Προς το περιεχόμενο

Microsoft office 2016


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομιζω ειναι η πρωτη φορα που επιτελους, μετα απο τοσα χρονια, βλεπουμε ενα πραγματικα προσεγμενο microsoft office στο mac.

Αργησαν πολυ εκει στην microsoft, μαλλον ομως εκαναν εστω και τοσο αργα(χρονια...), καλη δουλεια.

 

Θα θελα να συζηταμε εδω περι της νεας σουιτας.

 

Φαινεται οτι πλεον υπαρχει autoupdate εντος του προγραμματος.

 

Επισης, σχεδον δεν μπορω να το πιστεψω (βλεπω καλα ή φαντασιωνομαι?), αλλα φαινεται οτι -διχως καμια ενεργεια του χρηστη-παιζει αυτοματος ελληνικος ορθογραφικος ελεγχος!

Ειναι δυνατον; Κανω λαθος; Το τσεκαρει καποιος σας παρακαλω;

 

Αντε και καλη δουλεια με το νεο office!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαι ο μόνος που δεν του αρέσει το scroll που έχουν κάνει στο excel???

 

 

*Επίσης η αναβάθμιση είναι διαθέσιμη μόνο στους κατόχους office 365 μέχρι στιγμής :S

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bug ή κατι αλλο;

Δοκιμαζω να ανοιξω με double click αρχεια .docx / doc, και μου ανοιγει μεν το word, αλλα με κενο εγγραφο!

Οχι το εγγραφο που κλικαρα!

Φυσικα, αν παω με file/open, ανοιγω οτι θελω!

Καμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επισης, σχεδον δεν μπορω να το πιστεψω (βλεπω καλα ή φαντασιωνομαι?), αλλα φαινεται οτι -διχως καμια ενεργεια του χρηστη-παιζει αυτοματος ελληνικος ορθογραφικος ελεγχος!

Ειναι δυνατον; Κανω λαθος; Το τσεκαρει καποιος σας παρακαλω;

click me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να δούμε γιατί το προηγούμενο office στον Mac ήταν πολύ προβληματικό με αποτέλεσμα να αναγκάζεσαι να πηγαίνεις στα Windows για να δουλέψεις σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας!

 

Αρχεία που είχα δημιουργήσει με το office word 2011 τώρα στο 2016 τα ανοίγει σε compatibility mode με αποτέλεσμα η δομή του κειμένου να είναι τελείως διαφορετική! Αν εγκαταστήσω πάλι τα office 2011 τότε αν ανοίξω το έγγραφο ακόμα και με το νέο word 2016 η δομή κειμένου είναι μια χαρά. Γιατί συμβαίνει αυτό; 

 

edit: Τα αφαίρεσα όλα και έκανα καθαρή εγκατάσταση το office 2016 και η δομή, ακόμα και των εγγράφων που είχα δημιουργήσει με το office 2016, είναι διαφορετική. Μόλις εγκατέστησα και το office 2011 τα έγγραφα η δομή των εγγράφων είναι μια χαρά είτε τα ανοίξω με word 2011 είτε με word 2016. Γιατί συμβαίνει αυτό;

Επεξ/σία από gRim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως κατάλαβα τι συμβαίνει με το office 2016. Σε αντίθεση με το office 2011 τα fonts δεν βρίσκονται σε ξεχωριστό φάκελο στην library. Όταν έκανα καθαρή εγκατάσταση του office 2016 αντιμετώπιζα προβλήματα όσον αφορά τη δομή των κειμένων μου διότι δεν υπήρχε αυτός ο φάκελος (τα fonts είναι ενσωματωμένα στις εφαρμογές αν έχω καταλάβει σωστά). Όταν αυτός ο φάκελος δημιουργήθηκε με την εγκατάσταση του office 2011 δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα. Προς το παρών αφαίρεσα πάλι τα office 2011 αλλά κράτησα τον φάκελο για να μην έχω πρόβλημα.

 

Πιστεύω ότι οι περισσότεροι δεν έχουν παρατηρήσει αυτό το πρόβλημα διότι έβαλαν τα 2016 σε σύστημα που είχαν ήδη εγκαταστήσει τα 2011. Το πρόβλημα θα φανεί στο μέλλον με καθαρή εγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας, εχω ένα πρόβλημα με το Outlook 2016 μετά απο update απο 2011 μπορώ να λάβω αλλά δεν μπορώ να στείλω email ( error Connection to the server failed or was dropped. Error code -3253).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως στο καλο, μπορω να βλεπω 2 (ή και περισσοτερες σελιδες) στην οθονη-workplace του word?

Στην εκδοση 2011, οταν μικρυνες αρκετα την σελιδα, αυτοματως σου εδειχνε 2 σελιδες διπλα-διπλα.

Τωρα, οσο και να μικρυνω την σελιδα (το ποσοστο-κατω δεξια στο word), εξακολουθει να μου δειχνει μια μονο σελιδα, και ας 'κολυμπαει' μες το word.

Γιατι δεν μου δειχνει 2 σελιδες διπλα-διπλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως στο καλο, μπορω να βλεπω 2 (ή και περισσοτερες σελιδες) στην οθονη-workplace του word?

Στην εκδοση 2011, οταν μικρυνες αρκετα την σελιδα, αυτοματως σου εδειχνε 2 σελιδες διπλα-διπλα.

Τωρα, οσο και να μικρυνω την σελιδα (το ποσοστο-κατω δεξια στο word), εξακολουθει να μου δειχνει μια μονο σελιδα, και ας 'κολυμπαει' μες το word.

Γιατι δεν μου δειχνει 2 σελιδες διπλα-διπλα;

 

Το δοκιμαζει καποιος να μου πει πως/αν γινεται;

Ποτε δεν καταλαβα πως το κανουν να χαλανε κατι που δουλευε καλα μεχρι την προηγουμενη εκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

Ο χρήστης mentoras99 είπε:<br />

 <br />

Το δοκιμαζει καποιος να μου πει πως/αν γινεται;<br />

Ποτε δεν καταλαβα πως το κανουν να χαλανε κατι που δουλευε καλα μεχρι την προηγουμενη εκδοση.<br />

 

</p><p> </p><p>

Αν παίξεις με το zoom κάτω δεξιά δεν κάνει τίποτα όπως λες, απλά θα σου μικραίνει τη σελίδα και δεν θα εμφανιστεί η δεύτερη. <br />

Αν πας πάνω στο ribbon στην επιλογή view και επιλέξεις απο την πτυσσόμενη λίστα του zoom ποσοστό 100% και κάτω τότε βγάζει δυο σελίδες δίπλα δίπλα ή και περισσότερες.<br />

</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p></p><p> </p><p>

Αν παίξεις με το zoom κάτω δεξιά δεν κάνει τίποτα όπως λες, απλά θα σου μικραίνει τη σελίδα και δεν θα εμφανιστεί η δεύτερη. <br />

Αν πας πάνω στο ribbon στην επιλογή view και επιλέξεις απο την πτυσσόμενη λίστα του zoom ποσοστό 100% και κάτω τότε βγάζει δυο σελίδες δίπλα δίπλα ή και περισσότερες.<br />

</p>

 

Να σαι καλα!!!!!

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...