Προς το περιεχόμενο
Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού

mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, παιδιά.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να συνδέσω την κάρτα μου από την Eurobank στο PayPal, για αγορά συνδρομής στο Netflix.

Θα λειτουργήσει κανονικά, ή θα φάω άκυρο όπως πριν λίγους μήνες;

Ξέρω πως μπορώ να χρησιμοποιήσω την εν λόγω κάρτα κατευθείαν στο Netflix, αλλά προτιμώ την μυστικότητα τού PayPal.

Thanks

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 14,8k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Αρχικά, χρειαζόμαστε μια δεύτερη διεύθυνση email (όχι αυτή που έχουμε στο PayPal) και στην οποία έχουμε πρόσβαση. Εγώ χρησιμοποίησα ένα παλιό gmail που είχα. Εννοείται χρειαζόμαστε και χρεωστική κάρτα

Παιδια δεν σας δουλευω αλλα cc δεν υπαρχουν πλεον. Λοιπον απο paypal κανω request money σε ενα διπλο mail. Μπαινω στο μαιλ που εκανα request και εγω με την χρεωστικη εθνικης πληρωσα στον εαυτο μου σ

εάν κρίνουμε τον τρόπο σκέψης τους στην ελλάδα, λογικά στα είδη σιδερώματος 

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλή ερώτηση,δεν πιστεύω να γίνεται με τα καταραμένα CC,ένας απο τους λόγους που άλλωστε,στέλναμε σε "μας" χρήματα απο "αλλού"στο Pay pal...

Και μένα μου αρέσει το Pay pal καλύτερα,και αναρωτιέμαι εάν μπορεί απο κει να τραβάει κάποιο ποσό απο το υπόλειπο του για μηνιαία συνδρομή ? Προσωπικά δεν γνωρίζω περισσότερα στο αν κάτι έχει αλλάξει,αν ξέρει κάποιος περισσότερα ας μας διαφωτίσει.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καλησπέρα, παιδιά.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να συνδέσω την κάρτα μου από την Eurobank στο PayPal, για αγορά συνδρομής στο Netflix.

Θα λειτουργήσει κανονικά, ή θα φάω άκυρο όπως πριν λίγους μήνες;

Ξέρω πως μπορώ να χρησιμοποιήσω την εν λόγω κάρτα κατευθείαν στο Netflix, αλλά προτιμώ την μυστικότητα τού PayPal.

Thanks

Μπορείς να συνδέσεις την κάρτα σου στο Paypal αλλά η συνδρομή του Netflix δεν ξέρω αν είναι στις απαγορευμένες από τα CC.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καλή ερώτηση,δεν πιστεύω να γίνεται με τα καταραμένα CC,ένας απο τους λόγους που άλλωστε,στέλναμε σε "μας" χρήματα απο "αλλού"στο Pay pal...

Και μένα μου αρέσει το Pay pal καλύτερα,και αναρωτιέμαι εάν μπορεί απο κει να τραβάει κάποιο ποσό απο το υπόλειπο του για μηνιαία συνδρομή ? Προσωπικά δεν γνωρίζω περισσότερα στο αν κάτι έχει αλλάξει,αν ξέρει κάποιος περισσότερα ας μας διαφωτίσει.

Μπορείς να συνδέσεις την κάρτα σου στο Paypal αλλά η συνδρομή του Netflix δεν ξέρω αν είναι στις απαγορευμένες από τα CC.

Καλημέρα,

Πραγματικά, η κατάσταση έχει ξεφύγει με τα CC. Θα δοκιμάσω να δω αν άλλαξε το τοπίο. Παρόλ' αυτά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Παίδες θέλω να αγοράσω μια μηνιαία συνδρομή στο uploaded.net. Επειδή δεν θέλω να ρισκάρω μια πιστωτική που έχω, με paysafe card θα την δεχτεί ή θα φάω άκυρο λόγω cc?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Από το ξεκίνημα του Netflix στην Ελλάδα, πληρώνω με PayPal και την κάρτα αναλήψεως της Πειραιώς που έχω παντρεμένη με το PayPal. Επίσης, Spotify, Amazon Prime Video και αγορές από Apple, MS, XBOX Store μου περνάνε κανονικά, είτε απευθείας με κάρτα, είτε μέσω PayPal...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Παίδες θέλω να αγοράσω μια μηνιαία συνδρομή στο uploaded.net. Επειδή δεν θέλω να ρισκάρω μια πιστωτική που έχω, με paysafe card θα την δεχτεί ή θα φάω άκυρο λόγω cc?

Ελληνικές Paysafe δεν περνάνε. Αν έχεις απο εξωτερικό (π.χ. Κύπρο, Γερμανία κλπ) περνάνε

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

thx φίλε.

Δεν περνάνε ελληνικές δυστυχώς αν και εχω πολύ καιρό να δοκιμάσω δεν νομίζω να άλλαξε κάτι

Αν θέλεις να κοιτάξεις απο Ελληνικό μαγαζί που για UL συνδρομές δοκίμασε στο digitadiko,εγω εχω πάρει κάποιες φορές απο εκεί πιο παλιά.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καλησπέρα σας.

Έχω το εξής πρόβλημα: έκανα μια παραγγελία από sportsdirect αλλά κάποια ήδη θέλω να τα επιστρέψω. Ενημερώθηκα λοιπόν εδώ για την υπηρεσία του Paypal που σου επιστρέφει τα έξοδα των μεταφορικών για την επιστροφή. Όταν πάω να συμπληρώσω την φόρμα στο Paypal όλες οι επιλογές στη σελίδα είναι κενές. 

Έχω ήδη κάνει activate την υπηρεσία, δοκίμασα και με διαφορετικούς browsers αλλά τίποτα. 

Γνωρίζει κανείς γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό; Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση για να τις εμφανίσει;

Ενδεικτικά έχω ανεβάσει 2 φωτο από την σελίδα του Paypal. Δεν ξέρω κατά πόσο δείχνουν το πρόβλημά μου.

post-74620-0-21621700-1509475946_thumb.jpg

post-74620-0-41384900-1509475976_thumb.jpg

Σας ευχαριστώ.

Σας ευχαριστώ.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

προσπαθω να κανω μια παραγγελια σημερα  απο ebay μεσω paypal  

Unfortunately, we can't process your payment. Here are your options:

Δυστυχώς, δεν μπορούμε να επεξεργαστούμε την πληρωμή σας. Εδώ είναι οι επιλογές σας:

• Ελέγξτε με μια άλλη μέθοδο PayPal, όπως αυτήν που εμφανίζουμε τώρα.
  • Επιλέξτε μια άλλη επιλογή πληρωμής.
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

προσπαθω να κανω μια παραγγελια σημερα  απο ebay μεσω paypal  

Unfortunately, we can't process your payment. Here are your options:

Δυστυχώς, δεν μπορούμε να επεξεργαστούμε την πληρωμή σας. Εδώ είναι οι επιλογές σας:

• Ελέγξτε με μια άλλη μέθοδο PayPal, όπως αυτήν που εμφανίζουμε τώρα.
  • Επιλέξτε μια άλλη επιλογή πληρωμής.

Αν η κάρτα σου έχει χρήματα, είναι πιθανότατα λόγω των κεφαλαιακών περιορισμών. Δοκίμασε με άλλη κάρτα αν έχεις αλλιώς κάποια άλλη στιγμη

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.