Προς το περιεχόμενο

Η μουσική των AC/DC έρχεται στο Spotify, το Apple Music και άλλες streaming υπηρεσίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολοι κατεβαζουμε και ολη εχουμε παρανομα mp3 και τοσα χρονια κραζαμε τις εταιριες και τα δισκαδικα για τις τιμες τους..

Τωρα ειναι μια αλλη εποχη και πιστευω οτι ειναι πιο δικαιο για ολους αυτο

Αυτες οι υπηρεσιες δεν εχουν μονο τετοιου μεγεθους καλλιτέχνες εχουν και μικρότερους

Με αποτελεσμα να μπορουν να γινουν πιο ευκολα γνωστοι να τους μάθει ο κόσμος και να φανει η δουλεια τους...

Και ναι καποιοι μουσικοι/παραγωγοι/στιχουργοι και οχι "διασκεδαστες" ή ερμηνευτες μπορουν να βγαλουν χρηματα τα οποια εχαναν τοσα χρονια οσοι συνεχιζουν να στηριζουν το τσαμπα και το torrent απλα δεν εχουν σεβασμο προς το αντικειμενο και ειναι του τσαμπα γενικοτερα...

Αν γινει και κατι αντίστοιχο για τις ταινιες θα ειναι οτι καλυτερο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μουσική των AC/DC βρίσκεται στο torrent και με ένα πανεύκολο και γρήγορο download μπαίνει σε όλα τα κινητά μας τηλέφωνα.

εστω κανα cd απο περιοδικο εχεις η ολα κατεβασμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι την εφορια να ψαχνει και τα κινητα μας, να θελουν αποδειξεις για τη μουσικη που εχουμε.

10 χρονια κατεβαζουμε τζαμπα μουσικη απο τορεντς, γιατι ολοι τρελαθηκαν με αυτες τις εφαρμογες;;;

Σιγα μην κατσω να ακουω και διαφημισεις!!! Ελεος

φιλε μου εισαι εκτος συζήτησης..

το spotify έχει επιλογή να σου παίζει παρόμοια τραγούδια,με 1 τραγουδι που επέλεξες και να το βελτιώνεις εν κινήσει.

 

+ όλα τα cosmote συμβόλαι spotify premium δωρεαν..

η βοντα εχει ναπστερ τζαμπε κλπ...

 

διαφημήσεις μόνο τα τζαμπέ αν εχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι να αγοράσω μουσικη θα το κανω πηγαίνοντας και αγοράζοντας το cd , θα ξεφυλλίζω το βιβλιαράκι με τους στίχους και το artwork , θα βάλω τα ακουστικά και θα το απολαύσω. Αν το θελω ψηφιακά , θα το κανω mp3 . Αν το θελω μονο MP3 θα το κατεβάσω παράνομα και μετά θα πράξω .και σημερα σε σχέση με τα 90s που αγόραζα τα cd , πανάκριβα , το καλο ειναι οτι μπορεις να ακούσεις τον δίσκο πριν τον αγοράσεις και να γλυτώσεις λεφτά που θα είχες πετάξει απο μια κριτική σε ενα περιοδικό. Εχω αγοράσει αρκετά cd που τα κατέβασα πρωτα παράνομα . Οπως εχω σβήσει Και αυτα που δεν μου αρεςαν. Ειναι θεμα ηθικής .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατί ως γνωστών οι διάσημοι τραγουδιστές/μπάντες δεν έχουν να φάνε και περιμένουν να αγοράσουμε την μουσική τους. Σουηδική εφεύρεση το piratebay παρεμπιπτόντως που σαν χώρα είναι απο τις πρώτες σε όλα τα καλά

 

 

Δυστυχώς δεν γνωρίζω το επάγγελμά σου για να αντιπαραθέσω επιχείρημα με λεπτομέρεια.

Παρόλα αυτά ότι και να κάνεις, υποθέτω ότι πληρώνεσαι ένα ποσό. Μην μου πείς ότι έχει πάει και ζήτησες ο μισθός σου να είναι τόσος ώστε απλά να "έχεις να φας". Το τι θα τα κάνει ο κάθε AC/DC τα χρήματα καθόλου δεν με απασχολεί. Σίγουρα όμως δεν επικροτώ το παράνομο. Κι εγώ έχω μη νόμιμα Mp3 και δεν κατακρίνω κάποιον που κάνει το ίδιο. Αλλά "μην με πουλάς τρέλα φιλαράκι". Κάναμε την παρανομία μαγκιά ξαφνικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εστω κανα cd απο περιοδικο εχεις η ολα κατεβασμενα

Από περιοδικά έχω digimon ( απ`όταν ήμουν 10 ) και ορισμένα άλλα καρτούν της εποχής. Όλα είναι κατεβασμένα αδερφέ, πάω σε live και πληρώνω ( δεν μπουκάρω όπως κάνουν μερικοί - μερικοί και ούτε τη βρίσκω με μπύρα απ`έξω ). Κάνω συλλογές ( συγκεκριμένα τώρα είμαι στους Pink Floyd η οποία είναι και τεράστια και όπως ανέφερα και σε προηγούμενη απάντηση μου σου φεύγουν 15 ευρώ για ένα single και επίσης πάω σινεμά όταν γουστάρω κάποια ταινία σε 3D.

 

Κατά τα άλλα Pirate Bay για οτιδήποτε, μουσική, ταινίες ( κάποιες φορές online ), παιχνίδια κ.λ.π

 

Υ.Γ κάποτε όταν ήμουν φαν του playstation έπαιρνα τα πάντα αυθεντικά και για τα περισσότερα περίμενα platinum. Ξέρεις πόσο μετάνιωσα που δεν έβαλα τσιπάκι; Δεν σκεφτόμουν την πειρατεία άλλα την κονσόλα που πολλές φορές χαλούσε επειδή ήταν πατέντα ( κάτι σε αέριο με αμάξι ).

 

Εσύ φιλαράκι; Ακόμα πας seven video net ή προτιμάς να στηρίζεις το Χόλιγουντ αγοράζοντας τις ταινίες; Για την μουσική; Προφανώς και θα ακούς ένα και μόνο είδος μουσικής διότι πολλά είδη σημαίνουν και πολλά cd ( άσε για βινύλια ), εκτός βέβαια εάν είσαι συγγενής του Βαρδινογιάννη και στα @ σου να σκορπάς λεφτά. Ενημερωτικά εάν θες να αφήσεις κάπου λεφτά... άσε κάπου που να πιάνουν τόπο ( εάν θες σου φέρνω άπειρα παραδείγματα ). Φιλάκια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...