Προς το περιεχόμενο

Μόνος,φτωχός και μόνος Cowboy στην άδεια πόλη.


Adon1s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

τράβα residents δικέ μου και κάνε παιχνίδι μόνος σου.

μπύρα και κουβέντα σε οποιον δουλεύει εκεί. φιλικότατοι.

3.50 η άλφα μπουκάλι μεγάλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ άχισα να ασχολούμε σοβαρά με τη γυμναστική και τα ξέχασα όλα.(powerlifting συγκεκριμένα)

Έχω πάθει τέτοια μανία που το μόνο που σκέφτομαι είναι τι κιλα θα σηκώσω αύριο,τι θα φάω,πότε θα το φάω και πόση πρωτεινη θα έχει.

Ακόμα και όταν κοιμάμαι ονειρεύομαι ότι κάνω γυμναστική ή ότι τρώω.

 

Τα έχω κόψει όλα,δε παω ούτε για μπάνιο τίποτα,πρέπει να είμαι συνέχεια κοντά σπίτι για να φάω το επόμενο γέυμα.Αν μια στο τόσο βγω έξω θα πάρω και το shaker με το πρωτείνη μαζί μου η ταπεράκια με φαγητό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ ηλικία ?


Ναι το σκέφτηκα μωρέ , αλλά όλα (σχεδόν) τα μπητσόμπαρα εδώ γύρω είναι mass stuff . Για παρέες , μπραζίλ κλπ . Ε δε μπορώ να πάω μόνος σαν τον κακομοίρη τον αντικοινωνικό ξερωγώ.

Αντώνη η θάλασσα ειναι το μοναδικό μέρος που όχι μόνο μπορώ να πάω μόνος μου αλλά το απολαμβάνω κι ολας !

την ησυχία , την ξεκούραση , την χαλάρωση σε μια όμορφη παράλια χωρίς να σου σπάει τα παπαρια κανένας δεν την αλλάζω με τίποτα ..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκι , η μοναξιά είναι εσωτερική υπόθεση.

Μοναξιά , μπορείς να νιώθεις ακόμα και αν είσαι με την "καλύτερη" παρέα και με τα γκομενάκια με μπραζίλ στην παραλία.

Την έχω νοιώσει αυτή την μοναξιά , όταν ήμουνα φοιτητής στην Αγγλία. Οχι στην αρχή , γιατί στην αρχή γούσταρα , αλλά στο τέλος.

Ένιωθα τόσο μόνος , ότι δεν έχω κανέναν έτσι να μιλήσω , να επικοινωνήσω πνευματικά.

Απο την άλλη , σήμερα , έχω επιλέξει την μοναξιά. Εννοώντας , έχω 2-3 φιλαράκια , πάμε για κανα καφε και αυτό. Ταιριάζουμε όμως στο μυαλό.

Όταν βιώνεις μοναξιά , είναι μια καλή περίοδος για evaluation. Να ξανα προσεγγίσεις τον πραγματικό σου εαυτό , να δεις τι θελεις απο την ζωή σου , να χαλαρώσεις χωρίς νταμπα ντούπα γύρω σου , και να ξανα θέσεις στόχους.

Για να το κάνεις αυτό , ξεκίνα περίπατους. Περπάτα στην παραλία για χιλιόμετρα , με μια αίσθηση αγαλίασης , άδειασε το μυαλό σου απο τα πάντα , ξεκίνα να βλέπεις την ζωή απο μια πιο ανάλαφρη ματιά.

Δεν θέλει χρήματα αυτό που σου λέω.........

Είναι η καλύτερη περίοδος , η περίοδος της μοναξιάς , για να χαλαρώσεις , και να μπορέσεις να τα (ξανα) βρεις με τον εαυτό σου.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω και δεν γνωρίζω άτομο που να πήγε να ζήσει εξωτερικό και να μην πέρασε τέτοια φάση.

OP γυμναστική όπως σου ανέφεραν πιο πάνω, κάνε ποδήλατο, διάβασε λογοτεχνία, πήγαινε κανένα θερινό σινεμά, κάνε meditation.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ άχισα να ασχολούμε σοβαρά με τη γυμναστική και τα ξέχασα όλα.(powerlifting συγκεκριμένα)

Έχω πάθει τέτοια μανία που το μόνο που σκέφτομαι είναι τι κιλα θα σηκώσω αύριο,τι θα φάω,πότε θα το φάω και πόση πρωτεινη θα έχει.

Ακόμα και όταν κοιμάμαι ονειρεύομαι ότι κάνω γυμναστική ή ότι τρώω.

 

Τα έχω κόψει όλα,δε παω ούτε για μπάνιο τίποτα,πρέπει να είμαι συνέχεια κοντά σπίτι για να φάω το επόμενο γέυμα.Αν μια στο τόσο βγω έξω θα πάρω και το shaker με το πρωτείνη μαζί μου η ταπεράκια με φαγητό.

Μου θυμίζεις ένα φιλαράκι μου που το είχα χάσει (από τα ξενύχτια) για τον ίδιο λόγο. Μερικά χρόνια μετά τρέχει σε ορθοπεδικούς για τη μέση του. Τότε μου έλεγε ότι το powerlifting είναι το πιο ασφαλές αν το κάνεις σωστά. Τώρα μου λέει ότι δεν ήξερε καλά και έκανε μαλακίες, αλλά μόλις φτιάξει η μέση θα επανέλθει. Απλά το αναφέρω γιατί τα ίδια ακριβώς λόγια έλεγε και αυτός. Προσοχή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάζεψε λίγα € και τράβα μόνος και κάνε ελεύθερο στην Σαμοθράκη (αν και τώρα πήρε κάπου φωτιά νομίζω)... Θα στήσεις ελεύθερα κάπου κοντά στα Θέρμα (σε κανα δασάκι ή καμια βάθρα) και θα πηγαίνεις να αράζεις στο Δημοτικό κάμπινγκ, όπου σε 1-2-3 μέρες θα έχει βρει καμια παρέα σίγουρα. Για μεσιμεριανό θα φτιάχνεις καμια σαλάτα και το βράδυ ένα τυλιχτό. 

 

Αν δεν θες να πληρώσεις μεταφορικά για Αλεξανδρούπολη, ψάξε σε κανα φόρουμ άλλους που ανεβαίνουν να σε πάρουν και εσένα αν χωράς. Το 10€ του πλοίου βέβαια δεν το γλιτώνεις.

 

Εγω είχα πάει με τεράστια παρέα Σαμοθράκη αλλα άπειροι είχαν έρθει μόνοι τους. Εμείς γίναμε καλοί φίλοι (ακόμα κρατάμε επαφή) με έναν που ήταν μόνος του 20 μέρες. Στο κάμπινγκ δεν είναι περίεργο.

 

 

Εγω θα πάω με παρέα +6 άτομα για ελεύθερο αν και παίζει φέτος να έχω ανάγκη να πάω μόνος. Μπορεί κανα Σεπτέμβρη να το επιχειρήσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω πάθει και εγώ παλιότερα και είναι πραγματικά τραγικό αδερφέ. Είναι μια καλή ευκαιρία να σχεδιάσεις τη μελλοντική ζωή σου και τις συνήθειες σου, αυτό τον καιρό ώστε στο μέλλον να έχεις ελάχιστες πιθανότητες να το ζήσεις αυτό.

 

Οι τρόποι που θα την παλέψεις μελλοντικά είναι :

 

Να κοινωνικοποιηθεις περισσότερο, μέσω forum, fb, ομάδες δραστηριότητων κλπ και να κρατάς συχνή επαφή με τους γνωστούς που θα κάνεις

 

Να βρεις κάποια δουλειά έστω κ part time. Δεν ειναι μόνο τα χάλια χρήματα που θα παίρνεις, αλλά και οι άνθρωποι που θα γνωρίζεις το οποίο είναι κ τι πιο σημαντικό

 

Να ξεκινήσεις ένα χόμπι που πραγματικά θα αγαπάς και θα το γνωρίζεις μελλοντικά στην εντελεια. Το επόμενο βήμα είναι να βρεις κ άλλους με το ίδιο χόμπι. Ένα παράδειγμα είναι η φωτογραφία αν το έχεις. Συνεχείς εξορμήσεις γίνονται με αυτό το αντικείμενο, δεν χρειάζεται χρήματα φοβερά και υπάρχουν δωρεάν μαθήματα σε αρκετούς Δήμους.

 

Σκέψου το και ίσως να είναι το πιο σημαντικό καλοκαίρι της ζωής σου. Και λέω ξανά, το πιο σημαντικό να γίνεις πιο κοινωνικός και να διατηρεις συχνή επαφή με φίλους κ γνωστους που θα κάνεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ομως σε αυτες τις καταστασεις μαθαινεις καλυτερα τον εαυτο σου.Προσωπικη αποψη η μοναξια σε γονατιζει αλλα μαθαινεις αρκετα.Μην απογοητευεσε παντως η ζωη παιζει τρελα παιχνιδια δεν ξερεις που μπορει να εισαι του χρονου τετοια εποχη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης σκέψου πως για τους συνηθισμένους καθημερινους ανθρώπους που ζουν στις μεγάλες πόλεις έτσι είναι η ζωή. Σάπια.

 

Στα 20 έως 30 είναι όπως τα λες. Μετά παντρευονται όλοι και πάλι είναι σάπια για τους ελεύθερους.

 

Μοναδική διεξοδος της αυτής σαπιλας να βρεις μια καλή κοπελίτσα, να έχεις ένα συνοδοιπορο στη ζωή και να μοιράζεσαι τα ωραία και τα άσχημα. Ακόμα και στον παράδεισο είναι κόλαση αν είσαι μόνος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μην ορκιζεσε και για τους παντρεμενους ελαχιστα ευτυχισμενα ζευγαρια βλεπω οι ποιο πολλοι βαριουνται που ζουνε και δεν ξερουν και γιατι παντρευτηκανε καν.Το κερατο ερχετε με μαθηματικη ακριβεια σε αυτους.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...