Προς το περιεχόμενο

Deadpool 1st & 2nd (Fox, 2016/2018)


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω...φοβάμαι μήπως γίνει ότι και με το GotG.

Το 1ο βγήκε ανέλπιστα καλό-διασκεδαστικό, και στο 2ο τα έκαναν μαντάρα, προσπαθώντας να πάρουν στα σοβαρά τους αστείους εαυτούς τους.

Gag για το gag μόνο...ένας Cable από το πουθενά (και προς το πουθενά, ίσως).

Για εμένα το πραγματικά θετικό είναι η X-Force (όχι η συγκεκριμένη, βέβαια...αλλά η ιδέα της).

Θα δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 439
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εμένα λίγο πολύ αυτό που με ανησυχεί, είναι ότι τα trailers δείχνουν υπερβολικά σε δράση-εφέ-κλωτσομπουνίδια και φοβάμαι μην πέσουν στο τριπάκι bigger is better και δούμε ένα μπλόκμπαστερ της σειράς, χωρίς χαρακτήρα αλλά με μερικές δόσεις adult humor εδώ και εκεί και λίγη από την παραξενιά του κεντρικού χαρακτήρα...

μακάρι να κάνω λάθος αλλά so far δεν μου κολλάνε όλα αυτά τόσο καλά, συγκριτικά πάντα με το πιο ''αναρχικό'' ας πούμε feeling της πρώτης ταινίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα έχουν να κάνουν με το τι ταυτίζει ο καθένας ως blockbuster της σειράς. Δεν μιλάμε για ταινία του Bay, ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ποινικοποιούμε τα εφέ και τα κλωτσομπουνίδια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε τα ποινικοποιεί κανείς -εγώ σίγουρα όχι-, αλλά τα περισσότερα trailer του νέου deadpool θυμίζουν πιο πολύ Marvelo περιπέτεια της σειράς με εκρήξεις slow motion πιστολίδια, υπερβολικά εφέ και ανόητα τσιτάτα και λιγότερο τον χαρακτήρα της πρώτης ταινίας, την ημι-παρωδιακή οριακά αναρχική σάτυρα του είδους... μπορεί να κάνω και λάθος όταν βγεί η ταινία -και μακάρι γιατί θέλω να είναι καλή προφανώς- απλά αν εξαιρέσουμε το καθαρά διαφημιστικό κομμάτι τύπου posters, videoclip με Dion, φωτογραφίες εκτός σετ με hugh jackman κτλ, το promotional κομμάτι των trailers μου μοιάζει υπερβολικά φορτωμένο και διαφορετικό από εκείνο της πρώτης ταινίας... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Για εμένα το πραγματικά θετικό είναι η X-Force (όχι η συγκεκριμένη, βέβαια...αλλά η ιδέα της).

Από X-Force και DP, πάντα θυμάμαι αυτή τη φάση. :P

deadpool-feeds-archangel-with-his-own-bo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Edit: Φαντάζομαι για το CGI character που είναι PS2 / PS3 launch quality, να είναι πάλι κάνας Colossus...

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, devil-ji είπε

Πολυ καλη και η 2η ταινια, αρκετο χιουμορ και δραση

Αποκλείεται δεν σε πιστεύω, εγώ ξέρω ότι το γύρισαν σε δράμα :P Καλύτερη ή χειρότερη?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ερμηνεία της βαθμολογίας στο imdb υποδεικνύει ότι η ταινία θα είναι καλή αλλά όχι καλύτερη από την 1η. Βέβαια και στο ίδιο επίπεδο να είναι κανέναν δεν χαλάει. Θα το δω απο βδομάδα.

Επεξ/σία από YMIB
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, YMIB said:

Η ερμηνεία της βαθμολογίας στο imdb υποδεικνύει ότι η ταινία θα είναι καλή αλλά όχι καλύτερη από την 1η. Βέβαια και στο ίδιο επίπεδο να είναι κανέναν δεν χαλάει. Θα το δω απο βδομάδα.

Καπως ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...