Προς το περιεχόμενο

Editorial: Αυτό το αστείο με τα PC ports πρέπει επιτέλους να σταματήσει…


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι γιατι τα PC games με τους περισσοτερους online παικτες δεν υπαρχουν για τις κονσολες.

 

To League Of Legends ειναι το #1 ever παιχνιδι σε online παικτες, με πανω απο 70.000.000 online παικτες ενεργους καθε μηνα.

 

Ο αριθμος αυτος ειναι μεγαλυτερος και απο τον συνολικο αριθμο online χρηστων του PS4 και του Xbone.

 

Απο το σχολιο σου φαινεται οτι δε σε ενδιαφερει οι ποιοτητα του community αλλα το μεγεθος του. 

Για μενα δεν ειναι κριτηριο αυτο, αν καθισω  στο Pc θα παιξω μονο απο STEAM η σε κανα game της Blizzard οπου τα παιδακια τιμωρουνται αν δεν ειναι φρονιμα. Και για το 55m μην εισαι τοσο σιγουρος...

 

Free to play = μαμα παρε μου μια paysafe να παρω ενα skin.

-Γιωργακι ελα για φαγητο, leave..Γιωργακι εχεις σχολειο αυριο,leave..

-Αυτος ο συμπαικτης μου ολο μου παιρνει τα kills , leave

 

Και κατσε εσυ να παλευεις με το χαρο 40λεπτα και να χαλας την ψυχολογια σου επειδη δε θελει η riot να χασει την paysafe...οχι αγορινα μου..ας παιζουν τα παιδακια με τα παιδακια (Δεν ηξερα οτι πρεπει να μαι μονο Platinum για να καταφερω να χαρω το παιχνιδι)

 

Και για τα πειρατικα, προσωπικη μου αποψη, εχω κατεβασει παρα πολλα παιχνιδια για να δω αν με τραβαει το gameplay αλλα στη συνεχεια το πηρα κ αυθεντικο για τους developers αλλα και για να το εχω για συναισθηματικους λογους καθως και για αλλα features (multiplayer,DLC's)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Φοβερο παραδειγμα..Εκ των οποιων 55.000.000 ειναι παιδακια που leaveαρουν και flameαρουν..ευχαριστω δε θα παρω..κρατηστε το σαπιο community των free to play  καθως και τα DLC-less αποφαγια απο torrents και καλο βολι.

Και εγω το εχω κανει εχω βολευτει και εχω χαρει απειρα παιχνιδια, αλλα οτι πληρωνεις παιρνεις! 

Να ξερουμε τι λεμε, σαν επιλογη ειναι τουμπανη, γλυτωνεις χρηματα και βλεπεις πολλα παιχνιδια.

Αλλα δε θα ρθεις να το προτεινεις και εδω ως την καλυτερη λυση..οι εταιριες το χουν παρει χαμπαρι και φαινεται....

Next GenConsoles 4tw

εγώ βλέπω που είμαι φοιτητής απο 18 έως 24 χρονών μαντράχαλους και μαζεύονται σαν τα ποντίκια στα σπίτια με 3-4 λάπτοπ και παίζουν σαν βλαμένα με τις ώρες λες και είναι 12 χρονών και καίγονται...........το lol απλά το βρήσκεις τσάμπα και τρέχει σε σχεδόν κάθε pc για αυτό είναι και διαδεδομένο γιατί αν ο καθένας που παίζει lol έπρεπε να πάρει ps3/xbox360/ps4/xone + 40-60 ευρώ το παιχνίδι ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΒΑΜΕΝΟ ΜΠΛΕ.

απο την άλλη τα αγορασμένα είναι δίκοπο μαχαίρι βλέπε το gran turismo 5 που με το που βγήκε το 6 τσακκκκκ πάει το online gaming με το μόνο καλό να είναι το ότι το 6 το πήρα με 20 ευρώ και έτσι δεν βαριγκόμισα τα λεφτά μου που είχα δώσει κανα 60άρι τότε για το 5......αλλά δεν αλλάξανε και τίποτα απλά πήραν το 5 όπως ήταν,του βάλανε 5 αμάξια παραπάνω,χώσανε 2 καγκουρίστικα μπαρόμετρα και το βγάλανε σαν νεο παιχνίδι που για μένα είναι σαν dlc του 5.

Το battlefield bad company της ea ακόμα το έχω και παίζω μια χαρά online και ας είναι παλιό είναι μαματο.

επίσης αγορασμένο l4d απο τα καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδια παντα κατεβαζω παιχνιδια κ αν μου αρεσουν τα αγοραζω .....λεφτα για πεταμα τέλος. Οσο για κονσολες- πσ απλα δεν υπαρχει σύγκριση ενα απλο παράδειγμα το πσ μου 3τιας πλεον εχει τεραστια διαφορα στο φιφα κ το 2k σε σχέση με το ps4 κ απο θεμα ταχύτητας και απο θεμα ποιοτητας γραφικών....επίσης οι κονσολες δεν εχουν strategy game οποτε ειναι ενα μεγαλο μειον απο μενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδια παντα κατεβαζω παιχνιδια κ αν μου αρεσουν τα αγοραζω .....λεφτα για πεταμα τέλος. Οσο για κονσολες- πσ απλα δεν υπαρχει σύγκριση ενα απλο παράδειγμα το πσ μου 3τιας πλεον εχει τεραστια διαφορα στο φιφα κ το 2k σε σχέση με το ps4 κ απο θεμα ταχύτητας και απο θεμα ποιοτητας γραφικών....επίσης οι κονσολες δεν εχουν strategy game οποτε ειναι ενα μεγαλο μειον απο μενα

Εχεις κονσολα και Pc τα εχεις βαλει διπλα και εχεις δει την τεραστια διαφορα που λες???Γιατι εγω στο pes 2015 στο Pc ειδα τα ιδια γραφικα με αυτα του ps3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ βλέπω που είμαι φοιτητής απο 18 έως 24 χρονών μαντράχαλους και μαζεύονται σαν τα ποντίκια στα σπίτια με 3-4 λάπτοπ και παίζουν σαν βλαμένα με τις ώρες λες και είναι 12 χρονών και καίγονται...........το lol απλά το βρήσκεις τσάμπα και τρέχει σε σχεδόν κάθε pc για αυτό είναι και διαδεδομένο γιατί αν ο καθένας που παίζει lol έπρεπε να πάρει ps3/xbox360/ps4/xone + 40-60 ευρώ το παιχνίδι ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΒΑΜΕΝΟ ΜΠΛΕ.

απο την άλλη τα αγορασμένα είναι δίκοπο μαχαίρι βλέπε το gran turismo 5 που με το που βγήκε το 6 τσακκκκκ πάει το online gaming με το μόνο καλό να είναι το ότι το 6 το πήρα με 20 ευρώ και έτσι δεν βαριγκόμισα τα λεφτά μου που είχα δώσει κανα 60άρι τότε για το 5......αλλά δεν αλλάξανε και τίποτα απλά πήραν το 5 όπως ήταν,του βάλανε 5 αμάξια παραπάνω,χώσανε 2 καγκουρίστικα μπαρόμετρα και το βγάλανε σαν νεο παιχνίδι που για μένα είναι σαν dlc του 5.

Το battlefield bad company της ea ακόμα το έχω και παίζω μια χαρά online και ας είναι παλιό είναι μαματο.

επίσης αγορασμένο l4d απο τα καλύτερα.

 

Ο λογος που το LoL εχει αυτη την γιγαντια κοινοτητα σιγουρα δεν ειναι μονο το οτι ειναι free και τρεχει παντου, καθως υπαρχουν και αλλα εκατονταδες free multiplayer παιχνιδια που τρεχουν παντου.

Σιγουρα παιζουν ρολο και αυτα τα δυο βεβαια, κυριως για να αρχισει καποιος το παιχνιδι, αλλα οχι για να βγαλει 2000+ ωρες στο παιχνιδι και να λιωνει 10ωρα σερι.

Κατα τα'λλα συμφωνω με τα λεγομενα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το σχολιο σου φαινεται οτι δε σε ενδιαφερει οι ποιοτητα του community αλλα το μεγεθος του. 

Για μενα δεν ειναι κριτηριο αυτο, αν καθισω  στο Pc θα παιξω μονο απο STEAM η σε κανα game της Blizzard οπου τα παιδακια τιμωρουνται αν δεν ειναι φρονιμα. Και για το 55m μην εισαι τοσο σιγουρος...

 

Free to play = μαμα παρε μου μια paysafe να παρω ενα skin.

-Γιωργακι ελα για φαγητο, leave..Γιωργακι εχεις σχολειο αυριο,leave..

-Αυτος ο συμπαικτης μου ολο μου παιρνει τα kills , leave

 

Και κατσε εσυ να παλευεις με το χαρο 40λεπτα και να χαλας την ψυχολογια σου επειδη δε θελει η riot να χασει την paysafe...οχι αγορινα μου..ας παιζουν τα παιδακια με τα παιδακια (Δεν ηξερα οτι πρεπει να μαι μονο Platinum για να καταφερω να χαρω το παιχνιδι)

 

Και για τα πειρατικα, προσωπικη μου αποψη, εχω κατεβασει παρα πολλα παιχνιδια για να δω αν με τραβαει το gameplay αλλα στη συνεχεια το πηρα κ αυθεντικο για τους developers αλλα και για να το εχω για συναισθηματικους λογους καθως και για αλλα features (multiplayer,DLC's)

 

Αν δεις το σχολιο μου μεμονωμενα αυτο φαινεται.

Αλλα οχι, απλα απαντησα στον φιλο σχετικα με τον πλυθυσμο των gamers στο PC, καθως μιλουσαμε για πληθυσμους.

 

Εγω προσωπικα σε γενικες γραμμες παιζω με φιλους online (φυσικους και διαδικτιακους), αναλογα με το παιχνιδι βεβαια. Και με TeamSpeak συνηθως.

Και μιλαω για games οπως CS GO, Battlefield, Insurgency, Rising Storm, Arma, War Thunder, Borderlands 2, Dayz, Rust, H1Z1, L4D, ARK, CoH, Assetto Corsa, TF2, Payday 2, GTAV, Skyrim, Total War, κανενα CoD καμια φορα.. και αλλα αναλογως τις προκλησεις των φιλων στο Steam.

 

LoL/WoW/Dota τα εχω κοψει, καταναλωνα παρα πολυ χρονο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αλλο που το βαζεις ; 

εκεινο που παμε και αγοραζουμε εξοπλισμο για να κουνιουνται ψηφιακες τριχες των ηρωων των παιχνιδιων ; 

τριχες ; 

περιβαλον και gameplay θελουμε , οχι τριχες . ακομη και με 8bit  γραφικα το πετυχαιναν αυτο .

αν ο παιχτης δεν μπορει να καταλαβει το αν ο χαρακτηρας του ειναι ανθρωπος η αλιεν επειδη δεν ειδε τριχες να κουνιουνται , τοτε λυπαμαι αλλα δεν προκειται για παιχτη αλλα για ψωνιο που πηρε κατι για να το φορεσει , ο παιχτης πρεπει να εχει την στοιχειωδη φαντασια και να παιζει ρολο στο παιχνιδι , οχι το παιχνιδι να του επιβαλεται ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία τα λες φίλος και εγώ χομπιστες σας θεωρώ, όχι με κακή έννοια ούτε ειρωνικά, άλλο το ένα άλλο το άλλο λοιπόν και πλιζ δες μερικά ποστ μου πριν που λέω για τα παιχνίδια μην λέμε τα ίδια όχι δεν είναι ακριβα όσο για την συνδρομή 30-45το χρόνο και δωρεαν κάποια παιχνίδια άρα μια χαρά είναι....

Εν το μεταξύ υπάρχει αλήθεια πιστεύεις κάποιος που έχει κονσόλα και θα πάρει και άλλη απλα επειδή είναι σλιμ;και αν το θέλει δεν θα πουλήσει την παλιά ας πουμε το λες μόνο και μόνο για να δικαιολογισεις τα λεφτά του πι σι σου γιατί αυτο που λες δεν ησχυει... Άσε που πχ η σονυ όταν βγήκε αυτό το πρόβλημα έδωσε αλλά 5χρονια εγγύηση για αυτό το πρόβλημα.εμενα δεν μου έχει χαλάσει καμία κονσόλα...

Φίλε bakosm και εγώ όταν θέλω να αγοράσω κάρτα γραφικών, πουλάω την παλιά και παίζει να πάρω και μεταχειρισμένη. Ας είναι καλά το insomnia. Για μπες να δεις στις αγγελίες τι γίνεται ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η όλη συζήτηση consoles vs pc δεν θα καταλήξει πουθενά.

Είναι στο τι προτιμάει ο καθένας.

 

Εγώ πχ θέλω την κονσόλα μου για να μην χαλάω μια 7ετια ευρώ πάνω σε αυτή παρα στα παιχνίδια, +2 δωρεάν παιχνίδια κάθε μήνα απο το Xbox live, +no hacking, +πιο εύκολο στην μεταφορά.

 

Ο άλλος μπορεί να θέλει να χαλάει 2000 πχ απλά για να μπορεί να δει και την παραμικρή λεπτομέρεια στο πισι, εμένα δεν με απασχολεί καθόλου.

 

Οποτε είναι ότι γουστάρει ο καθένας.

 

Όπως και να χει σε shooting games σας έχω είτε με controller είτε με keyboard κ mouse :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαζομάρα που το θέμα γύρισε σε flame war σχετικά με ποιός gamer είναι πιο νομοταγής, αλλά με τρώει να ρωτήσω ρε παιδιά, πόσοι νομοταγείς PS4αδες & XBOXONEαδες, που τώρα τα χώνουν, δεν είχαν στην κατοχή τους ΧΒΟΧ360 με JTAG ή φλασαρισμένο DVD και PS3 με custom Romero FW? Δεν μπορεί η Ελλάδα να βρίσκεται στις πρώτες θέσεις των χωρών που ανθεί η πειρατεία και το μερίδιο να αφορά μόνο τους PC gamers .... Ας σταματήσουμε με την υποκρισία πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η όλη συζήτηση consoles vs pc δεν θα καταλήξει πουθενά.

Είναι στο τι προτιμάει ο καθένας.

 

Εγώ πχ θέλω την κονσόλα μου για να μην χαλάω μια 7ετια ευρώ πάνω σε αυτή παρα στα παιχνίδια, +2 δωρεάν παιχνίδια κάθε μήνα απο το Xbox live, +no hacking, +πιο εύκολο στην μεταφορά.

 

Ο άλλος μπορεί να θέλει να χαλάει 2000 πχ απλά για να μπορεί να δει και την παραμικρή λεπτομέρεια στο πισι, εμένα δεν με απασχολεί καθόλου.

 

Οποτε είναι ότι γουστάρει ο καθένας.

 

Όπως και να χει σε shooting games σας έχω είτε με controller είτε με keyboard κ mouse :P

 

Σεβαστη η καθε αποψη.

Αλλα δεν καταλαβαινω γιατι οι χρηστες κονσολων νομιζουν οτι οι PC gamers εχουν 2000 ευρω πισια κτλ κτλ... Οι περισσοτεροι 400-700 ευρω PC εχουμε. Αυτοι που εχουν 2000 ευρω PC ειναι ελαχιστοι.

 

Εμενα προσωπικα δεν με νοιαζουν και τρελα τα γραφικα, αρκει ναναι απλα καλα. Οχι και γραφικα PS3 δηλαδη.

Και ενα PC των 500 ευρω καλυπτει ανετα τις αναγκες μου.

 

Eχω το PC μου 5-6 χρονια τωρα το οποιο δεν σκοπευω να αλλαξω. Αγοραζω ολα μου τα παιχνιδια απο 3 εως 15 ευρω online, και τους ΑΑΑ τιτλους με ελαχιστες εξαιρεσεις, εχω δεκαδες δωρεαν παιχνιδια, παιζω παλιοτερα παιχνιδια, αλλα κανω και τη δουλεια μου, σερφαρω, κατεβαζω ταινιες και αλλα πολλα. Τα περισσοτερα παιχνιδια που παιζω εξαλλου δεν βγαινουν στις κονσολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο υποκρισία πλέον? Μ' αρεσει που ολοι λενε "ειμαι κατα της πειρατεία μπλά μπλαμπλά μπλά". Τωρα θες να μου πεις οτι τις ταινιες που βλέπεις τις ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ? ΑΡΕ ΣΕ ΡΕ ΑΠΟ ΔΩ.Οτι σας συμφερει λετε.Ρε ούστ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειτε εχουμε PC ή PS4 ή XBOX360 ή δεν ξερω και εγω ποια κονσολα, στο τελος της ημερας μας συνδεει κατι---> Η τρελα που εχουμε για τα ηλεκτρονικα παιχνιδια, η ΑΓΝΗ τρελα.

Οταν αυτη καλη ωρα οπως το BATMAN δεν μας καλυπτει τοτε εχουμε θεμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η όλη συζήτηση consoles vs pc δεν θα καταλήξει πουθενά.

Είναι στο τι προτιμάει ο καθένας.

 

Εγώ πχ θέλω την κονσόλα μου για να μην χαλάω μια 7ετια ευρώ πάνω σε αυτή παρα στα παιχνίδια, +2 δωρεάν παιχνίδια κάθε μήνα απο το Xbox live, +no hacking, +πιο εύκολο στην μεταφορά.

 

Ο άλλος μπορεί να θέλει να χαλάει 2000 πχ απλά για να μπορεί να δει και την παραμικρή λεπτομέρεια στο πισι, εμένα δεν με απασχολεί καθόλου.

 

Οποτε είναι ότι γουστάρει ο καθένας.

 

Όπως και να χει σε shooting games σας έχω είτε με controller είτε με keyboard κ mouse :P

ρε φίλε αυτός ο μύθος με τα 2000 ευρώ κάποια στιγμή πρέπει να λήξει.......

λοιπον τιμή απο e-shop για pc των 560 ευρώ.

κουτί : 18 ευρώ,τροφοδοτικό:coolermaster elite 600w,κάτρα γραφικών R9 270,επεξεργαστής :core i3 4170 3.7ghz,μνήμη 8gb,μητρική asrock H81 κλπ κλπ και φτηνό πληκτρολόγιο+ποντίκι......οθόνη δεν υπολογίζω γιατί υποτείθεται και με την κονσόλα αγοράσεις tv-monitor κλπ.

επομένως τι 160 ευρώ παραπάνω? για να πάρεις ένα pc που θα σε βγάλει 5 χρόνια να παίζει με τα ίδια αποτελέσματα? ποια χιλιάρικα και διχίλιαρα ? και στα 5 χρόνια  θα αξιοποιήσεις καλύτερα τα λεφτά σου γιατί θα σου έχει μείνει τροφοδοτικό,κουτί,σκληρός μπορεί και η ραμ αν δεν αλλάξει η στανταρ τεχνολογία..... και μετά θα σου βγεί πιο φτηνά. ενώ με την κονσόλα ? φτου και απο την αρχή και επίσης τα pc έχουν το μέγιστο πλεονέκτημα ακόμα και με γνήσια παιχνίδια ΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ όσο και παλιό να είναι το παιχνίδι το παίζει ενώ το ps3 δεν παίζει ps2 και το ps4 δεν παίζει ps3....άρα δεν μπορείς να πουλήσεις την παλιά κονσόλα όπως κάνεις με το hardware που παλιώνει και αν πάθει κάτι πλήρωνε εκτός εγγυησης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...