Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Yi: Γνώμες, προτάσεις, λύσεις, mods κλπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 339
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εβγαλα το πρωτο μου βιντεο σημερα,και εμεινα πολυ ευχαριστημενος.Βεβαια η καμερα ηταν στημενη και οχι εν κινηση,αλλα μου αρεσε πολυ η εικονα της..Εχω ενα θεμα ομως,και πρεπει να εχει ξαναειπωθει...

Στα 18 περιπου λεπτα(3,7gb),μου εκοψε απο μονο του το βιντεο και ξεκινησε δευτερο απο το σημειο οπου σταματησε...

Δηλαδη εβγαλα στο συνολο 27 λεπτα,αλλα μου το εκοψε στα 2..Πως μπορω να το ρυθμισω,ετσι ωστε να μη μου τα κοβει,και να τα βγαζει ολα ενιαια?

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβγαλα το πρωτο μου βιντεο σημερα,και εμεινα πολυ ευχαριστημενος.Βεβαια η καμερα ηταν στημενη και οχι εν κινηση,αλλα μου αρεσε πολυ η εικονα της..Εχω ενα θεμα ομως,και πρεπει να εχει ξαναειπωθει...

Στα 18 περιπου λεπτα(3,7gb),μου εκοψε απο μονο του το βιντεο και ξεκινησε δευτερο απο το σημειο οπου σταματησε...

Δηλαδη εβγαλα στο συνολο 27 λεπτα,αλλα μου το εκοψε στα 2..Πως μπορω να το ρυθμισω,ετσι ωστε να μη μου τα κοβει,και να τα βγαζει ολα ενιαια?

Ευχαριστω!

Θα βαλεις το script που εχει βαλει στις προηγουμενες σελιδες ο Link.png Site: Questioner

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βαλεις το script που εχει βαλει στις προηγουμενες σελιδες ο Link.png Site: Questioner

το οποιο ειναι?

Αν λες αυτο στη σελιδα 8,τοτε δε ξερω πως να το κατεβασω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα παιδια επειδη εχω λειψει απο το forum για λιγο καιρο και ειναι πολλες σελιδες για να κανω catch up μπορει καποιος να με ενημερωσει σχετικα με τα scripts Ποιο να βαλω και πως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά
Είμαι και εγω όπως και εσείς κάτοχος της Xiaomi Yi και πήρα την πρωτοβουλία να δημιουργήσω μια ομάδα στο Facebook για εμάς τους Έλληνες (κλειστή προς το παρών) ώστε να μοιραζόμαστε εμπειρίες και απορείες της κάμερας.

facebook.com/groups/1700339363546556/

Από πάνω είναι και το αντίστοιχο link.

PS. ΠΡΟΣ ADMIN, ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΣ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕ ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οχι, αλλα εχει πολυ κακο bitrate.

Δεν θα μπορέσω ποτέ να την στρώσω την κάμερα  :-(

 

Το βίντεο αυτό από ότι θυμάμαι δεν είχε κανένα σκριπτ σε αντίθεση με το άλλο βίντεο του snowboard που είχα ανεβάσει στην προηγούμενη σελίδα. Εκείνο ήταν τραβηγμένο σε 1080p/60fps. Το bitrate εκείνου είναι καλό? Τότε είχα περασμένο το σκριπτ του questioner που έχει ανεβάσει μερικές σελίδες πίσω. Μπορώ να έχω περασμένα πολλά σκριπτς ταυτόχρονα ή μόνο ένα θα διαβάζει?

 

Επίσης η επεξεργασία του τελευταίου βίντεο έγινε με το cyberlink powerdirector 11 και το τελικό export σε mpeg2. Μήπως παίζει και αυτό ρόλο? Εσείς ποιο πρόγραμμα επεξεργασίας χρησιμοποιείτε και τι export κάνετε? Δεν έχω θέμα με το μέγεθος του αρχείου, ας βγει και μεγάλο δεν με πειράζει.

 

Τέλος μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση στο youtube για να μην ρίχνει την ποιότητα στο upload?

 

Please help!

Επεξ/σία από kpapageo1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...