Προς το περιεχόμενο

Deadpool 1st & 2nd (Fox, 2016/2018)


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετριότητα θα έλεγα.

Από αστεία/CGI/τέλος ήταν γενικά πολύ sub-par καταστάσεις. Μερικές καλές στιγμές και μπόλικες ασυναρτησίες στην πλοκή, η οποία ήταν ότι νάναι σε πολλά σημεία.

Ήταν βέβαια και ο μπουλούκος μπόμπος πρώτη μούρη, το έπαιζε και ντιστρόηερ οφ δι γούορντς και ήρθε και έδεσε....

Πολύ κατώτερο του πρώτου.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 439
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κι εγω δε τρελαθηκα, σιγουρα δεν ενιωσα αυτα που ενιωσα στο πρωτο.

Χιουμορ που καποια στιγμη το βαριεσαι απο την επαναληψη, σεναριο ανακατοσουρα κι ο χοντρος ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΙΝΕ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ.

Γενικα δεν ειναι κακη ταινια απλα ως Deadpool μ απογοητευσε αυτο το τουρλομπουκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ πάλι, από μικρος έχω συνέχεια στο μυαλό μου την μουσική της 20th Century Fox να την ακολουθεί ένα "A long time ago, in a galaxy far far away" και μετά να μπαίνει Star Wars...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, margaritagr είπε

Κι εγω δε τρελαθηκα, σιγουρα δεν ενιωσα αυτα που ενιωσα στο πρωτο.

Χιουμορ που καποια στιγμη το βαριεσαι απο την επαναληψη, σεναριο ανακατοσουρα κι ο χοντρος ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΙΝΕ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ.

Γενικα δεν ειναι κακη ταινια απλα ως Deadpool μ απογοητευσε αυτο το τουρλομπουκι.

 

και εγω την ειδα σημερα, και ψιλοσυμφωνω με οτι εγραψες

δε μου αρεσε οσο η 1η σε καμια περιπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως το πες "in a galaxy far far away...", τα τελευταια χρονια  μας εχει πηξει στα Fantastic Four, κατι μετριοτητες τυπου X-men Apocalypse, Independence Day, Assasin's Creed.

Λες και βαζουν σεναριογραφους Γ διαλογης, μην μιλησω για τα εφε και την παραγωγη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Assassin's Creed δεν είναι της Fox dude. ;) Θα συμφωνήσω και εγώ όλα τα super hero movies της Fox είναι απαράδεκτα imho, εκτος των πρώτων F4 που μου άρεσαν αρκετά και εννοείτε Logan και Deadpool. Μέχρι στιγμής πάντως παίρνει παρα πολύ καλές κριτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω το μονο που θα πω ειναι οτι ηθελα πιο λιγα πραγματα στο τρειλερ απο θεμα αστειων κτλ. Ειδα την ταινια και απλα ηξερα ποιο αστειο [ειτε σαν διαλογος, ειτε σαν σκηνη (πχ με τις σφαιρες που δεν τις προλαβαινει)] να περιμενω και που.

Ο πιο αχρηστος ρολος μου φανηκε της Nagasonic που τουλαχιστον στο 1ο ειχε πιο πολλες σκηνες με την ιδια μεσα στην δραση. Και προφανως επρεπε να βαλουν και εδω girl on girl για να μην πει τιποτα η LBQT κοινοτητα

Επεξ/σία από overpower
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα σε σχεδον γεματο σινεμα, και τα περισσοτερα αστεια τα επιανα μονο εγω και ενας αλλος τυπος στη γωνια.

Ηταν σαφως λιγοτερο καφρικο απο το πρωτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή supehero/comedy ταινία !
Πολύ γέλιο ( ιδικά after credits) !!
Δεν έκανε το μπαμ για μένα όπως η πρώτη θεωρώ.... 
8/10 από μένα  ( θα ήταν 7/10 αλλά τα after credits ήταν πολύ καλά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...