Προς το περιεχόμενο

Παραλία: Ομπρέλα ή σκίαστρο?


Dark_son20

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Amaretos είπε

Σε περίπτωση που δεν το έχετε πάρει χαμπάρι έχει το public μόνο για σήμερα 25% στα Terra nation και εγώ το πήρα πριν 1.5 εβδομάδα..

Μιας και υπαρχει αυτη η προσφορα εχει κανενας να προτεινει καμμια ομπρέλα απο terra nation που να του εχει βγει αξιολογη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 5/7/2020 στις 7:50 ΜΜ, panitos είπε

Μιας και υπαρχει αυτη η προσφορα εχει κανενας να προτεινει καμμια ομπρέλα απο terra nation που να του εχει βγει αξιολογη;

Η λύση είναι μία...

TerraNation Reka Kohu Classic Sand.... https://www.skroutz.gr/s/6880073/TerraNation-Reka-Kohu-Classic-Sand-231201.html

Ανοίγει κλείνει πανεύκολα, έχει αντοχή, κλειστή είναι πιο μικρή  και από ομπρέλα και ξενοιάζεις αν φυσάει ή όχι...

Απλά είσαι ο άρχοντας της παραλίας... κοστίζει παραπάνω αλλά θα την κρατήσεις για χρόνια και θα σου λύσει τα χέρια...

3 χρόνια την έχω και συνεχίζω.... Απλά ΔΕΝ υπάρχει....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/7/2020 στις 2:54 ΜΜ, Amaretos είπε

Σε περίπτωση που δεν το έχετε πάρει χαμπάρι έχει το public μόνο για σήμερα 25% στα Terra nation και εγώ το πήρα πριν 1.5 εβδομάδα..

@ Update2: Μετά από άριστη επικοινωνία πήγα σήμερα και έγινε η αλλαγή. Μόλις δοκιμάστηκε η νέα που μου έδωσαν, πήγα στο κατάστημα και κάναμε την αλλαγή. Ελέγχθηκε και στο σπίτι και αυτή δεν είχε κανένα πρόβλημα η φθορά.

Τέλος όλα καλά. Σύντομα θα γίνει και χρήση στην παραλία.

==================

@ Update1: μόλις υπήρξε κλήση για αλλαγή του από Δευτέρα με courier και πως θα είναι δυπλοελεγμένο.

Νεότερα από εβδομάδα

 

Έτσι έκανα και εγώ μια αγορά με την προσφορά του συγκεκριμένου: Σκίαστρο Παραλίας Terra Nation™ Reka Kohu Ultra Καφέ  σε σινδυασμό με 2 Κθκθ Beach Ancors.

Το παρέλαβα σήμερα 09/07/2020 με Courier. Με το που το έβγαλα από την σακούλα του Public είδα τις τρύπες όπως στην φωτογραφία και φάνηκε η θήκη του γενικά να είναι ταλαιπωρημένη. Δεν πείραξα τα υπόλοιπα και δεν τόλμησα να ανοίξω την σκηνή καν.

Επικοινώνησα τηλεφωνικός σήμερα και ενώ στην αρχή είπαν να μου την αντικαταστήσουν. Αρχικά είπαν να κανονιστεί να έρθει Courier να την πάρει και να ελεγχθεί από τα κεντρικά και κατόπιν να αντικατασταθεί. Στην συνέχεια είπε ότι θα ήταν εφικτό να την αντικαταστήσω από μαγαζί της Αγίας Παρασκευής όπου ήταν άμεσα διαθέσιμο εντός της ερχόμενης εβδομάδας 14-20/07-2020 (σε άλλο χρώμα μπλε) και είπαμε οκ (θα έλεγχαν την φθορά και θα μου δίναν καινούργιο επί τόπου). Μετά από λίγο με ξανακάλεσαν και είπαν ότι δεν γίνεται και ότι θα έρθει να την πάρει Courier και να τα πάει σε κατάστημα στο Κολωνάκι και θα μου επιστραφούν τα χρήματα ή πιστωτικό. Με την υπάλληλο που μιλήσαμε, της το τόνισα βέβαια ότι δεν σκοπεύα/ω να πάρω κάτι άλλο. Η αγορά έγινε με πιστωτική (οπότε και κρατήθηκε η πρώτη δόση).

Σε ερώτηση αν μπορούν να μου δώσουν από άλλο κατάστημα το ίδιο προϊόν σε άλλο χρώμα και στην ίδια τιμή αγοράς, η απάντηση ήταν αρνητική.\

Να υποθέσω και εγώ ότι η προσφορά ήταν για συγκεκριμένο κατάστημα και για 2ης κατηγορίας προϊόν;

Ερώτηση, συνέβει και σε κάποιον άλλο από την εδώ ομάδα;

 

Σκίαστρο Παραλίας Terra Nation™ Reka Kohu Ultra Λευκό.jpg

Επεξ/σία από HamerZ
Τέλος καλό Όλα καλά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχως πηρα αργα χαμπαρι την προσφορα της terra nation...

η πρωτη μου επαφη με αυτο το ειδος ηλιοπροστασιας ήταν με μια τεντα αυτόματα ανοιγομενη απο τα jumbo... απιστευτη ευκολια στο ανοιγμα κ στην προστασια που σου παρεχει ΑΛΛΑ το να πρεπει να ειναι επιστημη το μαζεμα, ειναι ακρως απαγορευτικο... επειδη δεν υπηρχε σχετικό βιντεο και επειδη ηταν διαφορετική με αυτες που εβλεπα στο ιντερνετ, μου πηρε 1μιση ωρα να μαθω να την μαζευω... και θα πρεπει να μαθω εκ νεου γτ εχει περασει 1 χρονος απο την τελευταια φορα που την χρησιμοποιησα. 

οποτε με βλεπω να παιρνω την TerraNation Reka Kohu Plus.
1.ειναι καλη για 2 ατομα; ή ειναι υπερβολικα μεγαλη; μηπως να παρω την μικρότερη; λογικα θα γινει αυτοχρονη χρηση κ ομπρελας αν υπαρχει ο διαθεσιμος χωρος στην παραλια. δεν θελω να ειναι ογκωδης πολυ κ να μην βρισκω να την βαζω σε παραλιες που θα εχουν κοσμο.

2. τι στρωματακι προτεινεται για μεσα στην σκηνη;

3. ποιοτητα κατασκευης να φανταστω, τα αξιζει τα λεφτα της ε; γιατι απο τα τζαμπο, ειχαν αρχισει ηδη να σκιζονται οι ραφες στα πλαγια που βαζεις για να την συγκρατει.

υστερογραφο: ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!

 

edit. μολις ειδα την πιο μικρη και δεν μου αρεσε η ηλιοπροστασια που παρεχει οποτε θα παρω την reka kohu plus ασχετως αν ειναι αρκετα μεγαλουτσικη..

Επεξ/σία από kallair
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kallair είπε

Δυστυχως πηρα αργα χαμπαρι την προσφορα της terra nation...

η πρωτη μου επαφη με αυτο το ειδος ηλιοπροστασιας ήταν με μια τεντα αυτόματα ανοιγομενη απο τα jumbo... απιστευτη ευκολια στο ανοιγμα κ στην προστασια που σου παρεχει ΑΛΛΑ το να πρεπει να ειναι επιστημη το μαζεμα, ειναι ακρως απαγορευτικο... επειδη δεν υπηρχε σχετικό βιντεο και επειδη ηταν διαφορετική με αυτες που εβλεπα στο ιντερνετ, μου πηρε 1μιση ωρα να μαθω να την μαζευω... και θα πρεπει να μαθω εκ νεου γτ εχει περασει 1 χρονος απο την τελευταια φορα που την χρησιμοποιησα. 

οποτε με βλεπω να παιρνω την TerraNation Reka Kohu Plus.
1.ειναι καλη για 2 ατομα; ή ειναι υπερβολικα μεγαλη; μηπως να παρω την μικρότερη; λογικα θα γινει αυτοχρονη χρηση κ ομπρελας αν υπαρχει ο διαθεσιμος χωρος στην παραλια. δεν θελω να ειναι ογκωδης πολυ κ να μην βρισκω να την βαζω σε παραλιες που θα εχουν κοσμο.

2. τι στρωματακι προτεινεται για μεσα στην σκηνη;

3. ποιοτητα κατασκευης να φανταστω, τα αξιζει τα λεφτα της ε; γιατι απο τα τζαμπο, ειχαν αρχισει ηδη να σκιζονται οι ραφες στα πλαγια που βαζεις για να την συγκρατει.

υστερογραφο: ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!

edit. μολις ειδα την πιο μικρη και δεν μου αρεσε η ηλιοπροστασια που παρεχει οποτε θα παρω την reka kohu plus ασχετως αν ειναι αρκετα μεγαλουτσικη..

εχω παρει απο τις αρχες καλοκαιριου το ιδιο μοντελο

1. ειναι παραπανω απο μια χαρα για 2 ατομα, αν θες να εχεις το κατι παραπανω σε σκια παρε την ultra https://terra-nation.com/reka-kohu-ultra.html

2. θα σου προτεινα να μην παρεις στρωματακι κ απλωνε 2 πετσετες μεγαλες θα καλυπτουν ολη την εσωτερικη επιφανεια. αν επιμενεις για στρωμα εχει η terra δικα της σε προσφορα με 20ε το ενα

3. ποιοτητα κατασκευης: η ποιοτικοτερη αγορα που εχω κανει σε ειδη παραλιας τα τελευταια χρονια με την εργονομια σε πολυ υψηλα επιπεδα. αν την στερεωνεις κατω καλα με τα πασαλακια και τις θηκες αμμου δεν θα εχεις απολυτως κανενα θεμα ουτε με αρκετο αερα. Την προτεινα και σε φιλους οι οποιοι πηραν την kau kohu και μου στελνουν ευχαριστηριο μηνυμα καθε φορα που πανε παραλια 😄

Με 2 λογια : Προχωρα αφοβα!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ritualistic είπε

εχω παρει απο τις αρχες καλοκαιριου το ιδιο μοντελο

1. ειναι παραπανω απο μια χαρα για 2 ατομα, αν θες να εχεις το κατι παραπανω σε σκια παρε την ultra https://terra-nation.com/reka-kohu-ultra.html

2. θα σου προτεινα να μην παρεις στρωματακι κ απλωνε 2 πετσετες μεγαλες θα καλυπτουν ολη την εσωτερικη επιφανεια. αν επιμενεις για στρωμα εχει η terra δικα της σε προσφορα με 20ε το ενα

3. ποιοτητα κατασκευης: η ποιοτικοτερη αγορα που εχω κανει σε ειδη παραλιας τα τελευταια χρονια με την εργονομια σε πολυ υψηλα επιπεδα. αν την στερεωνεις κατω καλα με τα πασαλακια και τις θηκες αμμου δεν θα εχεις απολυτως κανενα θεμα ουτε με αρκετο αερα. Την προτεινα και σε φιλους οι οποιοι πηραν την kau kohu και μου στελνουν ευχαριστηριο μηνυμα καθε φορα που πανε παραλια 😄

Με 2 λογια : Προχωρα αφοβα!

σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες! ξεφευγει σε τιμη πολυ η ultra, οποτε θα προτιμησω την "ευελιξια" της ομπρελας για εξτρα σκια.

σκεφτομαι να την παρω απο τα intersport ( https://www.intersport.gr/andrika/axesouar/hiking-outdoor/terra-nation-reka-kohu-plus_599689/?gclid=CjwKCAjwjLD4BRAiEiwAg5NBFnWn3UOn2XNX54sUzDIk4Hknq0wIvlZo-Zn8qPXf2Ubuo9FZhRfAthoCXrYQAvD_BwE ) σε συνδιασμο με κωδικο what's up (15% εκπτωση στα καταστηματα intersport), κατεβαινει στα 100 ευρώ σχεδον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kallair είπε

σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες! ξεφευγει σε τιμη πολυ η ultra, οποτε θα προτιμησω την "ευελιξια" της ομπρελας για εξτρα σκια.

σκεφτομαι να την παρω απο τα intersport ( https://www.intersport.gr/andrika/axesouar/hiking-outdoor/terra-nation-reka-kohu-plus_599689/?gclid=CjwKCAjwjLD4BRAiEiwAg5NBFnWn3UOn2XNX54sUzDIk4Hknq0wIvlZo-Zn8qPXf2Ubuo9FZhRfAthoCXrYQAvD_BwE ) σε συνδιασμο με κωδικο what's up (15% εκπτωση στα καταστηματα intersport), κατεβαινει στα 100 ευρώ σχεδον.

καλη σκεψη δινει και η terra εκπτωση στην πρωτη παραγγελια 15% με εγγραφη στο newsletter σε περιπτωση που θες να προσθεσεις και τιποτα αλλο αλλιως απο τα Intersport πιθανον να σου ερθει πιο γρηγορα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και από μένα μην πάρεις συρωματακια, την χρησιμοποίησα το σκ και είχα πάρει και 2 συρωματακια από Σκλαβενίτη λεπτά για κάμπινγκ κλπ. Δεν βολεύει. Όπως είπε ο από πάνω πετσέτες η καλύτερα 2 ψάθες. Εμένα πιο πολύ με την νοιάζει να βάλω κάτι στο πάτωμα να μην πατάνε απευθείας πάνω τα καρεκλακια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/6/2020 στις 1:58 ΜΜ, elise είπε

 

105684854_1498276920357017_4875967978205

Φίλε μου ο ήλιος φαίνεται από μέσα; Εννοώ αν περνάει έστω λίγο και να φαίνετα δηλαδή που είναι ο ήλιος.

3 ώρες πριν, ritualistic είπε

 

1. ειναι παραπανω απο μια χαρα για 2 ατομα, αν θες να εχεις το κατι παραπανω σε σκια παρε την ultra https://terra-nation.com/reka-kohu-ultra.html

 

Η ultra τι παραπάνω έχει;

3 ώρες πριν, Amaretos είπε

Και από μένα μην πάρεις συρωματακια, την χρησιμοποίησα το σκ και είχα πάρει και 2 συρωματακια από Σκλαβενίτη λεπτά για κάμπινγκ κλπ. Δεν βολεύει. Όπως είπε ο από πάνω πετσέτες η καλύτερα 2 ψάθες. Εμένα πιο πολύ με την νοιάζει να βάλω κάτι στο πάτωμα να μην πατάνε απευθείας πάνω τα καρεκλακια

Γιατί δε βολεύει;

Επεξ/σία από Ruthl3ss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Σας γράφω live απο την παραλία...

 

Την έχω ερωτευτεί την terra nation! Όντως τα πασαλακια δεν κάνουν δουλειά. Στερεωμένη με τα σκοινιά σε 4 μεγάλες κοτρωνες κ δεν κάνει κιχ ενώ όσοι είναι με ομπρέλες τρέχουν να τις πιάσουν. Απίστευτα εύκολα ανοίγει και κλείνει.Αν γύριζα τον χρόνο πίσω, θα έπαιρνα αυτή με το μεγαλύτερο σκιαστρο κ ας είναι αρκετά πιο ακριβή. Τελικά τα αξίζει τα λεφτά της 100000%

 

Καλό καλοκαίρι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...