Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

^^

topup έχουμε πει οτι δεν μπορείς να κανεις με ελληνικές καρτες, μπορείς όμως να αγοράσει σχεδον το οτιδήποτε συνδέοντας την κάρτα σου σπό παυπαλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Που ειναι αυτη η λιστα..?Εχω παρει 2-3 πραγματακια για δοκιμη και στο τελος θα τα πληρωσω απο το πορτοφολι του παυπαλ..χαχαχα..

Ενα μπρελοκ για κλειδια,μια θηκη για tablet και ενα καπελακι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρα πολυ καιρο(κανα χρονο πριν τα capital κολπα..)να κανω αγορα απο εξωτερικο και να πληρωσω με παυπαλ χρησιμοποιωντας τον λογαριασμο τραπέζης(παλιος της κυπρου που εγινε πειραιως μετα..) που εχω συνδεδεμενο και τοσο καιρο χρησιμοποιω χρηματα και πληρωνω με παυπαλ απο το πορτοφολι του παυπαλ καθοτι εχω εκει χρηματα και ειπα σημερα να κανω μια προσπαθεια παω να πληρωσω απευθειας αγγουρια..παω να κανω top up τα ιδια μου βγαλε και το παρακατω..

Our bank account information has changed. Before you can top up your PayPal account,you'll need to provide your bank with PayPal's new transfer recipient Information..

καμια γνωμη..?

Αν τυχοχ θες να φορτωσεις το Balance του Paypal αυτο γίνεται κανονικά απο Εληνική τράπεζα. Μπορείς να στείλεις μέχρι 1000 ευρω το μήνα/τράπεζα. Το Paypal έχει πλέον λογαριασμο στη Γερμανία. Τα στοιχεία του τα βρίσκεις απο το paypal σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το προβλημα ηταν αλλο λογο του οτι ειχα τοσο καιρο να χρησιμοποιησω την καρτα και πληρωνα με λεφτα απο το πορτοφολι του παυπαλ και απο χρηματα που εχω στο εξωτερικο η καρτα ηθελε μια επικυρωση στοιχειων-κωδικων τωρα ολα οκ λειτουργει οπως παλια εκανα αγορες και πληρωσα κανονικοτατα.. :-D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν έχει αλλάξει κάτι λόγω των capital control, με τις προπληρωμένες κάρτες VISA Πειραιώς ( της πρώην τράπεζας Κύπρου όμως)?

 

Μέχρι πρόσφατα μπορούσε να κάνει κάποιος αναλήψεις απο ΑΤΜ, αλλά τώρα δεν μπορεί.

Λόγω περιορισμών των Capital Controls όπως λέει το μηχάνημα.

 

Το παρακάτω λινκ λέει ότι προπληρωμένες VISA της Τράπεζας Πειραιώς, δεν έχουν τη δυνατότητα αναλήψεων

απο ΑΤΜ

 

http://www.piraeusbank.gr/el/Idiwtes/Kartes/epitrepomenes-synallages

 

αλλά με αυτές απο την Κύπρου δεν υπήρχε πρόβλημα.

 

Υπάρχει καμια άλλη prepaid visa, σε πλαστικό που μπορεί να κανει κάποιος και αναλήψεις απο ΑΤΜ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε εννοείς μέχρι πρόσφατα; Γιατί από την έναρξη επιβολής των ελέγχων κεφαλαίων δεν είναι δυνατή η ανάληψη από πιστωτικές και προπληρωμένες κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι να χω πραγματοποιήσει ανάληψη με prepaid Visa  από την πρώην τράπεζα Κύπρου σίγουρα μετά τα Capital Control, και στον τελευταίο χρόνο.

Κανονικά οι αναλήψεις αυτές δεν επιτρέπονται ως σήμερα από την αρχή. Αν τα κατάφερες έγινε γιατί μάλλον τους ξέφυγε η κάρτα αυτη. Τωρα φαίνεται ότι το διόρθωσαν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά οι αναλήψεις αυτές δεν επιτρέπονται ως σήμερα από την αρχή. Αν τα κατάφερες έγινε γιατί μάλλον τους ξέφυγε η κάρτα αυτη. Τωρα φαίνεται ότι το διόρθωσαν

 Απ'οτι φαίνεται αυτό θα είχε γίνει, γιατί την χρησιμοποιούσα σε ΑΤΜ ενίοτε.

Ευχαριστώ πολύ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά οι αναλήψεις αυτές δεν επιτρέπονται ως σήμερα από την αρχή. Αν τα κατάφερες έγινε γιατί μάλλον τους ξέφυγε η κάρτα αυτη. Τωρα φαίνεται ότι το διόρθωσαν

Τα CC είναι ακόμη εδώ ... ζουν αναμεσά μας  :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας,Να κανω μια ερωτηση κανω σηνεχεια αγορες με χρηση paypal με την μεθοδο request money και ως τωρα δεν ειχα καποιο προβλημα αλλα σημερα προσπαθω να κανω μια αγορα σε ενα ευρωπαικο eshop και μου ζηταει να κανω verified διαμεσου λογαριασμου τραπεζεις ειναι εφικτο αυτο με τα CC?Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...