Προς το περιεχόμενο

Η Apple ετοιμάζεται για λανσάρισμα ρεκόρ με τα iPhone 6s και iPhone 6s Plus


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλοι δεν καταλαβαινετε οτι οταν μενεις ικανοποιημενος απο μια εταιρια και εχεις την οικονομικη δυνατοτητα απλα δεν κοιτας αλλου..

Και η ferrari μολις βγαλει ενα μοντελο πχ 488 εχει ηδη ξεπουλησει, αυτο σημαινει οτι οποιοι τα αγορασαν ειναι προβατα επειδη θα μπορουσαν να βολευτουν και με skyline gtr...

Διαβασες αυτο που ειπα;

 

[Ξερεις τι θα πει ΑΚΟΜΗ το προιον να μην εχει βγει στην αγορα να δεις εαν ειναι οκ αν βγαζει προβληματα κλπ...].

 

Ειναι κακο να δεις ενα αυτοκινητο οπως το εθεσες,ενα πατινι κατι ρε φιλε...οτι ειναι οκ και να σταξεις οτι ποσο σου ζητανε;

Εκτος κι αν θελεις να επιβεβαιωσεις τις προβλεψεις της εταιρειας μην τυχον και πεσει εξω...και αλοιμονο μας μετα...ποιος ακουει τον οικονομικο αναλυτη της apple μετα.

Επειδη το ενα μοντελο ηταν οκ[Ποιο αραγε;]θα πας στο αλλο με το καλημερα και στην ουρα απο τις 2-3 τα ξημερωματα;

Aν και απο ferrari και gtr πως πηγες σε μια συσκευη των 900 ευρω...ενταξει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασες αυτο που ειπα;

 

[Ξερεις τι θα πει ΑΚΟΜΗ το προιον να μην εχει βγει στην αγορα να δεις εαν ειναι οκ αν βγαζει προβληματα κλπ...].

 

Ειναι κακο να δεις ενα αυτοκινητο οπως το εθεσες,ενα πατινι κατι ρε φιλε...οτι ειναι οκ και να σταξεις οτι ποσο σου ζητανε;

Εκτος κι αν θελεις να επιβεβαιωσεις τις προβλεψεις της εταιρειας μην τυχον και πεσει εξω...και αλοιμονο μας μετα...ποιος ακουει τον οικονομικο αναλυτη της apple μετα.

Επειδη το ενα μοντελο ηταν οκ[Ποιο αραγε;]θα πας στο αλλο με το καλημερα και στην ουρα απο τις 2-3 τα ξημερωματα;

Aν και απο ferrari και gtr πως πηγες σε μια συσκευη των 900 ευρω...ενταξει...

 

Εσυ μαλλον δεν ξερεις να διαβαζεις...την λογικη ανεφερα και οχι το ποσο...

Λεω η Ferrari εχει ξεπουλησει ολα τα μοντελα 488 χωρις να εχουν πατησει ασφαλτο...δηλαδη ολοι αυτοι ειναι προβατα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ μαλλον δεν ξερεις να διαβαζεις...την λογικη ανεφερα και οχι το ποσο...

Λεω η Ferrari εχει ξεπουλησει ολα τα μοντελα 488 χωρις να εχουν πατησει ασφαλτο...δηλαδη ολοι αυτοι ειναι προβατα...

Κι εγω σου ειπα...ferrari vs iphone...πολυ αντικειμενικη συγκριση.

Iphone να λυγαει ειδα.

ferrari...οχι και πολλες.

 

Δηλαδη με την λογικη σου να περιμενουμε και συντομα παρομοια ανακοινωση απο την ferrari ε;

 

"

Η Ferrari ετοιμάζεται για λανσάρισμα ρεκόρ με τα μοντελα σουπερ-ντουπερ"...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κι εγω σου ειπα...ferrari vs iphone...πολυ αντικειμενικη συγκριση.

Iphone να λυγαει ειδα.

ferrari...οχι και πολλες.

 

Δηλαδη με την λογικη σου να περιμενουμε και συντομα παρομοια ανακοινωση απο την ferrari ε;

 

"

Η Ferrari ετοιμάζεται για λανσάρισμα ρεκόρ με τα μοντελα σουπερ-ντουπερ"...

 

 

Το ξερεις οτι η ferrari των χιλιαδων ευρω εχει βγαλει ελατωματικα μοντελα...? Αλλα μαλλον για σενα ελατωματικο ειναι αν λυγιζει κατι...

Και η ferrari κανει συνεχεια ανακοινωσεις αυτου του τυπου οπως οτι το συγκεκριμενο μοντελο της εχει ξεπουλησει...

Ολα ειναι marketing σε αυτες τις περιπτωσεις αλλα αυτο δεν σημαινει οτι η ferrari δεν ξερει να φτιαχνει αυτοκινητα ή οτι ολα τα μοντελα της apple ειναι ελατωματικα και τα παιρνουν προβατα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερεις οτι η ferrari των χιλιαδων ευρω εχει βγαλει ελατωματικα μοντελα...? Αλλα μαλλον για σενα ελατωματικο ειναι αν λυγιζει κατι...

Και η ferrari κανει συνεχεια ανακοινωσεις αυτου του τυπου οπως οτι το συγκεκριμενο μοντελο της εχει ξεπουλησει...

Ολα ειναι marketing σε αυτες τις περιπτωσεις αλλα αυτο δεν σημαινει οτι η ferrari δεν ξερει να φτιαχνει αυτοκινητα ή οτι ολα τα μοντελα της apple ειναι ελατωματικα και τα παιρνουν προβατα...

Αντε παλι...

Ελλατωματικα η ferarri σε τι;στο να λυγιζουν;στο να καιγονται οι κινητηρες;στο τι;

Αυτο το "προιον" εχει εκατονταδες χιλιαδες ευρω και μου το συγκρινεις με το iphone που και λυγαει και θα καει η μητρικη που και η κεραια δεν θα πιανει που προβλημα με τα buttons θα εχει και γενικως προβλημα σε ολα ανα μοντελο.

 

Ανακοινωσεις οπως ειπες του τυπου ΞΕΠΟΥΛΗΣΕ...ΟΧΙ ΘΑ ξεπουλησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε παλι...

Ελλατωματικα η ferarri σε τι;στο να λυγιζουν;στο να καιγονται οι κινητηρες;στο τι;

Αυτο το "προιον" εχει εκατονταδες χιλιαδες ευρω και μου το συγκρινεις με το iphone που και λυγαει και θα καει η μητρικη που και η κεραια δεν θα πιανει που προβλημα με τα buttons θα εχει και γενικως προβλημα σε ολα ανα μοντελο.

 

Ανακοινωσεις οπως ειπες του τυπου ΞΕΠΟΥΛΗΣΕ...ΟΧΙ ΘΑ ξεπουλησει.

δηλαδή εσένα σε ενοχλεί που η Apple παρήγγειλε περισσοτερα εξαρτήματα στους συνεργάτες της?

Δεν είδα καπου επίσημη ανακοίνωση οτι προκειται να ξεπουλήσει....

ΥΓ. Δεν ειναι απαραίτητο οτι θα πουλήσει περισσότερα iPhone 6s, μπορεί αυτά τα εξαρτήματα να αφορούν το 6C. Οπότε λογικό είναι να θέλει περισσότερα εξαρτήματα για να φτιάξει ενα νέο μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή εσένα σε ενοχλεί που η Apple παρήγγειλε περισσοτερα εξαρτήματα στους συνεργάτες της?

Δεν είδα καπου επίσημη ανακοίνωση οτι προκειται να ξεπουλήσει....

ΥΓ. Δεν ειναι απαραίτητο οτι θα πουλήσει περισσότερα iPhone 6s, μπορεί αυτά τα εξαρτήματα να αφορούν το 6C. Οπότε λογικό είναι να θέλει περισσότερα εξαρτήματα για να φτιάξει ενα νέο μοντέλο.

85-90 εκ ΜΟΝΑΔΕΣ.

ΟΧΙ εξαρτηματα και μαλιστα μεχρι το τελος της χρονιας.

Εσυ πως τα εκλαμβανεις ολα αυτα;

Τα θελω μεχρι το τελος της χρονιας ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΛΗΣΩ το 2020; :P

 

Οταν θελετε να δικαιολογησετε κατι ρε παιδια και οι δικαιολογιες ειναι...ασε καλυτερα...τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

85-90 εκ ΜΟΝΑΔΕΣ.

ΟΧΙ εξαρτηματα και μαλιστα μεχρι το τελος της χρονιας.

Εσυ πως τα εκλαμβανεις ολα αυτα;

Τα θελω μεχρι το τελος της χρονιας ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΛΗΣΩ το 2020; :P

 

Οταν θελετε να δικαιολογησετε κατι ρε παιδια και οι δικαιολογιες ειναι...ασε καλυτερα...τι να πω...

Οι μονάδες δεν ειναι σιγουρο αν θα είναι iphone 6s.

Δεν παίρνω στα σοβαρά ισχυρισμούς ,που δεν στέκουν λογικής. 

Δεν ξέρω πόσα εργοστάσια στην Κίνα φτιάχνουν το iphone για  να μπορεί να λέμε ολους αυτούς προμηθευτές.....τι να πω.

YΓ. Να δικαιολογήσω έναν ισχυρισμό,οχι. Να πω μια αποψη μου για ένα ισχυρισμό, ναι.Αν και αυτό σε νευριάζει,λυπάμαι αλλά έχεις προβλημα.

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μονάδες δεν ειναι σιγουρο αν θα είναι iphone 6s.

Δεν παίρνω στα σοβαρά ισχυρισμούς ,που δεν στέκουν λογικής. 

Δεν ξέρω πόσα εργοστάσια στην Κίνα φτιάχνουν το iphone για  να μπορεί να λέμε ολους αυτούς προμηθευτές.....τι να πω.

YΓ. Να δικαιολογήσω έναν ισχυρισμό,οχι. Να πω μια αποψη μου για ένα ισχυρισμό, ναι.Αν και αυτό σε νευριάζει,λυπάμαι αλλά έχεις προβλημα.

 Συνεπως μπορουμε να συμφωνησουμε οτι το θεμα "μοναδων" ειναι ρευστο.

Και προς αποφυγην παρεξηγησεως ποτε η αποψη κανενος δεν με νευριαζει.

Εαν ισχυε αυτο τοτε δεν μπαινω μεσα σε ενα δημοσιο forum και ουτε ανοιγω συζητηση,καθομαι πινομαι τον καφε μου και μιλω με τον εαυτο μου.

Συγνωμη εαν σου δημιουργηθηκε αυτη η εντυπωση αλλα δεν ισχυει.

Πουθενα δεν ανεφερα οτι με εκνευριζει και δεν εχω αλλωστε το δικαιωμα.

Απλα ειπα...οκ...ασε καλυτερα στο επιπεδο του επιχειρηματος κατα την αποψη μου.

Ειτε συμφωνω ειτε διαφωνω με ενα πειχειρημα.Αυτο και τοσο απλα.

 

85-90(το αρθρο και πανω σε αυτο που σχολιαζουμε κανει λογο για Iphone 6s και 6 plus το οποιο αν ειναι λαθος διατυπωμενο θα πρεπει να διορθωθει) εκ οτι και να ειναι τεραστιο νουμερο που φανερωνει διαφανα καποιες προθεσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Συνεπως μπορουμε να συμφωνησουμε οτι το θεμα "μοναδων" ειναι ρευστο.

Και προς αποφυγην παρεξηγησεως ποτε η αποψη κανενος δεν με νευριαζει.

Εαν ισχυε αυτο τοτε δεν μπαινω μεσα σε ενα δημοσιο forum και ουτε ανοιγω συζητηση,καθομαι πινομαι τον καφε μου και μιλω με τον εαυτο μου.

Συγνωμη εαν σου δημιουργηθηκε αυτη η εντυπωση αλλα δεν ισχυει.

Πουθενα δεν ανεφερα οτι με εκνευριζει και δεν εχω αλλωστε το δικαιωμα.

Απλα ειπα...οκ...ασε καλυτερα στο επιπεδο του επιχειρηματος κατα την αποψη μου.

Ειτε συμφωνω ειτε διαφωνω με ενα πειχειρημα.Αυτο και τοσο απλα.

 

85-90(το αρθρο και πανω σε αυτο που σχολιαζουμε κανει λογο για Iphone 6s και 6 plus το οποιο αν ειναι λαθος διατυπωμενο θα πρεπει να διορθωθει) εκ οτι και να ειναι τεραστιο νουμερο που φανερωνει διαφανα καποιες προθεσεις.

Κοίταξε να δεις . Ο ισχυρισμος της WJ ειναι λίγο υπερβολικός αν ειναι μονο για το 6S. Tα 10 εκατομμυριάκια iphone με το λανσαρισμα τα έχει ξεπουλησει για πλάκα μεσα στο πρωτο μήνα η Apple,απλά 80-90 εκατομμύρια ειναι  too much ειδικά σε περίοδο παγκόσμιας κρίσης. 

Άποψη μου είναι, οτι θα βγάλει και το 6C καποια στιγμή το οποίο έχει καποια εξαρτήματα ιδια με το 6S πλην πλαισίου και επεξεργαστή.Ενας ευκολος τροπος να δει κάποιος πόσα iphone 6s θα λανσαριστούν ειναι να αναζητησει πόσοι Α9 επεξεργαστές έχουν παραδοθεί μεχρι τώρα.

Πιθανότατα να έχουμε 6C & 6C  plus αργοτερα το 2016. 

Επαναλαμβάνω αποψη μου είναι, επι το θέματος και δεν έχω σκοπό να δικαιλογήσω εναν ισχυρισμό που μου φαίνεται λάθος στην τελική....Εκφράζω πιθανότητα και όχι βεβαιότητα,για να μην παρεξηγούμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...