Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο από σήμερα το P8000 της Elephone με τιμή $169,90


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Από σήμερα, το νέο smartphone της κινεζικής Elephone, to P8000, ξεκινά την πορεία του στην αγορά, ενσωματώνοτνας πολύ καλά τεχνικά χαρακτηριστικά και μια εντυπωσιακή τιμή.

Με τιμή μόλις $169,90, η Elephone εξοπλίζει το P8000 με οθόνη 5.5 ιντσών ανάλυσης Full HD, οκταπύρηνο επεξεργαστή ως μέρος του MT6753 SoC της MediaTek, 3GB μνήμη και 16GB αποθηκευτικού χώρου ο οποίος μπορεί να επεκταθεί μέσω microSD θύρας έως και με 128GB επιπλέον. Η κύρια κάμερα στο πίσω μέρος είναι κατασκευής Samsung και διαθέτει ανάλυση 13MP ενώ η εμπρόσθια έχει ανάλυση 5MP.

 

Στο πίσω μέρος εντοπίζουμε ανανγώστη δακτυλικού αποτυπώματος ενώ και η αυτονομία αναμένεται να βρίσκεται σε ικανοποιητικά επίπεδα εξαιτίας της μπαταρίας με χωρητικότητα 4.165mAh η οποία μπορεί να φορτίσει πλήρως σε 90 λεπτά.

 

Posted Image

 

Έκπληξη αποτελεί η ποιότητα κατασκευής του P8000 αφού περιμετρικά υπάρχει μεταλλικό πλαίσιο κάτι που σπάνια βλέπουμε σε smartphones που ανήκουν στη συγκεκριμένη οικονομική κατηγορία. Παράλληλα η Elephone κάνει διαθέσιμο και τον πηγαίο κώδικα της συσκευής, ο οποίος είναι διαθέσιμο από σήμερα στην ιστοσελίδα του github.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω δεν υπαρχει καλη διαθεσιμοτητα στο p7000 στελνου το 8 , ασε που ειναι και σχετικα ακριβο το 7αρι....

ωραιο το 8αρι αλλα πολυ ασχημα και μεγαλα μαυρα μπεζελ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο που μπορουμε να το αγορασουμε παιδια.. Δεν εχω παρει ποτε μου και φοβαμαι λιγο τα κινεζικα sites. Ξερει κανεις καποιο που σιγουρα δν ειναι απατη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος δε θέλει να ρισκάρει καλύτερα να μη πάρει Elephone... Αν θέλετε καλό value κοιτάξτε xiaomi, meizu κτλ.

Τώρα εσύ το λες αυτο από δική σου εμπειρία η από αυτά που διαβάζεις?  Γιατί εγω ως κάτοχος 2 φορες elephone Μπορώ να πω οτι ήταν η τιμιότητες αγορές που έχω κάνει. προβλήματα μπορεί να σου βγάλει το οποιοδήποτε τηλέφωνο. Να δεις τι βγάζουν τα samsung να πάθεις πλάκα. Είναι να μη σου τύχη στο κομμάτι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...