Προς το περιεχόμενο

[INFO] Οδηγός αποφυγής capital control με το Bitcoin


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έφτιαξα λογαριασμό στο btcgreece γιατί το ΑΤΜ θα μου έτρωγε τα μισά λεφτά στο τέλος.

 

Το κακό είναι οτι δουλεύει μόνο με έμβασμα και εγώ ήθελα να παραγγείλω κάτι μέχρι σήμερα για να μου ερχόταν την άλλη εβδομάδα πριν φύγω διακοπές.

Φοβάμαι να αφήσω και τα bitcoins μην αλλάξει η ισοτιμία και δεν μείνει τίποτα.

 

αν έχεις λογαριασμό στην Eurobank και κάνεις την μεταφορά τις εργάσιμες μέρες γίνετε άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Aρα στο just πρόλαβα να πάρω bitcoins απο το atm. 

Phew να δω ομως πως θα ξαναβλαω λεφτα τωρα ....

 

Σε αυτό στο Μενίδι πήγες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα κατάθεση χθές στο BTCGreece 24+ ώρες δηλαδή και ακόμη δεν έχει περάσει στον λογαριασμό μου,έρχεται Σ/Κ οπότε καλή Δευτέρα και αν.Όταν λοιπόν φίλε

chek2fire

λές άμεσα δεν είναι και τόσο άμεσα τελικά...

Άμεσα φύγαν ΜΟΝΟ τα χρήματα απο τον τραπεζικό λογαριασμό μου της eurobank για τα υπόλοιπα σε αναμονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κάνει πάρα πολλές φορές και στα δύο ανταλλακτήρια από eurobank και πιστώθηκαν αμέσως. Γιατί σου κάνει τόση ώρα? Δεν μπορώ να καταλάβω. Εχεις βάλει τον κωδικό του σωστά? 

Στο λέω γιατί και χθές έκανα μια κατάθεση στο btcgreece το βράδι και το πρωί ήταν μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κάνει πάρα πολλές φορές και στα δύο ανταλλακτήρια από eurobank και πιστώθηκαν αμέσως. Γιατί σου κάνει τόση ώρα? Δεν μπορώ να καταλάβω. Εχεις βάλει τον κωδικό του σωστά? 

Στο λέω γιατί και χθές έκανα μια κατάθεση στο btcgreece το βράδι και το πρωί ήταν μέσα.

Στην ερώτηση που τους έκανα μου απάντησαν πως το σύστημα ενημερώνεται κάθε 6 ώρες.Ο κωδικός είναι σωστός τα χρήματα έχουν πιστωθεί στον λογαριασμό τους αλλιώς θα επέστρεφαν πίσω,οτι κωδικός μου δώθηκε τον έβαλα,αν οι ίδιοι είχαν οποιοδήποτε πρόβλημα θα μπορούσαν να επικοινωνήσουν μαζί μου απο εκεί και πέρα τι να πώ άλλο;

Υπομονή αλλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι στα σχόλια είναι ξεχωριστό πεδίο και στην eurobank λέγετε κωδικός ταυτοποίησης συναλλαγής

Τώρα που μπήκα στο ebanking της εθνικής έχει ένα πεδίο που λέει "αιτιολογία (για τον δικαιούχο)". Φαντάζομαι εκεί ε;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι στα σχόλια είναι ξεχωριστό πεδίο και στην eurobank λέγετε κωδικός ταυτοποίησης συναλλαγής 

εκεί ακριβώς έβαλα τον κωδικό ο οποίος μου στάλθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κι εγω κατι;;

περισσοτερο απο ανασφαλεια μην κανω καμια χαζομαρα...

 

1)εκανα λογαριασμο στο e-coin και περιμενω να μου ερθει η καρτα (μεσω του bankdetour)

 

2)εκανα λογαριασμο και στο btcgreece.com...να μεταφερω λεφτα μεσω e-banking στον λογαριασμο τους για αγορασω ετσι bitcoins;;

 

αυτα πιστωνονται στον λογαριασμο μου...σωστα;;

 

μετα , αυτα πως τα περναω στην καρτα που θα μου ερθει απο το e-coin/bankdetour?

 

και πειτε πως τα περασα τα bitcoins...που αντιστοιχουν σε καποια euro....η καρτα αυτη (VISA) θα γινεται κανονικα αποδεκτη σε καταστηματα του εξωτερικου..;;;παρα το οτι θεωρητικα θα ειναι σε bitcoins...??

 

thanx και sorry αν εχουν ηδη απαντηθει τα παραπανω....περισσοτερω απο ανασφαλεια ρωταω...:):)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι έτσι γίνετε η συναλλαγή αγοράζεις τα bitcoin τα μεταφέρεις μετά στον λογαριασμό σου στο e-coin και εκεί φορτώνεις την κάρτα σου και κάνεις τις αγορές. Βάλε πρώτα ένα μικρό ποσό ίσα ίσα για τα έξοδα αγοράς της κάρτας και μετά όταν σου έρθει η κάρτα κάνε αγορά τα ποσά που θέλεις να ξοδέψεις σε bitcoin για να μην σου κάθονται τα bitcoin άπραγα στο ecoin και εντωμεταξύ να παίζει η ισοτιμία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι έτσι γίνετε η συναλλαγή αγοράζεις τα bitcoin τα μεταφέρεις μετά στον λογαριασμό σου στο e-coin και εκεί φορτώνεις την κάρτα σου και κάνεις τις αγορές. Βάλε πρώτα ένα μικρό ποσό ίσα ίσα για τα έξοδα αγοράς της κάρτας και μετά όταν σου έρθει η κάρτα κάνε αγορά τα ποσά που θέλεις να ξοδέψεις σε bitcoin για να μην σου κάθονται τα bitcoin άπραγα στο ecoin και εντωμεταξύ να παίζει η ισοτιμία του.

 

thanx

 

την καρτα την αγορασα με λεφτα που ειχα στο paypal...μεσω paypal δε μπορω να αγορασω bitcoins απο οτι ειδα..σωστα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες το απόγευμα έκανα μια κατάθεση στο BTCGreece και περάστηκαν στον λογαριασμό μου μέσα σε λίγα λεπτά. Βέβαια έκανα από λογαριασμό που έχω στην Εurobank. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, εκεί βάλε τον κωδικό που σου δώσανε από το BTCGreece.

Τώρα που μπήκα στο ebanking της εθνικής έχει ένα πεδίο που λέει "αιτιολογία (για τον δικαιούχο)". Φαντάζομαι εκεί ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...