Προς το περιεχόμενο

[INFO] Οδηγός αποφυγής capital control με το Bitcoin


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια παρακαλω ας με διαφωτισει καποιος...

θελω να παραγγειλω debit card απο e-coin.

για να τη παραγγειλω πρεπει να πληρωσω με bitcoins.

 

παω λοιπον σε bitcoin ATM βαζω ευρω και περνω την αποδειξη με τα bitcoins την οποια σκαναρω με το κινητο μου και πανε απευθειας στο wallet app που εχω στο κινητο μου.

 

μετα απο το wallet app στο κινητο μου τα μεταφερω στο e-coin account μου ωστε να παραγγειλω τη καρτα.

αν μεινει καποιο υπολοιπο στο e-coin account μου πως μπορω να το μεταφερω στη καρτα μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είμαι ο Σταύρος Μεσσήνης, ιδρυτής του "The Cube" - από σήμερα, το Bitchain ΑΤΜ δεν λειτουργεί, και δεν θα λειτουργεί μέχρι νεωτέρας.

 

Σας ενημερώνουμε πώς δεν θα γίνονται αγορές ή πωλήσεις Bitcoin στο 'The Cube'.

H εταιρεία Bitchain θα κάνει περαιτέρω ανακοινώσεις για τα σχεδια της εντός ημερών. Με χαρά τρέξαμε μαζι τους ενα πείραμα σχετικά με το BTC για περίπου δύο εβδομάδες αλλα μένει τώρα να ανακοινώσουν τα επόμενα σχέδιά τους. 

 

Ο ρόλος του 'The Cube' είναι να διευκολύνει και να ενθαρρύνει την κάθε επιχειρηματική προσπάθεια όπως αυτή.

 

Η εταιρεία Bitchain επιθυμεί να αναπτύξει δίκτυο συνεργατών στην Ελλάδα και προσκαλεί όποιον ενδιαφερόμενο να επικοινωνήσει απ'ευθείας μαζί της για πιθανή συνεργασία στον σύνδεσμο: http://www.bitchain.eu/contacto/

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα btm είχαμε και αυτό έκλεισε γμτ :( Αυτή η Ελλάδα είναι σε τεχνολογικό και οικονομικό μεσαίωνα.


Εντάξει έχουμε αυτό στο μένίδι και εύχομαι να ξεκινήσει κάποιος και να αναλάβει να συνεργαστεί με την bitchain ώστε να φέρει ξανά στο κέντρο ένα BTM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μάγκες πήγε ένας φίλος πριν λίγο και του είπανε δεν παίζει.Άρα δεν έχει πολλαπλούς λογαριασμούς.

Είμαι ο Σταύρος Μεσσήνης, ιδρυτής του "The Cube" - από σήμερα, το Bitchain ΑΤΜ δεν λειτουργεί, και δεν θα λειτουργεί μέχρι νεωτέρας.

 

Σας ενημερώνουμε πώς δεν θα γίνονται αγορές ή πωλήσεις Bitcoin στο 'The Cube'.

H εταιρεία Bitchain θα κάνει περαιτέρω ανακοινώσεις για τα σχεδια της εντός ημερών. Με χαρά τρέξαμε μαζι τους ενα πείραμα σχετικά με το BTC για περίπου δύο εβδομάδες αλλα μένει τώρα να ανακοινώσουν τα επόμενα σχέδιά τους.

 

Ο ρόλος του 'The Cube' είναι να διευκολύνει και να ενθαρρύνει την κάθε επιχειρηματική προσπάθεια όπως αυτή.

 

Η εταιρεία Bitchain επιθυμεί να αναπτύξει δίκτυο συνεργατών στην Ελλάδα και προσκαλεί όποιον ενδιαφερόμενο να επικοινωνήσει απ'ευθείας μαζί της για πιθανή συνεργασία στον σύνδεσμο: http://www.bitchain.eu/contacto/

 

Ευχαριστώ

Τώρα το είδα αυτό.

Ρε μάγκες δεν το αφήνατε και για σήμερα, έλεος....Τόσοι προλάβανε και πήγανε απο το πρωί, τώρα βρήκατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αλλο στο Μενιδι λειτουργει???

μη κανω ολοκληρο ταξιδι τσαμπα.

υπαρχει καποιο τηλεφωνο εκει να μπορεσω να ενημερωθω?

ευχαριστω

Μόνο τις ώρες που είναι ανοικτό το βιβλιοπωλείο, και Σάββατο κλειστό (την τελευταία φορά που πήγα) - δηλαδή αποκλείεται εξ ορισμού, θα ήθελα ολόκληρο ταξίδι μετά την δουλειά και δεν προλαβαίνω... Ας μας πει όποιος ξέρει.

Αναγκαστικά ανταλλακτήρια με καπέλο πλέον η δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανεις το τηλεφωνο αυτου του βιβλιοπωλειου???

 

Σχετικα με το bitcoin ATM του the cube.... επικοινωνησα προλιγου με τη bitchain στην Ισπανια και με ενημερωσαν οτι υπαλληλος τους θα ταξιδεψει στην Αθηνα την Τριτη που μας ερχεται με σκοπο να βρει νεο σπιτι για το ΑΤΜ τους,στην ΑΘηνα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ήταν ποιο πολύ για promotion η προσπάθεια εκεί στο the cube και μάλλον θα το δούμε το επόμενο διάστημα σε κάποιο άλλο σημείο της Αθήνας αλλά χλωμό το βλέπω χωρίς κανένα fee

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλανε να κόψουν κίνηση να δουν αν συμφέρει και πόσα fees να βάλουν. Αυτό που μου τη σπάει όμως είναι που δεν το άφησαν μέχρι σήμερα τουλάχιστον αλλά απο τις 2 το μεσημέρι το σταμάτησαν. Δηλαδή για λιγότερο απο 1 ώρα δεν πρόλαβα.

 

Εν τω μεταξύ βλέπω οτι ακόμα κάνουν συναλλαγές στο atm https://www.blocktrail.com/BTC/address/1BwaMyCnPcgJNSCdZj755ooDqDKWAyfF59, το γλεντάνε καλά τα παιδιά στο the cube όσο έχει ακόμα 0% fees, οι υπόλοιποι @@.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου το έχω ξαναγράψει μην κρίνεις από τις διευθύνσεις. Οι διευθύνσεις δεν λένε τίποτα αν οι συναλλαγές προέρχονται από το atm η απο οπουδήποτε άλλου καθώς τα πορτοφόλια ουσιαστικά δεν είναι στο atm αλλά στην bitchain εταιρεία.


εγώ πάντως αγόρασα btc με 3 ευρώ πάνω από την ισοτιμία στο btcgreece αν περίμενα και άλλο μπορεί να αγόραζα και χαμηλότερα. Αυτό με τις σύνθετες συναλλαγες είναι πολύ καλό εργαλείο αλλά είναι για όσους δεν βιάζονται να κάνουν αγορές αλλιώς πας +7 ευρώ σε κάθε συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου το έχω ξαναγράψει μην κρίνεις από τις διευθύνσεις. Οι διευθύνσεις δεν λένε τίποτα αν οι συναλλαγές προέρχονται από το atm η απο οπουδήποτε άλλου καθώς τα πορτοφόλια ουσιαστικά δεν είναι στο atm αλλά στην bitchain εταιρεία.

εγώ πάντως αγόρασα btc με 3 ευρώ πάνω από την ισοτιμία στο btcgreece αν περίμενα και άλλο μπορεί να αγόραζα και χαμηλότερα. Αυτό με τις σύνθετες συναλλαγες είναι πολύ καλό εργαλείο αλλά είναι για όσους δεν βιάζονται να κάνουν αγορές αλλιώς πας +7 ευρώ σε κάθε συναλλαγή.

Ας είναι, οι παραπάνω συναλλαγές απο που έγιναν αφού είναι κλειστό υποτίθεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...