Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το OnePlus 2, το "flagship killer" smartphone με τιμή $329


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικα κολλαω λιγο στο θεμα της μπαταριας, δεν ειμαι σιγουρος κατα ποσο τα 3300 θα βγαζουν μια μερα.

 

Το Ρ8000 εχει 4100 μπαταρια αν δεν κανω λαθος.

Μην κολλας στα mah, αμα εχει γινει καλο optimization μια χαρα θα την βγαζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι το ZENFONE 2, κατι το OnePlus2, κατι τα αλλα κορυφαια κινεζικα τουμπανα (elephone κλπ), θα κατεβασουν τις τιμες στο 300αρι...!!!  πολυ ωραια πραματα..!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος OPO και φίλα προσκείμενος προς την εταιρία, αλλά δυστυχώς δεν με έπεισε.

Σχεδιασμός χωρίς κάτι το χαρακτηριστικό, hardware χωρίς εκπλήξεις, τιμή για το 64άρι (το 16άρι ούτε που το κοιτάω) οριακά λογική. Δεν είναι κακό, αλλά δεν ξεχωρίζει από τα υπόλοιπα κορυφαία. Και όταν θα είναι πια σχετικά εύκολο να το αποκτήσει κάποιος, η τιμή του θα μοιάζει ακόμη λιγότερο ελκυστική.

Μόνο μία ερώτηση. Γιατί ενοχλεί τόσο πολύ το hardware πλήκτρο; Γιατί υπάρχει τόσο μένος εναντίον του; Και δεν μιλάω μόνο για το OPT, το ίδιο συμβαίνει και για την Samsung. Τί σας ενοχλεί τόσο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα invite δίνονται και δεν είναι σαν το περσινό καραγκιοζιλικι που για να μπορείς να βρεις invite, πέρασαν 8 μήνες και οι υπόλοιπες ναυαρχίδες παίζανε στα ίδια λεφτά, μιλάμε για πολύ καλή αγορά.

 

Πολύ μεγάλο πλεονεκτηματα το dual Sim. Ως ναυαρχίδα παίζει μόνο του στην κατηγορία αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μόνο μία ερώτηση. Γιατί ενοχλεί τόσο πολύ το hardware πλήκτρο; Γιατί υπάρχει τόσο μένος εναντίον του; Και δεν μιλάω μόνο για το OPT, το ίδιο συμβαίνει και για την Samsung. Τί σας ενοχλεί τόσο;

Και εγω ειμαι κατοχος OPO και για αυτο δεν μου αρεσει το πληκτρο. Μια χαρα ηταν η συσκευη με τα hardware buttons που ειχε μπροστα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άριστο, πολύ τίμιο για τα λεφτά του. Η μαλακία με τις προσκλήσεις να μη συνεχιστεί και θα πουλήσει.

Το carbon είναι γαμάτο

"Και πάλι θα ισχύσει το σύστημα προσκλήσεων για κάθε ενδιαφερόμενο, αν και η εταιρεία υπόσχεται λιγότερη αναμονή" :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Και πάλι θα ισχύσει το σύστημα προσκλήσεων για κάθε ενδιαφερόμενο, αν και η εταιρεία υπόσχεται λιγότερη αναμονή" :(

 

@@@ δηλαδή. Τέλεια. Θα τους παρακαλάμε και θα ψαχνόμαστε να τους πληρώσουμε δηλαδή (?). Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές. Άντε γεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τo one και αν και ταλαιπωρήθηκα ένα μήνα με touch issues τώρα που λύθηκαν το κινητό πλέον είναι άψογο σε όλα του. Το two σίγουρα θα είναι καλύτερο σαν συσκευή, αλλά δυστυχώς δεν θα έχει επίσημη υποστήριξη από cyanogen. Η oxygen όπως και να το κάνουμε θα αργήσει να βρεθεί στα ίδια επίπεδα, αν το καταφέρει ποτέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουμπι μπροστα ειναι ο αναγνωστης δακτυλικου αποτυπωματος.

 

Οσον αφορα τις καμερες, δεν ειναι της sony αλλα της omnivision.

 

Η πίσω κάμερα είναι η OV13860 Color CMOS 13.2-Megapixel (4224x3120) PureCel-S™ Image Sensor.

 

eb2cddb4f45c32f6.jpg

 

 

 

και η μπροστινή καμερα η OV5648.

 

3bd16eb657f6534d.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε σίγουροι για την επέκταση του αποθηκευτικού χώρου;  Στο site της oneplus δεν αναφέρεται πουθενά η δυνατότητα επέκτασής του, στην σελίδα των τεχνικών χαρακτηριστικών.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...