσει παλιότερα τα απαραίτητα έγγραφα. Συνολικά περίπου 15 paypal κλειδώθηκαν. Συνέβη σε κανέναν άλλο μήπως σήμερα; Πολύ περίεργο μου φαίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες σήμερα το πρωί μου ήρθε ειδοποίηση στο paypal ότι έχει υποστεί limitations. Το ίδιο συνέβη και σε paypal των φίλων μου. Όλοι μας είχαμε ανεβάσει παλιότερα τα απαραίτητα έγγραφα. Συνολικά περίπου 15 paypal κλειδώθηκαν. Συνέβη σε κανέναν άλλο μήπως σήμερα; Πολύ περίεργο μου φαίνεται

Αν πράγματι αυτο ισχύει το ππ σου εχει ανοίξει ενα ticket μπες στο ππ και δες τι σου λέει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα είναι από το paypal το μήνυμα;

 

Ναι.

 

 

Αν πράγματι αυτο ισχύει το ππ σου εχει ανοίξει ενα ticket μπες στο ππ και δες τι σου λέει

 

Μόλις μπαίνω μου ζητάει να πάω στο resolution center και να ανεβάσω κάποια χαρτιά.

 

Ξέρω τη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν το έχει κάνει μαζικά για την Ελλάδα ή απλά έτυχε σε εμένα και τους φίλους μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες σήμερα το πρωί μου ήρθε ειδοποίηση στο paypal ότι έχει υποστεί limitations. Το ίδιο συνέβη και σε paypal των φίλων μου. Όλοι μας είχαμε ανεβάσει παλιότερα τα απαραίτητα έγγραφα. Συνολικά περίπου 15 paypal κλειδώθηκαν. Συνέβη σε κανέναν άλλο μήπως σήμερα; Πολύ περίεργο μου φαίνεται

συνήθως είναι μαϊμού μηνύματα αυτά πρόσεχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι spam ή phisshing ρε παιδιά. Μέσα στο paypal μου το βλέπω. 

Εδώ είναι η φώτο οταν συνδέομαι. https://drive.google.com/open?id=0B8aDUBwQHEohbVRmeTFkOWVLcWc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω χθες, στο ebay μου δεχθηκε πληρωμη μεσω paypal (χωρις balance) και τραβηξε τα χρηματα απο την προσαρτημενη καρτα Πειραιως, σήμερα δε μου δέχεται πληρωμή μεσω ebay-καρτελας paypal. Βγαζει σφαλμα και μου ανοιγει μια καρτελαα να εισαγω νεα καρτα (που φυσικά δε θα κανω υπαρχει ηδη ενεργη καρτα στο paypal που διαθετει και το απαραιτητο ποσο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω χθες, στο ebay μου δεχθηκε πληρωμη μεσω paypal (χωρις balance) και τραβηξε τα χρηματα απο την προσαρτημενη καρτα Πειραιως, σήμερα δε μου δέχεται πληρωμή μεσω ebay-καρτελας paypal. Βγαζει σφαλμα και μου ανοιγει μια καρτελαα να εισαγω νεα καρτα (που φυσικά δε θα κανω υπαρχει ηδη ενεργη καρτα στο paypal που διαθετει και το απαραιτητο ποσο)

 

Αυτα διαβαζω κι εγω ακομη προτιμω να φορτωνω το pp balance.

 

Οπως φαινεται, η ρωσικη ρουλετας με τις καρτες και τις αγορες εξωτερικου, συνεχιζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτα διαβαζω κι εγω ακομη προτιμω να φορτωνω το pp balance.

 

Οπως φαινεται, η ρωσικη ρουλετας με τις καρτες και τις αγορες εξωτερικου, συνεχιζεται.

 

Καλά μην τρελλαθούμε τώρα... Η Ρώσικη ρουλέτα ...σκοτώνει. Το να δοκιμάσεις μια κάρτα και να μην εγκριθεί η συναλλαγή είναι απλά ένα χαμένο λεπτό από το χρόνο σου. Άσε που όσες συναλλαγές δοκίμασα τις τελευταίες μέρες, έγιναν κανονικά με τις Ελληνικές κάρτες μου. Το φόρτωμα του pp balance έχει προμήθειες και παραβιάζει και τους κανόνες του Paypal με ό,τι συνέπειες έχει κάποια στιγμή αυτό. Ξεχάστε το και αφήστε το μόνο για απόλυτη ανάγκη.

Επεξ/σία από theopan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...