Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

θελω να κανω μια παραγγελία απο gearbest και επειδη δεν εχω paypal και πρεπει να γινει η παραγγελια αμεσα, η πληρωμη μεσω χρεωστικης καρτας(Εθνικης-mastercard) ειναι ασφαλεις? ξερω οτι στα περισσοτερα απλα χρειαζεται να εχει το https με την κλειδαρια και ειμαι κομπλε... αλλα το εχει δοκιμασει κανεις ειναι safe ?

 

Σε κλάσμα του χρόνου που δαπάνησες για να γράψεις αυτό το ποστ και να περιμένεις απαντήσεις, θα είχες ανοίξει Paypal... Κάν'το έστω και τώρα. Είναι μονόδρομος εφόσον έχεις ανησυχίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε κλάσμα του χρόνου που δαπάνησες για να γράψεις αυτό το ποστ και να περιμένεις απαντήσεις, θα είχες ανοίξει Paypal... Κάν'το έστω και τώρα. Είναι μονόδρομος εφόσον έχεις ανησυχίες.

Άνοιξα τρελε μου.. με λιγο ψαξιμο ειδα οτι πρεπει να βαλω την καρτα(το εκανα) και τωρα πρεπει να βρω εναν 4ψηφιο που με λιγο ψαξιμο στο φορουμ ειδα πως μεσω ΑΤΜ σε1-2 μερες θα δω στις συναλλαγες μου εναν κωδικο.... αν παρελειψα κατι ενημερωστε με παιδες! ευχαριστω για τον χρονο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

Δεν εχεις ουτε eBanking;

 

Αν δεν εχεις ξέχνα τα ατμ, παρε τηλέφωνο την τράπεζα να στο πουν άμεσα

 

...και να φτιάξει, μια επίσκεψη στξν τράπεζα είναι ολο και ολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις που ακριβως στο ebay πρεπει να παω για να το ρυθμισω να με ενημερωνει με μειλ 10 λεπτα πριν κλείσει καποια δημοπρασια την οποια εχω βαλει στην watch list μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση. Εχω στείλει με έμβασμα μέσω Winbank της Πειραιώς ένα ποσό (€ 30) από το λογαριασμό μου (ο οποίος είναι στο όνομα μου) στο Paypal, χρησιμοποιώντας τα στοιχεία που βρίσκονται στην επιλογή "Top-Up", με σκοπό να πάει στο Balance.
Το έμβασμα το έστειλα 01/02 (στο Winbank δείχνει οτι έχει εκτελεστεί επιτυχώς) και μέχρι και σήμερα 07/02 το Balance μου εξακολουθεί να είναι 0. Πόσο χρόνο μπορεί να κάνει να φτάσει ? Μήπως πρέπει να απευθυνθώ στο Paypal με κάποιο τρόπο ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πήγα να κάνω top up τον paypal λογαριασμό μου με έμβασμα μέσω της Πειραιώς, όπως έκανα τα τελευταία χρόνια. Πριν κάνω την αποστολή του εμβάσματος, είδα ότι πέρα από την συνηθισμένη χρέωση του €1 υπήρχε και μία νέα, επιπλέον χρέωση €1,5 για αποστολή μηνύματος. Τί είναι αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πήγα να κάνω top up τον paypal λογαριασμό μου με έμβασμα μέσω της Πειραιώς, όπως έκανα τα τελευταία χρόνια. Πριν κάνω την αποστολή του εμβάσματος, είδα ότι πέρα από την συνηθισμένη χρέωση του €1 υπήρχε και μία νέα, επιπλέον χρέωση €1,5 για αποστολή μηνύματος. Τί είναι αυτό;

ειναι για γρήγορο έμβασμα νομιζω ισχύει κ για ελλαδα κ για εξωτερικό. Μπορείς να το απενεργοποιήσεις κ να βάλεις την κανονική προτεραιότητα κ να πληρώσεις 1 ευρώ όπως γινόταν μέχρι σημερα κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι για γρήγορο έμβασμα νομιζω ισχύει κ για ελλαδα κ για εξωτερικό. Μπορείς να το απενεργοποιήσεις κ να βάλεις την κανονική προτεραιότητα κ να πληρώσεις 1 ευρώ όπως γινόταν μέχρι σημερα κανονικά.

Δεν ειναι για γρήγορο έμβασμα, ειναι για να σου στείλει sms. στο λέει κιολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι για γρήγορο έμβασμα, ειναι για να σου στείλει sms. στο λέει κιολας

 

Μάλλον όχι. Δεν έχω ενεργοποιήσει τέτοια επιλογή και δεν είδα να με ρωτάει κάπου. Αντίθετα, πάτησα "κανονική αποστολή" και όχι "γρήγορη" και το ποσό δεν μου χρεώθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος διατύπωση είναι (και εγώ το είχα παρανοήσει πριν μερικές μέρες μέχρι που το διαπίστωσα). Δεν είναι για κανένα sms. Η άμεση πίστωση του εμβάσματος είναι (δουλεύει μόνο τις εργάσιμες μέρες/ώρες από όσο θυμάμαι) και για έμβασμα προς το Paypal μάλλον δεν έχει νόημα γιατί η καθυστέρηση είναι δεδομένη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα αγορά 280 ευρώ από αμαζον DE με χρεωστική go εθνικής και δεν πραγματοποιήθηκε. Έχει να κάνει με το ποσο η υπάρχει θέμα με την κάρτα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...