Προς το περιεχόμενο

H εφαρμογή του Taxibeat τώρα και στα Windows Phone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια από τις δημοφιλέστερες εφαρμογές για smartphone, το Taxibeat, το οποίο επιτρέπει την αναζήτηση ταξί με το χρήστη να επιλέγει ποιος οδηγός θα τον εξυπηρετήσει, έρχεται μετά από αρκετό διάστημα και στην πλατφόρμα των Windows Phone.

Η πρώτη έκδοση η οποία είναι ήδη διαθέσιμη στο ελληνικό Windows Store, υποστηρίζει πλήρως την κύρια λειτουργία της υπηρεσίας, αυτή της αναζήτησης και επιλογής του οδηγού, καθώς και την εμφάνιση του ταξί στο χάρτη όσο πλησιάζει στη θέση σας. Κατά τη διαδικασία επιλογής ταξί, ο χρήστης βλέπει τις αξιολογήσεις κάθε οδηγού ξεχωριστά, τη φωτογραφία του, το μοντέλο του αυτοκινήτου, καθώς και την απόσταση που τον χωρίζει από τη θέση σας. Κατά την πάγια τακτική του Taxibeat, δεν υπάρχει κάποιο πρόσθετο κόστος στην όλη διαδικασία πέρα από το κόστος της διαδρομής.

 

Δημοσιευμένη ΕικόναΔημοσιευμένη Εικόνα

 

Συγκρίνοντας την πρώτη έκδοση για την πλατφόρμα των Windows Phone με αυτή που κυκλοφορεί για το iPhone και τα Android smarphones, υπάρχουν ελλείψεις οι οποίες αναμένεται να καλυφθούν μελλοντικά όπως μαθαίνουμε από την εταιρεία, Σε αυτές περιλαμβάνεται η μη υποστήριξη της υπηρεσίας BOXI για την μεταφορά πακέτων, όπως επίσης η πληρωμή μέσω PayPal και η λειτουργία voucher που αφορά κλήσεις από αεροδρόμιο, λιμάνι, ΟΣΕ και σταθμούς ΚΤΕΛ.

 

File.png Download: Taxibeat- Windows Phone
Link.png Site: Taxibeat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τον ταριφα ποιος θα τον πληρωσει;

Έχω κάνει σχετικ΄ εργασία, πληρώνονται από την ίδια την εταιρία που διαχειρίζεται την εφαρμογή νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δέχεται καμμία κάρτα μου (Πειραιώς) VISA  ή CASH CARD...

Να ανησυχώ ή να είναι bug της εφαρμογής?

 

(Για την ακρίβεια με γυρνάει συνεχώς στην expiration date ότι και να κάνω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σοβαρά τώρα..? Στην Ελλάδα μόνο ταξί βλέπεις, δεν νομίζω πως αυτή η εφαρμογή θα αλλάξει κάτι προς το καλύτερο, αντίθετα μάλιστα, αν κάνεις πως στρέφεις το βλέμμα σου για λίγο στο κινητό, μπορεί και να χάσεις 2-3 ταξί που θα περνάνε τυχαία απο μπροστά σου εκείνη την ώρα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δέχεται καμμία κάρτα μου (Πειραιώς) VISA  ή CASH CARD...

Να ανησυχώ ή να είναι bug της εφαρμογής?

 

(Για την ακρίβεια με γυρνάει συνεχώς στην expiration date ότι και να κάνω).

 

Να ανησυχείς φίλε μου και πολύ! όχι όμως για τις κάρτες σου ούτε για το app αλλά για την χώρα που ζεις η οποία έχει Capital Controls. 

To Taxibeat χρησιμοποιεί ξένη εταιρεία ως εκκαθαριστή των συναλλαγών με πιστωτικές/χρεωστικές κάρτες οπότε έχουν μπλοκαριστεί οι συναλλαγές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...