Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,

 

Μεταφορά σε χώρα εντός ΕΕ. μέσω Western Union επιθυμώ να κάνω με ποσό 1200 €

 

Μπορώ?

 

https://www.paylink.gr/en/announcement

 

Dear Customers,

 

The new limits imposed by the Authorities on our services are as follows:

 

1) Outgoing remittances from Greece to all countries of the world, up to €1.000 per sender per calendar month.

 

2) Incoming transfers from any country in the world to Greece, up to €10.000 per recipient per calendar month.

 

3) Domestic remittances from anywhere in Greece to anywhere in Greece, up to €10.000 per transaction.

 

Follow our updates here or on our page on Facebook (Paylink - Western Union), for any new developments. For any questions you can contact our call center at 2109005000 or 800 100 2020 (toll free from a landline).

 

Thank you for your understanding and cooperation,

Paylink – Western Union

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστω οτι ειμαι ταξιδι σε ευρωπαικη χωρα με ευρω (πχ γερμανια), υπαρχει περιπτωση αν εξαντληθει το παραπανω οριο,

να μην μπορω να χρησιμοποιησω την πιστωτικη/χρεωστικη σε συναλλαγες?

 

Ναι, ισχύουν οι περιορισμοί του ορίου της κάρτας και του μηνιαίου ορίου της τράπεζας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει πληρώσει κανείς μέσω Western Union σε μη οικείο πρόσωπο ?

Είναι ασφαλές?

 

Εχω γραφτεί και προσπαθώ να δω πώς λειτουργεί βάζοντας τα στοιχεία μου και αναρωτιέμαι πώς βάζοντας τον αριθμό λογαριασμού εκεί θα σηκώσει χρήματα για να τα στείλει έξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε 2 μεταφορες των 600€ καλύτερα

και παλι, το συνολικο οριο ανα μηνα ειναι 1000 ευρω, δε μπορει να στειλει παραπανω. εκτος κ αν τα στειλει τελος του μηνα κ αρχη του αλλου..

Εχει πληρώσει κανείς μέσω Western Union σε μη οικείο πρόσωπο ?

Είναι ασφαλές?

 

Εχω γραφτεί και προσπαθώ να δω πώς λειτουργεί βάζοντας τα στοιχεία μου και αναρωτιέμαι πώς βάζοντας τον αριθμό λογαριασμού εκεί θα σηκώσει χρήματα για να τα στείλει έξω?

πιο ευκολο ειναι να στειλεις απο καποιο υποκαταστημα, εχει παντου. με το online τρως πολλη ωρα και τρωει σκαλωματα ωρες ωρες

 

εγω που εχω στειλει στην αδερφη μου μερικες φορες, μονο ονομα, τηλεφωνο και διευθυνση δινω, και τα παιρνει κανονικα με το διαβατηριο της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

 

Μπορούμε να κάνουμε αγορές απευθείας με την κάρτα μας, μέσω Paypal, για προϊόντα/υπηρεσίες εντός Ελλάδας ή χρειάζετε κολπάκι για μεταφορά χρημάτων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω κάτι που είχα ξαναρωτησει ποιος είναι ο πιο φτηνός τρόπος να μεταφέρω λεφτά στη Κύπρο 150€? Θα μετρήσει αυτό στο αφορολόγητο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν είχε πρόβλημα.

Ναι, δίκιο έχεις. Δεν το έγραψα σωστά.

 

 

Επεξεργάστηκα και άλλαξα το post μου, θέτωντας καλύτερα αυτό που θέλω να ρωτήσω.

Καλησπέρα.

 

Μπορούμε να κάνουμε αγορές απευθείας με την κάρτα μας, μέσω Paypal, για προϊόντα/υπηρεσίες εντός Ελλάδας ή χρειάζετε κολπάκι για μεταφορά χρημάτων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...