Προς το περιεχόμενο

Θεμα με bios σε gigabyte ga-g31m-s2l


oraiustepe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Εχω εδω και καιρο μια μητρικη gigabyte ga-g31m-s2l μαζι με εναν intel pentium dual core e2200 και δουλευαν ολα ρολοι με εγκατεστημενο το bios f6. Προσφατα αγορασα εναν Intel core 2 duo e6750 τον βαζω πανω στην μητρικη και δεν φορτωνει καν το bios εχω μαυρη οθονη με το bios f6 ενω λεει οτι υποστηριζεται απο το bios f2. Του βαζω το τελευταιο bios f10f το οποιο ομως ειναι beta αλλα παλι δεν ανοιγει. Μηπως πρεπει να βαλω το bios f2, εννοω μηπως υποστηριζεται στο συγκεκριμενο bios μονο; Παρακαλω πολυ χρειαζομαι αμεση βοηθεια. Ευχαριστω


http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2693&kw=ga-g31m-s2l#biosεδω το Link με τα bios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις τσεκάρει τον επεξεργαστή σε άλλη μητρική, για να αποκλείσεις αυτό το (σπάνιο αλλά όχι απίθανο) ενδεχόμενο και να μην ταλαιπωρείσαι άδικα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν τον εχω δοκιμασει αλλα πριν επαιζε σιγουρα γιατι ειχα παει να τον ελενξω μολις τον αγορασα. Πιο παλια ειχα δοκιμασει στην μητρικη μου τον Intel cre 2 quad q6600 και επαιξε μια χαρα. Λετε να φταιει που ειναι στα 1333 mhz ο core 2 duo ,ενω ο quad ηταν στα 1066 και να εχει θεματα η μητρικη  με τα συγκεκριμενα mhz;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...