Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@stelios18120

 

Κάνε αναζήτηση στο forum για EMS και θα βρεις πολλά νήματα με το θέμα αυτό.

Σε κάθε περίπτωση, κανείς δεν μπορεί να διαβεβαιώσει ότι ένα δέμα που έρχεται με EMS δεν θα σταματήσει στο τελωνείο, εκτός αν γνωρίζει τον τελωνειακό/ούς που υπηρετεί/ούν στα ΕΛΤΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξερω αν για άλλους αν εχει σταματήσει, για μενα πάντως δεν περναει τελωνείο, ίσως γιατι παραδίδει στα ελτα

Eμένα, 2 ρολόγια των 200€ πάντως,δεν είχαν σταματήσει,που έρχονταν από το Τόκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω φέρει με εμς subwoofer 12 κιλα το ενα 24 κιλα συσκευασία, εχω φερει κατα καιρους 3-4 φορες ηχοσυστηματα αυτοκίνητου 2 din αξιας ~500 ευρω το καθε ενα και δεν σταμάτησε κανένα στο τελωνείο.

 

...και τελευταία εφερα μια βρύση 60 δολάρια με τντ και μου ζητούσαν 110 ευρω για το σύνολο του εκτελωνισμού, ε τους τη χαρισα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω φέρει με εμς subwoofer 12 κιλα το ενα 24 κιλα συσκευασία, εχω φερει κατα καιρους 3-4 φορες ηχοσυστηματα αυτοκίνητου 2 din αξιας ~500 ευρω το καθε ενα και δεν σταμάτησε κανένα στο τελωνείο.

 

...και τελευταία εφερα μια βρύση 60 δολάρια με τντ και μου ζητούσαν 110 ευρω για το σύνολο του εκτελωνισμού, ε τους τη χαρισα

Ε άμα την έφερες με κούριερ,την πάτησες.Κούριερ μόνον μέχρι καμιά εικοσαριά Ευρώ,τίποτα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχάς, η αμαζόνα δεν δέχεται paypal.

Μπορείς να δοκιμάσεις με μια κάρτα (χρεωστική) και αν δεν τη δεχτεί, δοκιμάζεις με την άλλη.

 

 

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε.. Θα το δοκιμασω απο βδομαδα.. Ειναι αυτο διαβασα σε προηγουμενο ποστ "ρωσικη ρουλετα" αν δεχτει η οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε.. Θα το δοκιμασω απο βδομαδα.. Ειναι αυτο διαβασα σε προηγουμενο ποστ "ρωσικη ρουλετα" αν δεχτει η οχι;

Eγώ προσπάθησα να πάρω ένα μαχαίρι από τη Γερμανία,αλλά δεχόταν μόνον με PayPal.Το αποτέλεσμα ήταν ότι με πέταξε έξω κανονικά.Πήγα μετά και προσπάθησα σε μαγαζί στην Ισπανία,που δεχόταν πιστωτικές,με την πρόσθετη ασφάλεια ενός ακόμα κωδικού της VISA,και έκανα μιά χαρά τη δουλειά μου.Και ήταν και αρκετά φτηνότερο. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια και χαρά 

λοιπόν έχω visa Περαία ,μάστερcard eurotrapezas ,μαέστρο εθνικής και virtual εθνικής

ποια με συμφέρει να χρησιμοποιώ οικονομικά 

θέλω να κάνω αγορές από ebay aliexpress 

αν θυμάμαι καλά η virtual χρέωνε πολλά για να την φορτίσεις

σας παρακαλώ μην μου πείτε να διαβάσω 3000 σελίδες δεν θέλω να περάσω το μάθημα θέλω απλά να αγοράσω οικονομικά 

έχω ήδη διαβάσει πολλές  :-D το 5 το έχω   :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Maestro δεν μπορείς να κάνεις αγορές στο internet, η virtual χρεώνει προμήθεια για φόρτιση, η eurobank κρατάει προμήθεια όταν αγοράζεις σε συνάλλαγμα οπότε Πειραιώς.

 

Αλλάξε και την maestro σε mastercard κάποια στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ προσπάθησα να πάρω ένα μαχαίρι από τη Γερμανία,αλλά δεχόταν μόνον με PayPal.Το αποτέλεσμα ήταν ότι με πέταξε έξω κανονικά.Πήγα μετά και προσπάθησα σε μαγαζί στην Ισπανία,που δεχόταν πιστωτικές,με την πρόσθετη ασφάλεια ενός ακόμα κωδικού της VISA,και έκανα μιά χαρά τη δουλειά μου.Και ήταν και αρκετά φτηνότερο. :-)

 

 

Εάν είχες διαβάσει τα προηγούμενα posts θα είχες καταλάβει ότι ο InspectoR95 θέλει να αγοράσει από Amazon, που δεν δέχεται paypal αλλά μόνο κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερει καποιος το μηνιαίο οριο χρηματων που μπορουμε να στειλουμε ή να αγορασουμε πραγματα απο το εξωτερικο?

 

Και αν φτασεις το μηνιαιο οριο μπορεις να κανεις κατι αλλο μετα π.χ. να γεμισεις το paypal ballance με τους τροπους που ηδη ξερουμε(Εμβασμα ή αλλη καρτα τραπεζας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια αγορά πριν αρκετό καιρό από Ιherb με Paypal, την οποία ακύρωσα, και μου το βγάζει pending αντί για refund. Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να το κάνω refund;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...