Προς το περιεχόμενο

Microsoft office 2016


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά πάντως δεν είμαι ικανοποιημένος. Την έκδοση 15.13.3 έχω, δεν έχω ασχοληθεί με updates αλλά office σέρνεται και γενικά όλες οι προηγούμενες εκδόσεις σερνόντουσαν. Το χρησιμοποιώ στο μηχάνημά μου, mbp late 08, 8Gb RAM + SSD (Yosemite, 10.10.5). Δεν δικαιολογείται όμως. Κάνεις δουλειά, αλλά κολλάει πολλές φορές. Με άλλα λόγια, λες και δεν έχει 'κάτσει' καλά. Απεναντίας, στα Windows όπου και το χρησιμοποιώ με dual boot πάει σφαίρα όποια έκδοση κι αν έχω βάλει, ασχέτως αν έχω κρατήσει το office 07 γιατί μ'έχει βολέψει. 

 

Δεν ξέρω. Η MS γενικά δεν πιστεύω πως θα καταφέρει ποτέ να δουλέψει απροβλημάτιστα σε mac. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βλεπω παντως, οτι μαλλον θελει πολλα updates για να 'στρωσει'.

Βλεπω τα updates να περνουν, εγω να συνεχιζω να στελνω reports για το bug που εχω απο την αρχη ***, και το bug να παραμενει.

 

*** σε κειμενο μεγαλου μεγεθους με πολλες εικονες, αν παω να σκρολαρω πανω - κατω, το word κλεινει αποτομα και με πετάει εξω. Και με την 15.16.

 

:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει μιλάμε για βαρβάτο project καθώς πρέπει πλέον να μοιάζει σημαντικά στο αδερφό πακέτο για windows.

Μην ψεχνάμε ότι η προηγούμενη version (Office 2011) δεν είχε σε καμία περίπτωση ομοιότητα με το office των Windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν διαφωνώ πως θέλει δουλειά. Αλλά όσο να 'ναι, περίμενα πως πλέον θα είναι ίδιο με αυτό των Windows, τουλάχιστον από θέμα ταχύτητας. Δεν είναι δυνατόν σε μεγάλα κείμενα να κολλάει στο scrolling χωρίς μάλιστα το κείμενο να έχει εικόνες (έχει δλδ αλλά στο τέλος). Γενικά αργεί. Ενδεχομένως όντως να πρέπει να κάνω updates. Αλλά να στρώσει με τα updates ώστε να τρέχει 'νεράκι' όπως στα Windows, κομμάτι δύσκολο μου φαίνεται. Οψόμεθα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβεις για τι project μιλάμε αναγκάστηκε ολόκληρη apple να βγάλει update για το el capitan που είχε σχέση με το office.

Πιστεύω ότι αυτό τα λέει όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

skiabox δεν αντιλέγω. Άλλωστε δεν είμαι από αυτούς που κατηγορούν την Apple. Απεναντίας. Χρησιμοποιώ και τα δύο λειτουργικά, το καθένα για διαφορετικούς λόγους. Μάλλον απλά περίμενα (ή έστω είχα φιλοδοξίες) πως επιτέλους το Office for mac θα είναι ίδιο με την έκδοση για Windows και θα τρέχει το ίδιο 'smmothly'. Αναμονή όμως... Δεν χάθηκε κι ο κόσμος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έκδοση 15.13.3 έχω, δεν έχω ασχοληθεί με updates

Σίγουρα πάντως δε θα έβλαπτε να δοκιμάσεις να κάνεις update στην πιο πρόσφατη έκδοση. :)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα πάντως δε θα έβλαπτε να δοκιμάσεις να κάνεις update στην πιο πρόσφατη έκδοση. :)

Μόλις το έκανα. Όπως περίμενα, δεν άλλαξε κάτι. Εικάζω πως το πρόβλημα βρίσκεται στη δομή του προγράμματος και δεν πρόκειται να λυθούν τα θέματα αυτά με updates.

 

Για να είμαι ξεκάθαρος όμως προς άλλα μέλη που ενδιαφέρονται, ακριβώς επειδή αργεί, έχει 'lag' με άλλα λόγια, τόσο κατά την εκκίνηση όσο και κατά το scrolling, δεν έχω ασχοληθεί πολύ μαζί του εκτός από κάποιες βασικές αλλαγές που έκανα σε κάποια κείμενα. Ενδεχομένως να τα πηγαίνει καλά με τα τελευταία updates σε άλλες λειτουργίες που προσωπικά αγνοώ. Η αργή απόκρισή του όμως με απωθεί από το να το χρησιμοποιήσω περαιτέρω. Μου δίνει την εντύπωση πως δεν 'αναπνέει', λες και χρειάζεται παραπάνω RAM. Αν τώρα, τα 8Gb με τον SSD δεν φτάνουν για χρήση Office σε mac, κοινώς για επεξεργασία κειμένου, οκ ... :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Πάντως βλέπω θέματα ακόμα με το El Capitan ακόμα και μετά το τελευταίο update.

Δε δικαιολογείται δηλαδή ο κολοσός του software που λέγεται office να κρασάρει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά λύθηκαν τα περισσότερα προβλήματα με το τελευταίο office και το el capitan;

 

Ρωτάω γιατί θα κάνω format σε macbook air 2013 i5 4gb ram και σκέφτομαι να περάσω σε El Capitan από Yosemite. Αλλά άμα είναι να έχει κολλήματα με το office 365 τότε κάθομαι στα αυγά μου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...