Προς το περιεχόμενο

Microsoft office 2016


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαι ο μόνος που δεν του αρέσει το scroll που έχουν κάνει στο excel???

 

 

*Επίσης η αναβάθμιση είναι διαθέσιμη μόνο στους κατόχους office 365 μέχρι στιγμής :S

 

Δεν είσαι ο μόνος μην ανησυχείς.Σου δίνει την αίσθηση ότι χάνεις τον έλεγχο του scrolling.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι αρκετά σπαστικό που εχω παρατηρήσει, ειναι σχετικα με τον ορθογραφο.

Δεν λεω, δεν ειχαμε και τωρα εχουμε, τρομερο βημα μπροστα!

 

Αλλα...

Αν γραφεις κειμενο εξαρχης, πληκτρολογωντας, λειτουργει.

Αν ομως κανεις copy paste απο αλλου, φαινεται να μπερδευεται και να μην λειτουργει.

Αρχιζει τα κοκκιναδια, και σε ολες τις λεξεις, διχως φυσικα να εχουν καν ορθογραφικα λαθη. Απλα δεν μπορει -για καποιο λογο- να τις τσεκαρει. Και μενουν με τα κοκκιναδια.

Κατοπιν δε, αν πας και γραψεις κειμενο, η μη αναγνωριση-ελεγχος, συνεχιζει.

 

Το εχει παρατηρησει αλλος αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχει συμβεί να κάνω paste ελληνικό κείμενο και το Word να το θεωρεί αγγλικό με αποτέλεσμα να το υπογραμμίζει όλο κόκκινο. Όταν το επιλέξω και ορίσω τη γλώσσα ως ελληνικά (δε θυμάμαι τώρα σε ποιό μενού βρίσκεται η επιλογή language) οι υπογραμμίσεις εξαφανίζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εγω εχω ενα μεγαλο προβλημα με το office 2016

ενω μου βγαζει τα updates

πχ excel 15.13.1 και τα κανω με επιτυχια (λεει) ,καπακια στον ελεγχο μου

ξανα βγαζει τα ιδια updates λες και δεν τα εκανα ποτε

να τονισω πως το ιδιο προβλημα εχω σε imac και σε macbook 

και προφανως μιλαμε για γνησια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν δινουν και στην εκδοση mac, αυτη την τοσο απλοϊκη αλλα time-saving δυνατοτητα που υπαρχει στα windows εδω και...δεκαετιες,

να μπορεις να κανεις πολλαπλη εισαγωγη εικονων...at once?

Μια-μια, σαν να ειναι καρβουνιαρικο. Και στην 2016 εκδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το office 2016 έχει ακόμα αρκετά bugs.

Τα συναντάω και εγώ όταν χρησιμοποιώ το word.

Πιστεύω ότι θα διορθωθούν όλα σύντομα μιας και το development φαίνεται πολύ active.

Μην ξεχνάτε ότι στο τιμόνι της MIcrosoft είναι Ινδός και οι Ινδοί θεωρούνται πολύ καλοί στο management εταιριών πληροφορικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάποια απορία: Έχω κάνει εγκατάσταση τα office 2016 και δουλευούν ικανοποιητικά. Είμαι απο τότε που βγήκαν σε beta φάση μέχρι σήμερα 15.13.1 έκδοση, αλλά δε κατάλαβα - γιατί πρέπει να μπει patch ή να αγοραστούν εν πάση περιπτώση μίας και κάνουν όλες τις αναβαθμίσεις και δουλευούν καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι στο καλο, ποσο δυσκολο ειναι να φτιαξουν πια να δειχνει τα recent docs?

Δηλαδη μιλαμε για εντελως χαζά και κουλά bugs.

 

Σε εμένα δουλεύει μια χαρά το recent docs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως πας από upgrade σε upgrade τα λειτουργικά και έχει γίνει μύλος το σύστημα;

Πάντα κάνουμε clean install το λειτουργικό για να έχουμε τη μέγιστη δυνατή απόδοση.

Καρατσεκαρισμένο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως πας από upgrade σε upgrade τα λειτουργικά και έχει γίνει μύλος το σύστημα;

Πάντα κάνουμε clean install το λειτουργικό για να έχουμε τη μέγιστη δυνατή απόδοση.

Καρατσεκαρισμένο αυτό.

 

Ναι αλλα δεν εχω αλλα προβληματα.

Δηλαδη για να ειμαι ειλικρινης παντα ολο και κατι μπορει να τυχει, αλλα αυτο δεν μπορω να το αποδωσω (αν ποτε γινει καποιο προβλημα σε κατι), οτι σωνει και καλα φταει το upgrade.

Εδω κανουν upgrade τα windows και δεν θα κανουμε εμεις; (που ειμαστε 'μετρημενη' οικογενεια μηχανηματων)

 

Οπως και να χει, το Office το εκανα και Uninstall και install, με appcleaner, να τα καθαρισει ολα, αλλα παλι τα ιδια.

Προφανως ειναι bug.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη το σκέφτεσαι καν.

Clean install μόνο.

Και εγώ νόμιζα ότι δεν παίζει ρόλο και είναι σα να έχεις αγοράσει άλλο μηχάνημα.

Βέβαια όπου να 'ναι βγαίνει το El Capitan οπότε καλύτερα περίμενε να βγει και μετά κάνεις clean install.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

ποιος μπορεί να με βοηθήσει γιατί πάω να σκάσω.

 

Έχω δημιουργήσει ένα έγγραφο "docx" στο Word στο Mac Office 2016 .Το πρόβλημα είναι ότι όταν πάω να το ανοίξω με το Mac Office 2016 μου δείχνει μια λευκή σελίδα με ένα "Χ" στη μέση της λευκής σελίδας. Το κουφό της ιστορίας είναι ότι όταν πατάω το quick view όλα οκ μου δείχνει ότι έχω γράψει. Μέχρι πρότεινος το άνοιγα και το επεξεργαζόμουνα κανονικά μέχρι που ξαφνικά μια μέρα που πάω να το ανοίξω συνέβη αυτό. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος στο τι να κάνω ώστε να το επαναφέρω?

 

Υ.Γ.: Δοκίμασα να το ανοίξω με της Apple το αντίστοιχο πρόγραμμα Pages, ναι μεν δείχνει τι έχω γράψει αλλά έχει χαλάσει τελείως η μορφοποίηση. 

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...