Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παρε μια money safe κανεις συναλλαγές παντού ειναι σαν prepaid !!

με 15+ευρω ετήσιο πάγιο και 4% προμήθεια για κάθε γέμισμα ... δε την κρίνω συμφέρουσα.

 

Αν κάποιος εχει ebank φτιάχνει μια κάρτα στο revolut και η κάρτα δουλευει παντου. Χρεωση εμβάσματος 1Ε

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα mail στην amazon και μόλις μου απάντησαν. Όπως είπε και ο/η spartak1, η χρέωση γίνεται όταν η παραγγελία αποστέλλεται: "Your payment method is only charged when your order is dispatched: the charge will be visible on the first bank statement after the order dispatch date".

Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα mail στην amazon και μόλις μου απάντησαν. Όπως είπε και ο/η spartak1, η χρέωση γίνεται όταν η παραγγελία αποστέλλεται: "Your payment method is only charged when your order is dispatched: the charge will be visible on the first bank statement after the order dispatch date".

Σας ευχαριστώ.

 

 

ναι γιατι εχεις χρονο να κανεις ακυρωση.

 

αμα τη στειλει δε μπορεις να κανεις ακυρωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμβασματα top up της πειραιως, αποτυγχανουν τις τελευταιες μερες.

Σκεφτομαι παλι το δοκιμασμενο request money.

 

H πειραιώς στέλνει ανακοίνωση όταν εξαντληθεί το μηνιαίο όριο που έχει (του φλεβάρη τελείωσε γύρω στις 20-25 του μήνα) , αν δεν έχει βγει ανακοίνωση πριν , δεν φταίει η τράπεζα για την αποτυχία κάτι κάνεις λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H πειραιώς στέλνει ανακοίνωση όταν εξαντληθεί το μηνιαίο όριο που έχει (του φλεβάρη τελείωσε γύρω στις 20-25 του μήνα) , αν δεν έχει βγει ανακοίνωση πριν , δεν φταίει η τράπεζα για την αποτυχία κάτι κάνεις λάθος.

 

Φιλε μου ποτε εξαντληθηκε το οριο; Στις 7 του μηνα;;;;

Και τι κανω κατι λαθος,

που στελνω top up εδω και 1 χρονο,

και το εχω μαλιστα και ως 'φιλικη ονομασια' μες τη winbank, και ειναι 2 κλικ ολα κι ολα, εντελως αυτοματοποιημενο;

 

Δεν δοκιμασα αλλος top up απο winbank τις τελευταιες μερες;

3-6 Μαρτη παραδεχτηκαν πως ειχαν τεχνικο προβλημα, και παρακαλεσαν απο Πειραιως να ξανακανουμε τα εμβασματα.

Αλλα και στις 6 που το ξανακανα, χτες απορριφθηκε.

Μιλησα και με Helpdesk αλλα ακομη το ψαχνουν...

 

Με αυτα και με αυτο, το pp balance μου δεν πηρε χρηματα.

 

Γι'αυτο σκεφτομαι το request money, μεχρι να βρουν τι ανωμαλια συμβαινει...

και σιγουρα δεν φταιω εγω ως χρηστης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το ίδιο πρόβλημα με την Πειραιως κανοντας top up προς Revolut.

 

Ειναι καθαρα θεμα της Πειραιως.

Κατι γινεται και μας εχει κρεμασει, και να δω ποτε θα τελειωσει αυτη η ανωμαλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με το paypal μου είπαν ότι το πρόβλημα είναι της τράπεζας Πειραιώς αποκλειστικά.

Εάν πάρετε τηλέφωνο την τράπεζα Πειραιώς θα σας πουν το τραγούδι ότι ισχύουν τα cc.....

Κάτι παίζει με την τράπεζα Πειραιώς για άλλες ελληνικές δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με το paypal μου είπαν ότι το πρόβλημα είναι της τράπεζας Πειραιώς αποκλειστικά.

Εάν πάρετε τηλέφωνο την τράπεζα Πειραιώς θα σας πουν το τραγούδι ότι ισχύουν τα cc.....

Κάτι παίζει με την τράπεζα Πειραιώς για άλλες ελληνικές δεν ξέρω.

 

Μας δουλευουν; Ποια cc? Οτι τι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

prepaid visual εθνικης εχω εγω που την παιρνεις δωρεαν και τα παντα γινονται απο ebanking σε 2 λεπτα.Εχει μεγαλες χρεωσεις στην καθε φορτιση 2 ευρω αν θελεις καθε λιγο να την φορτιζεις δεν αξιζει αλλα αν την φορτιζεις πχ μια φορα τον μηνα ειναι μια χαρα.

Πηγα ρωτησα και θα βγαλω μια! Υπαρχει περιπτωση να μου την πεσει το κρατος αν κανω αγορες χωρις εισοδημα σαν ανεργος (το φοβαμε λιγο)?

Επεξ/σία από Finarfin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...