Προς το περιεχόμενο

H εφαρμογή του Taxibeat τώρα και στα Windows Phone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω που την εχω χρησιμοποιησει αρκετες φορες και για τους γονεις που ηθελαν ταξι εβλεπα απο που τους πηγενε στον χαρτη της google και ποσο πληρωσαν και μπορεις να τους ξανα καλεσεις αν ειναι κοντα και μπορεις και βλεπεις και ποιος ειναι ο οδηγος και επιλεγεις και τι αμαξι γουσταρεις

αν δεν βιαζεσαι να παρεις το πιο κοντινο και θες να πας το σινεμα σου,την εξοδο σου ρε αδερφε,διαλεγεις τη μερσεντα σου και περιμενεις...!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά, πολλοί ταξιτζήδες απλώς γκρινιάζουν για το ταξιμπιτ γιατί "δεν γουστάρουνε" να τους αξιολογεί στην εφαρμογή ο "κάθε τυχόντας" και επειδή στο ραδιοταξί το ραντεβού φεσώνει τον πελάτη, ενώ στο ταξιμπιτ πληρώνει ένα τίμημα ο ταξιτζής για τις διαδρομές που κερδίζει από αυτό. Και όλα τα άλλα για "νέα τάξη πραγματων" και ιστορίες για αρκούδες ας τα αφήσουμε κατά μέρος. Όποιος θέλει συνεχίζει να δουλεύει ραδιοταξι , θεμιτό είναι, και όποιος θέλει βάζει ταξιμπιτ. Αλλά αφήστε κατά μέρος το δούλεμα ότι είναι σε βάρος του πελάτη να κλείνει ραντεβού χωρίς καπέλο και να μπορεί να μπει σε αξιοπρεπή ταξί σε ένα σύστημα όπου οι "πονηριές" τιμωρούνται με κακή αξιολόγηση.

 

Αν οι σύλλογοι των ταξι είχαν φροντίσει να εξαλείψουν φαινόμενα τύπου "δεν ανοίγω κλιματισμό σε 40 βαθμούς επειδή είναι και καλά χαλασμένο", "κάνω διαδρομή γύρω γύρω όλοι", "ψάχνω να φορτώσω παράνομα δεύτερο πελάτη" και "πάω κούνια-μπέλα το γκάζι επειδή νομίζω ότι έτσι εξοικονομώ μπενζίνα" ο κόσμος δεν θα έκανε κρα για τέτοιες υπηρεσίες. 

Φυσικά δεν λέω ότι όλοι οι οδηγοί ταξί εκτός τάξιμπιτ είναι τέτοιοι - υπάρχουν άριστοι επαγγελματίες παντού. Αλλά πρέπει να τους πετύχεις στην τύχη, ενώ στην εφαρμογή έχει αξιολογήσεις που κάνουν τη διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...