Προς το περιεχόμενο

Έως έξι Lumia smartphones κάθε χρόνο για την Microsoft που "συμμαζεύεται"


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς αυτο δειχνουν οι κινησεις της. Ενδεικτικά, 7800 απολυσεις κυριως απο το phone business...

Που προφανως δεν χρειαζονταν... Απιστευτο μετα απο οτι εχει κανει και πριν ακομα βγει το λειτουργικο να το καταδικαζετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέει έξι συσκευές μήπως εννοεί συνολικά; Δηλαδή αν βγάλει 1xbox, 2 laptop και 3 κινητά;

"Εώς έξι lumia smartphones κάθε χρόνο για την microsoft"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επεσε στα χερια μου ενα 545 εαν θυμαμε καλα για λιγες μερες, απιστευτο κομματι για τα λεφτα του, αντε να ανεβει το windows store μπας και τραβηξει κιαλο κοσμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται ότι όλες οι εταιρίες θέλουν να μοιάσουν στην Apple :devil:

πέρα από την πλάκα στην MS δεν είναι καθόλου ευχαριστημένοι με την πορεία των windows phone.

Και το βρίσκω απόλυτα λογικό να μην είναι κανείς ευχαριστημένος όταν η ίδια η microsoft προωθεί το πρώτο της τηλέφωνο με πρόβλημα οθόνης ( και το λέει άτομο που μέχρι χθες ήταν μεγάλος φαν των wp )!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλει δουλιτσα ή MS ακόμα παλικάρια .

Είμαι κάτοχος και των windows phone kai Android kai apple...για τα υπόλοιπα δεν έχω άποψη αλλά στα τρία που αναφέρομαι είναι πολύ πίσω τα windows ...και έχω το 930 όπως ξέρετε πολλοί εδώ μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Που προφανως δεν χρειαζονταν... Απιστευτο μετα απο οτι εχει κανει και πριν ακομα βγει το λειτουργικο να το καταδικαζετε

Αυτη ειναι η δικια σου εξηγηση.

 

Για την ms τοσο καιρο θεωρουσε οτι χρειαζοντουσαν κ τωρα που δεν ειδε αυξηση μεριδιου αγορας, τις μειωνει τις θεσεις, δινοντας μικρότερη προσοχη στα Windows Phone.

 

Εκτος απο τις απολυσεις στο phone τμημα, το ιδιο πιστευουν κ αλλοι αναλυτες/αρθρογραφοι.

 

Υ.Γ.: Κανενας δεν καταδικασε το λειτουργικό. Απλα ειπωθηκε οτι η ms αποφάσισε να αφιερωσει λιγοτερα resources, μειωνοντας το ενδιαφέρον της στα Windows Phone.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλει δουλιτσα ή MS ακόμα παλικάρια .

Είμαι κάτοχος και των windows phone kai Android kai apple...για τα υπόλοιπα δεν έχω άποψη αλλά στα τρία που αναφέρομαι είναι πολύ πίσω τα windows ...και έχω το 930 όπως ξέρετε πολλοί εδώ μέσα...

Για πες μου σε τι είναι πολύ πίσω σε παρακαλώ πολύ φίλτατε; :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εχω ενα LG G2  και προσφατα πηρα το LUMIA 630  για να (ξανα)δοκιμασω τα WP... ειχα πριν κανενα χρονο... ισως και παραπανω, το HTC 8X και το LUMIA 920.

Οσοι ρωτατε σε τι ειναι πισω η MS μαλλον εχουν το κινητο τους μονο για κλησεις...

κακα τα ψεματα, οσο καλες ειναι σαν συσκευες τοσο λειπουν εφαρμογες, ΠΟΛΛΕΣ εφαρμογες, ενα μικρο παραδειγμα (που λεει την μιση αληθεια), απο τις εφαρμογες που εχω στο LG δεν μπορω να βρω ουτε τις μισες στα WP....

 συμπερασμα (δικο μου), αν θελει να πετυχει η MS  με τα WP  θα πρεπει αμεσα (χθες) να παρουσιασει ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα LG G2 και προσφατα πηρα το LUMIA 630 για να (ξανα)δοκιμασω τα WP... ειχα πριν κανενα χρονο... ισως και παραπανω, το HTC 8X και το LUMIA 920.

Οσοι ρωτατε σε τι ειναι πισω η MS μαλλον εχουν το κινητο τους μονο για κλησεις...

κακα τα ψεματα, οσο καλες ειναι σαν συσκευες τοσο λειπουν εφαρμογες, ΠΟΛΛΕΣ εφαρμογες, ενα μικρο παραδειγμα (που λεει την μιση αληθεια), απο τις εφαρμογες που εχω στο LG δεν μπορω να βρω ουτε τις μισες στα WP....

συμπερασμα (δικο μου), αν θελει να πετυχει η MS με τα WP θα πρεπει αμεσα (χθες) να παρουσιασει ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ....

Και ξανά λεω

Το ότι δεν έχεις τις συγκεκριμένες εφαρμογές δεν πάει να πει ότι δεν υπάρχουν αντίστοιχες εφαρμογές και ίσως και καλύτερες ;)

 

Ναι φυσικά και δεν έχει τον αριθμό των άλλων stores, δεν αντιλέγω. Αλλα αυτό δεν πάει να πει πως δεν έχει πλέον ένα ποιοτικό store.

 

Και φυσικά θα βοηθήσουν παρα πολύ τα W10 σε αυτόν τον τομέα και ήδη έχουν αρχίσει τα πρώτα βήματα με μεγάλες εταιρίες εφαρμογών και παιχνιδιών να κάνουν κάθε μέρα τις απλές εφαρμογές τους universal, λόγο του ερχομού των 10.

Επίσης σε λίγο χρονικό διάστημα αν δεν κάνω λάθος, ξεκινάνε να μπαίνουν σε λειτουργία και τα app tools που έδειξαν στους developers για να μεταφέρουν τις ios/android εφαρμογές τους πολύ εύκολα σε WP, με φοβερό παράδειγμα το candy crush που είναι ported απο ios και λειτουργεί φανταστικά στα wp.

 

:)

 

ΥΓ: Για μια καλύτερη εμπειρία store, γύρνα την τοποθεσία του κινητού απο Ελλάδα σε Αμερική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτοι που λενε οτι στα Windows λειπουν οι εφαρμογες, πολυ απλα δεν εχουν ακουμπησει καν WindowsPhone.

 

Το προβλημα ειναι ΠΟΛΥ χειροτερο, το OS ειναι για τα μπαζα.

Ειχα το 930, που υποτιθεται ειναι και flagship.

 

Notifications; Χαλια

Αpps; Χαλια

UI; Χαλια

Βattery life; Χαλια

 

Ενα cluttered χαος ειναι ολο το OS.

 

Ετη φωτος πισω απο Android, ακομα και απο το ios πισω ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτοι που λενε οτι στα Windows λειπουν οι εφαρμογες, πολυ απλα δεν εχουν ακουμπησει καν WindowsPhone.

 

Το προβλημα ειναι ΠΟΛΥ χειροτερο, το OS ειναι για τα μπαζα.

Ειχα το 930, που υποτιθεται ειναι και flagship.

 

Notifications; Χαλια

Αpps; Χαλια

UI; Χαλια

Βattery life; Χαλια

 

Ενα cluttered χαος ειναι ολο το OS.

 

Ετη φωτος πισω απο Android, ακομα και απο το ios πισω ειναι.

Όχι απλά....

 

...και πάμε

Δεν κάνουν όλα τα κινητά για όλους. Για αυτό και μαγαζιά που πουλάνε κινητά έχουν ζαλίσει τους υπάλληλους τους στο να καταλαβαίνουν ποιο κινητό κάνει για τον κάθε πελάτη. Τα windows κινητά κάνουν θραύση σε αυτούς μου δεν θέλουν να θυμούνται πολλά, το ui είναι εκπληκτικά απλό και γενικά όμορφο. Όμως δεν κάνει για όλους πως να το κάνουμε;... και αφού δεν κάνει για όλους πρέπει η MS να ευχαριστήσει το κοινό που την επέλεξε συνειδητά και να ακούσει τις ανάγκες τους ώστε να αγοράσουν την επόμενη συσκευή που θα βγάλει. Στο android η κατάσταση είναι χαοτική και σχεδόν όλα τα mid και low range κινητά σέρνονται όταν βάλεις νέες εφαρμογές ειδικά κοινωνικής δικτύωσης αλλά και πάλι κάποιοι δεν έχουν πρόβλημα με αυτό, αλλά ποιοι είναι αυτοί οι κάποιοι;;. Στο IOS τα πράγματα είναι πιο fixed και η apple έχει κάνει φανταστική δουλειά και στο θέμα μάρκετινγκ και στο θέμα εφαρμογών. Τι εννοώ, έχει σταθερό ui σταθερό σύστημα συγχρονισμού και σταθερά ανοδική πορεία στις εφαρμογές. Το καλύτερο από όλα είναι το σταθερότατο σύστημα πίεσης για αγορά νέου κινητού. Είμαι σίγουρος ότι τελευταίο τα καταλαβαίνουν καλύτερα όσοι είχαν ή έχουν το 4s.

 

Το συγκεκριμένο κινητό το είχα και εγώ και για 2 χρόνια με πολύ λίγα προβλήματα και σχεδόν μηδαμινά θέματα ταχύτητας. Όμως με το IOS 8 απλά αργούσε μέχρι και στην απάντηση της κλήσης και εάν δεν κάνεις αναβάθμιση στο τελευταίο IOS απλά θα φροντίσει η apple να σου ανεβάζει το νουμεράκι των εφαρμογών που δεν μπορούν να κάνουν αναβάθμιση (λόγο παλαιοτέρου IOS) μέρα με την μέρα. Με τα iphone 6 είχες και άλλο ένα λόγο που ήταν το μέγεθος της οθόνης.

Η MS(Nokia), πρέπει να μπει κάπου κοντά στο σύστημα της apple και πολύ μακρύτερα από το χάος που λέγετε android.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτοι που λενε οτι στα Windows λειπουν οι εφαρμογες, πολυ απλα δεν εχουν ακουμπησει καν WindowsPhone.

 

Το προβλημα ειναι ΠΟΛΥ χειροτερο, το OS ειναι για τα μπαζα.

Ειχα το 930, που υποτιθεται ειναι και flagship.

 

Notifications; Χαλια

Αpps; Χαλια

UI; Χαλια

Βattery life; Χαλια

 

Ενα cluttered χαος ειναι ολο το OS.

 

Ετη φωτος πισω απο Android, ακομα και απο το ios πισω ειναι.

Έχω το 635. Για αυτά που θέλω (όχι πολλά ομολογουμένως) οι εφαρμογές με υπερκαλύπτουν. Το UI θεωρώ ότι είναι σαφώς καλύτερο των άλλων ξεφεύγει από την παλαιομοδίτικη λογική των εικονιδίων, είναι όμορφο και απολύτως παραμετροποιήσιμο. Battery life; Μια μέρα τη βγάζει άνετα. Ταχύτητα; Το ταπεινό φτηνό 635 κάνει μια χαρά όλες τις δουλειές (παιχνίδια web browsing) αντίθετα με μερικά Android κινητά. Οπότε αυτά που λες αντιπροσωπεύουν εσένα και μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτοι που λενε οτι στα Windows λειπουν οι εφαρμογες, πολυ απλα δεν εχουν ακουμπησει καν WindowsPhone.

 

Το προβλημα ειναι ΠΟΛΥ χειροτερο, το OS ειναι για τα μπαζα.

Ειχα το 930, που υποτιθεται ειναι και flagship.

 

Notifications; Χαλια

Αpps; Χαλια

UI; Χαλια

Βattery life; Χαλια

 

Ενα cluttered χαος ειναι ολο το OS.

 

Ετη φωτος πισω απο Android, ακομα και απο το ios πισω ειναι.

δεν απέχεις πολύ από την πραγματικότητα.....

 

Ο αδελφός μου με Lumia 532 έχει σοβαρο πρόβλημα με τα push notifications σε viber-line-whats app.....

Κακά τα ψέματα λοιπουν σημαντικές εφαρμογές..... να σκεφτούμε ότι ούτε καν επίσημη fb app υπάρχει ούτε επίσημο youtube και η λίστα είναι μεγάλη μην το συνεχίσω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...