Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά μην τρελλαθούμε τώρα... Η Ρώσικη ρουλέτα ...σκοτώνει. Το να δοκιμάσεις μια κάρτα και να μην εγκριθεί η συναλλαγή είναι απλά ένα χαμένο λεπτό από το χρόνο σου. Άσε που όσες συναλλαγές δοκίμασα τις τελευταίες κάρτες έγιναν κανονικά με τις Ελληνικές κάρτες μου. Το φόρτωμα του pp balance έχει προμήθειες και παραβιάζει και τους κανόνες του Paypal με ό,τι συνέπειες έχει κάποια στιγμή αυτό. Ξεχάστε το και αφήστε το μόνο για απόλυτη ανάγκη.

 

Πως μας τα λες ετσι;

Ενα λεπτο απο το χρονο μου;

Ποσες μερες πρεπει να ασχολουμαι για να αγορασω κατι;

Αν δεν περασει η συναλλαγη, δεν πρεπει να φορτωσω το balance?

Γιατι για να παω σε καρτα εξωτερικου, δεν το επιλεγω.

Ακομη και για το request money, πρεπει να βγω απο το σπιτι, να παω να καταθεσω σε ατμ κλπ....

Οσο για top up, θες μερες να δεις τα λεφτα.

Φασαρια.

 

Γι'αυτο, απο πριν φορτωμα, οταν θελω να αγορασω, να αγοραζω.

 

Με αυτο που λες περι 'παραβιασης' των κανονων του pp τι εννοεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με αυτο που λες περι 'παραβιασης' των κανονων του pp τι εννοεις;

 

Ότι απαγορεύεται το ίδιο άτομο να φτιάχνει 2ο account. Και εφόσον γίνεται με αυτή τη μέθοδο (send/request) αποτελεί παραβίαση των όρων χρήσης. Μόνο το έμβασμα προς το Paypal είναι "νόμιμη" διαδικασία. Τέλος πάντων ο καθένας όπως το βλέπει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω χθες, στο ebay μου δεχθηκε πληρωμη μεσω paypal (χωρις balance) και τραβηξε τα χρηματα απο την προσαρτημενη καρτα Πειραιως, σήμερα δε μου δέχεται πληρωμή μεσω ebay-καρτελας paypal. Βγαζει σφαλμα και μου ανοιγει μια καρτελαα να εισαγω νεα καρτα (που φυσικά δε θα κανω υπαρχει ηδη ενεργη καρτα στο paypal που διαθετει και το απαραιτητο ποσο)

αυτο με την καρτελα ειναι τεχνικο προβλημα το κανει γενικα αυτες τις μερες ξαναδοκιμασε και θα σου το περασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα που έχει αναφερθεί. Έκανα αγορά στο στο Amazon.uk, και ενώ τη δέχτηκε και μου ήρθε mail επιβεβαίωσης, μετά από 2 λεπτά έλαβα mail που γράφει "your payment has been declined". Έχει γίνει και σε προηγούμενη αγορά που έκανα από το Amazon.uk, και την επόμενη μέρα από την άρνηση πληρωμής, η αγορά προχώρησε κανονικά. Αυτό με χρεωστική Πειραιώς. Είδωμεν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να δοκιμάσεις μια κάρτα και να μην εγκριθεί η συναλλαγή είναι απλά ένα χαμένο λεπτό από το χρόνο σου.

Πριν από μια εβδομάδα απορρίφθηκε η χρεωστική της Πειραιώς σε αγορά μου από στο amazon.co.uk <_<

 

Περίμενα τουλάχιστον 2 ημέρες για να λάβω το e-mail απόρριψης "Your payment has been declined" και τουλάχιστον 1μισι ημέρα για να στείλω τα χρήματα στην Revolut, και μετά φυσικά κατάφερα και έκανα τη δουλειά μου. -_-

 

Μία ζωή την έχουμε - δεν θα τη φάμε σε πειράματα. Να παν να πνιγούν οι ελληνικές τράπεζες και τα capital controls. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από μια εβδομάδα απορρίφθηκε η χρεωστική της Πειραιώς σε αγορά μου από στο amazon.co.uk <_<

 

Περίμενα τουλάχιστον 2 ημέρες για να λάβω το e-mail απόρριψης "Your payment has been declined" και τουλάχιστον 1μισι ημέρα για να στείλω τα χρήματα στην Revolut, και μετά φυσικά κατάφερα και έκανα τη δουλειά μου. -_-

 

Μία ζωή την έχουμε - δεν θα τη φάμε σε πειράματα. Να παν να πνιγούν οι ελληνικές τράπεζες και τα capital controls. B)

 

Δεν διαφωνώ καθόλου και το εφαρμόζω κι εγώ αυτό με τις κάρτες εξωτερικού εδώ και 1 χρόνο. Όχι όμως ότι είναι σωστή λύση το send/request από ψεύτικο 2πλο paypal account. Σε αυτό πάνω σχολίασα. Μόνο προβλήματα δημιουργεί.

 

 

Εθνική τράπεζα δεν με αφήνει να κάνω add debit out pre-paid virtual card
 
αίσχος το paypal

 

 

Μια χαρά έχω συνδεδεμένεςκαι τις 2. Mastercard και οι 2 εννοείται (μην παλεύεις με καμιά Maestro δηλαδή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από μια εβδομάδα απορρίφθηκε η χρεωστική της Πειραιώς σε αγορά μου από στο amazon.co.uk <_<

 

Περίμενα τουλάχιστον 2 ημέρες για να λάβω το e-mail απόρριψης "Your payment has been declined" και τουλάχιστον 1μισι ημέρα για να στείλω τα χρήματα στην Revolut, και μετά φυσικά κατάφερα και έκανα τη δουλειά μου. -_-

 

Μία ζωή την έχουμε - δεν θα τη φάμε σε πειράματα. Να παν να πνιγούν οι ελληνικές τράπεζες και τα capital controls. B)

Εγώ με πιστωτική Eurobank αγόρασα τόσο από το Amazon.co.uk,όσο και από το Amazon.de και μιά χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε εαν μπορώ απο το PayPal να πάρω τα λεφτά στη κάρτα; Δουλεύει αυτό;

Όχι δεν δουλεύει, απλά δεν γίνεται αυτό που θέλεις, μόνο σε τραπεζικό λογαριασμό μπορεις να αποσύρεις λεφτά απο το παυπαλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...