Προς το περιεχόμενο

Windows 10: Διαθέσιμα για κατέβασμα από σήμερα και σε ISO μορφή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 699
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για αυτούς που είναι insider μήνες τώρα και έχουν το τελευταίο update στο pc τους, πότε θα μπορέσουν να περάσουν την final έκδοση ; Εμένα ακόμα να μου εμφανιστεί στο windows update κάτι.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτούς που είναι insider μήνες τώρα και έχουν το τελευταίο update στο pc τους, πότε θα μπορέσουν να περάσουν την final έκδοση ; Εμένα ακόμα να μου εμφανιστεί στο windows update κάτι.. 

Αν έχεις την 10240 τότε έχεις την final έκδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα δεις το κλασικο watermark στο desktop οτι η κοπια σου ειναι unlicensed.

 

Όχι αδερφέ! Δεν έχει κανένα υδατογράφημα! Εγώ τα πέρασα μια χαρά σε 7ρια  πειρατικά και όλα καλά. Απλά έχω το ίδιο πρόβλημα που έχουν όλοι με την μη ενεργοποίηση των windows άσχετα αν είναι πειρατικά ή όχι!

Να ρωτήσω κάτι άλλο!

Πήγα στον δίσκο και έκανα εκκαθάριση και βλέπω πως μου έχει "φάει" 43.6 GB (!!!) η μετάβαση στα 10! Το λέει σαν "προηγούμενες εγκαταστάσεις των windows"

Είναι ασφαλές να το σβήσω αυτό? Είναι και καλά αν θέλω να επιστρέψω στα 7 για κάποιον λόγο και γι' αυτό υπάρχει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ακόμη πρόγραμμα για την αναγνώριση του product Key σε ό,τι αφορά τα win8 είναι το belarc advisor,το οποίο διαβάζει εκτός των άλλων specs του συστήματος και το κλείδι ενεργοποίησης των win8 το οποίο είναι "κρυμμένο"μέσα στο bios.Επίσης δείτε και αυτό.https://itsolutionsblog.net/3-ways-to-extract-the-windows-8-product-key/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αδερφέ! Δεν έχει κανένα υδατογράφημα! Εγώ τα πέρασα μια χαρά σε 7ρια  πειρατικά και όλα καλά. Απλά έχω το ίδιο πρόβλημα που έχουν όλοι με την μη ενεργοποίηση των windows άσχετα αν είναι πειρατικά ή όχι!

Να ρωτήσω κάτι άλλο!

Πήγα στον δίσκο και έκανα εκκαθάριση και βλέπω πως μου έχει "φάει" 43.6 GB (!!!) η μετάβαση στα 10! Το λέει σαν "προηγούμενες εγκαταστάσεις των windows"

Είναι ασφαλές να το σβήσω αυτό? Είναι και καλά αν θέλω να επιστρέψω στα 7 για κάποιον λόγο και γι' αυτό υπάρχει αυτό?

Καλησπερα. Την ιδια απορία εχω και εγώ. Εκανα upgrade, ολα καλα, εγινε και η ενεργοποιηση. Ο φακελος windows old πως διαγραφεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κλειδια που βλεπεις ειναι μαλλον τα generic κλειδια της MS για τα windows 10 και δεν αντιπροσωπευουν τη δικια σου εγκατασταση

 

Windows 10 Home - YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7

Windows 10 Home SL- BT79Q-G7N6G-PGBYW-4YWX6-6F4BT

Windows 10 Pro - VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

Windows 10 Pro VL-MAK - QJNXR-7D97Q-K7WH4-RYWQ8-6MT6Y

 

Αλλα μαλλον μπορεις να προχωρησεις ετσι το clean install και μετα να κανεις ενεργοποιηση

 

Η ενεργοποιηση δεν θα πετυχει αν δεν εχεις κανει πρωτα κανονικο upgrade απο υπαρχουσα εγκατασταση στον ιδιο υπολογιστη και μετα ενεργοποιηση αυτης της upgraded εγκαταστασης.

 

Αφου το κανεις αυτο, μετα μπορεις αν θες να κανεις clean install στον ιδιο υπολογιστη και τοτε θα ενεργοποιηθει

εγω εκανα upgrade ενεργοποιησα τα windows κανονικα κ μετα εκανα bootable usb εκανα φορματ τον δισκο που ειχε τα windows και ενανα clean install σε καινουργιο αλλα στην ενεργοποιηση μου πεταει αυτο Κωδικός σφάλματος: 0xC004C003  τι κανω???????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Την ιδια απορία εχω και εγώ. Εκανα upgrade, ολα καλα, εγινε και η ενεργοποιηση. Ο φακελος windows old πως διαγραφεται;

πιθανόν να μπορείς να τον διαγράψεις μετά το πέρας του ενός μηνα για τον λόγο ότι στις ρύθμισις σου δίνη την δυνατότητα να επιστρέψεις στο προηγούμενο λειτουργικό σου μέχρι ένα μηνα μετά την αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...