Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, έχω μια απορία, ίσως κουτή μην κράξετε :P ... Στο paypal όταν ενεργοποιήσεις την επιλογή security key που σου στέλνει έναν κωδικό στο κινητό κάθε φορά που προσπαθείς να κάνεις login στον λογαριασμό σου ως επιπλέον ασφάλεια, χρεώνεσαι κάτι επιπλέον ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά, έχω μια απορία, ίσως κουτή μην κράξετε :P ... Στο paypal όταν ενεργοποιήσεις την επιλογή security key που σου στέλνει έναν κωδικό στο κινητό κάθε φορά που προσπαθείς να κάνεις login στον λογαριασμό σου ως επιπλέον ασφάλεια, χρεώνεσαι κάτι επιπλέον ;

Οχι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, έχω μια απορία, ίσως κουτή μην κράξετε :P ... Στο paypal όταν ενεργοποιήσεις την επιλογή security key που σου στέλνει έναν κωδικό στο κινητό κάθε φορά που προσπαθείς να κάνεις login στον λογαριασμό σου ως επιπλέον ασφάλεια, χρεώνεσαι κάτι επιπλέον ;

 

https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/security/security-protections

 

How much does it cost?

It’s free to use your mobile phone as your PayPal Security Key. Standard text messaging rates apply when you receive a security code by SMS. Check with your mobile provider for details.

 

Όπως λέει και εδώ να εγγράφεις είναι δωρεάν άλλα  θα χρεώνεσαι κάθε φορά που λαμβάνεις μήνυμα με ότι πόσο προβλέπει ο παροχος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα επειδη εχασα μαλλον επεισοδια,θελω να ρωτησω,ειδα οτι επρεπε να ξανακανω confirm τον λογαριασμο τραπεζης,οπως και σε ολους φανταζομαι.πραγματι εβαλα τα ποσα που μου εστειλαν αλλα μου δειχνει ''need approval'' και τα λοιπα..πατωντας μου βγαζει ''complete setup''και τα λοιπα...για να μην μακρηγορω μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ακριβως ειναι αυτο και αν πρεπει να κανω accept.

 

 

 

 

 

post-380659-0-65788100-1510692292_thumb.png

post-380659-0-93032900-1510692303_thumb.png

post-380659-0-94117600-1510692310_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα επειδη εχασα μαλλον επεισοδια,θελω να ρωτησω,ειδα οτι επρεπε να ξανακανω confirm τον λογαριασμο τραπεζης,οπως και σε ολους φανταζομαι.πραγματι εβαλα τα ποσα που μου εστειλαν αλλα μου δειχνει ''need approval'' και τα λοιπα..πατωντας μου βγαζει ''complete setup''και τα λοιπα...για να μην μακρηγορω μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ακριβως ειναι αυτο και αν πρεπει να κανω accept.

 

Και σε μενα, ενω ειμαι 100% σιγουρος οτι τα εχω ξανακανει confirm παλια,

ξανα εμφανιζει να το κανω.

Γιατι;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

---

Πλεον επιτρεπεται ελευθερα να ανοιξει καποιος τραπεζικο λογαριασμο;

Δειτ εδω

http://www.naftemporiki.gr/finance/story/1295055/ti-problepei-i-apofasi-gia-nea-xalarosi-ton-capital-controls

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μενα, ενω ειμαι 100% σιγουρος οτι τα εχω ξανακανει confirm παλια,

ξανα εμφανιζει να το κανω.

Γιατι;;;;;

 

 

επειδη εκανες παραθεση το μηνυμα μου,δεν ξερω για αυτο ρωταω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησα ότι πλέον και η Εθνική Τράπεζα χρεώνει 1% επί της συναλλαγής για κάθε μετατροπή συναλλάγματος.

 

Παλιότερα δεν το έκανε αυτό γι αυτό τη προτιμούσα από την Πειραιώς που χρεώνει αντίστοιχα 2%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από 2 μήνες ανακοινώθηκε η νέα χρέωση, το έγραψα στο νήμα του οδηγού και ενημέρωσα αντίστοιχα  τον επικαιροποιημένο οδηγό της υπογραφής μου.

 

Στο τελευταίο Τιμολόγιο αναφέρει τη χρέωση μόνο στις χρεωστικές και τις προπληρωμένες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε απλα λογια:

Μπορω ή οχι, να ανοιξω νεο τραπεζικο λογαριασμο;

 

Εδω γραφει:

"Επιτρέπεται το άνοιγμα λογαριασμού, όψεως ή καταθετικού, από φυσικό πρόσωπο μέσω της δημιουργίας νέου κωδικού πελάτη (Customer ID) σε πιστωτικό ίδρυμα, υπό την προϋπόθεση ότι (α) δεν υφίσταται διαθέσιμος λογαριασμός σε άλλο πιστωτικό ίδρυμα του οποίου είναι δικαιούχος, και (β) κατόπιν υποβολής από τον αιτούντα υπεύθυνης δήλωσης με το ανωτέρω περιεχόμενο."

http://www.naftemporiki.gr/finance/story/1295619/i-apokodikopoiisi-ton-trion-allagon-sta-capital-controls

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...