Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Yi: Γνώμες, προτάσεις, λύσεις, mods κλπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το τρακατρουκα που ακουγεται σε καθε ανωμαλια να ξερετε ειναι επειδη κουνιεται η καμερα μεσα στην θηκη... βαλτε κατι εξτρα για να μην παιζει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 339
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Nope σκι καθόλου.. Why?

θα γελασεις, αλλα ισως φταιει αυτο.

αν ηξερες σκι παιζει να ειχε λιγοτερους κραδασμους το βιντεο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα γελασεις, αλλα ισως φταιει αυτο.

αν ηξερες σκι παιζει να ειχε λιγοτερους κραδασμους το βιντεο :P

Επειδή κάνω snowboard νόμιζα για άλλο λόγο με ρωτάς αν ξέρω ski..

 

Ξέρω snowboard, αυτή ήταν η πρώτη μου κατεβασιά για φέτος σε εκτός με πετρούλες να καραδοκούν από κάτω για αυτό πάω έτσι μαζεμένος. Δεν νομίζω ότι φταίει αυτό για το κούνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκι στο μπανσκο με την yicam

 

Φοβερή Ποιότητα εικόνας σε σχέση με το άλλο παιδί που ανέβασε βίντεο, βέβαια η διαδρομή γενικα ειναι πιο smooth για αυτο. ΑΛΛΑ ο ηχος ακομα και σε εσενα είναι χάλι μαύρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φοβερή Ποιότητα εικόνας σε σχέση με το άλλο παιδί που ανέβασε βίντεο, βέβαια η διαδρομή γενικα ειναι πιο smooth για αυτο. ΑΛΛΑ ο ηχος ακομα και σε εσενα είναι χάλι μαύρο

Οντως τραγικος ηχος εμεις οι Audiophiles που μεγαλωσαμε σε studios με ηχεια που ειχαν κωνους διαμαντιου δεν μπορουμε να ακουμε αυτη τη σαβουρα των 60$....

 

Guys ας ριξουμε λιγο τις απαιτησεις μας,ο αλλος εκλαιγε επειδη δεν ακουγε καλα την συναυλια που τραβουσε με την Yi διπλα στο ηχειο.....

 

Ειναι σαν να τραβας βιντεο απο Drone και να γκρινιαζεις οτι εχει βαβουρα...

 

Τραγικο,χαλια μαυρα,απογοητευση,Parkinson απο την στιγμη που το επομενο συγκρίσιμο ποιοτικα προιον κανει τα 4πλασια + λεφτα δεν βοηθαει αυτους που θελουν να την παρουν.

Επεξ/σία από Sotosgl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερή Ποιότητα εικόνας σε σχέση με το άλλο παιδί που ανέβασε βίντεο, βέβαια η διαδρομή γενικα ειναι πιο smooth για αυτο. ΑΛΛΑ ο ηχος ακομα και σε εσενα είναι χάλι μαύρο

Η διαδρομή δεν είναι καθόλου smooth! Εκτός πίστας, με συχνές στροφές και σκαμπανεβάσματα! Δοκίμασα των πρώτη φορά με κλειστό το monopod και ήταν τραγικό το αποτέλεσμα. Μετά το άνοιξα τέρμα και είδατε αποτέλεσμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερή Ποιότητα εικόνας σε σχέση με το άλλο παιδί που ανέβασε βίντεο, βέβαια η διαδρομή γενικα ειναι πιο smooth για αυτο. ΑΛΛΑ ο ηχος ακομα και σε εσενα είναι χάλι μαύρο

λογικο ειναι, ειναι μεσα στην αδιαβροχη θηκη η καμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σκέφτομαι να προχωρήσω στην παρακάτω παραγγελία, πως σας φαίνεται σαν πακέτο, λείπει κάτι? Δεν έχω ξαναπάρει sports camera όποτε Δεν ξέρω αν πρέπει να προσθέσω κάτι άλλο για αρχή

post-71742-0-11861900-1453917703_thumb.png

post-71742-0-52458000-1453917724_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά σκέφτομαι να προχωρήσω στην παρακάτω παραγγελία, πως σας φαίνεται σαν πακέτο, λείπει κάτι? Δεν έχω ξαναπάρει sports camera όποτε Δεν ξέρω αν πρέπει να προσθέσω κάτι άλλο για αρχή

Οι τιμες ειναι τραγικες κοιτα απο αλλο καταστημα (4-5 πραγματα που ειδα ειναι 5$ πανω το κομματι! και με το 10% της πρωτης παραγγελιας δεν σωζεται η κατασταση)

Η θηκη της Telesin ειναι τουμπανο

Το dildo για την θαλασσα απο τα πιο χρησιμα

Αδιαβροχη θηκη μονο την γνησια και το Rev 2.0 με τα ασημενια κουμπια

Τριποδακι χρησιμο

Καποτα για τον φακο λαστιχενια και οχι πλαστικη 

To μεγαλο σετ εχει και θηκη βρες ενα σετ να σε καλυπτει και παρε μονο αυτο.

Το σετ με φορτιστη και 2 μπαταριες ακριβο,ενδεικτικα ειχα παρει 3$ την καθε μπαταρια και 3$ τον φορτιστη

 

Αν ειναι να σου βγει τοσα η Yi δινεις ενα 50αρι ακομα και πας σε GoPro.

Επεξ/σία από Sotosgl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sotosgl
Είμαι κάτοχος της xiaomi και μάλιστα είναι η πρώτη μου action cam , οπότε δεν την συγκρίνω πχ με go pro Κλπ , απο τις προηγούμενες σελίδες έχω εκφράσει τα παραπονά μου για τον ήχο γιατί την θέλω για το αυτοκίνητο.Ακόμη και στα Incar πλανα αν ανοίξεις παράθυρο ο ηχος ειναι τραγικός, και οκ λογικο... αλλα σε εξωτερικά πλάνα παρόλο που ηταν μέσα σε θήκη ο ήχος ήταν τόσο χάλια-από θόρυβο του αέρα- που με ανάγκασε να σβήσω 1 ώρα πλάνα απο πολύ ωραία διαδρομή καθώς ο ήχος έκανε το βίντεο να ειναι άχρηστο (έχω ανεβάσει στις προηγούμενες σελίδες sample για το χάλι) .
Η κάμερα για τα 55-60 ευρώ είναι ΚΟΡΥΦΗ και value for money και ο φακός της είναι άπεχτος το μόνο μειονέκτημα για εμένα είναι ο ήχος που πιστεύω με λίγο DIY θα το λύσω .Θα σας ενημερώσω μόλις βρώ λύση
Πάρτε και ενα timelapse

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα για InCar DVR που το εχω δοκιμασει πολλες φορες και εγω μου εκανε εντυπωση ο καλος της ηχος (συνομιλιες των επιβατων στο πισω καθισμα ακουγονταν καθαρα παρα την μουσικη κλπ αλλα την ειχα βαλει στο μπροστινο τζαμι και οχι στην ηλιοροφη) αλλα σε μηχανη,ποδηλατο δεν....

 

Γενικα σε συνθηκες που την χτυπαει αερας με πολλα χιλιομετρα ακουγεται χαλια,τραγικο overall δεν το λες αλλα σε συγκεκριμενες συνθηκες δεν αποδιδει..

Ειχα βαλει σαν muffler και εγω σφουγγαρακι απο eardubs χωρις αποτελεσμα,μια λυση που μου ερχοταν στο μυαλο ηταν να παρω μια φτηνη θηκη και να ανοιξω τρυπα στην θεση του ηχειου αλλα δεν νομιζω να εκανε καμια διαφορα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...