Προς το περιεχόμενο

Windows 10: Διαθέσιμα για κατέβασμα από σήμερα και σε ISO μορφή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει καταντησει τοσο εκνευριστικο το θεμα με το upgrade τουλαχιστον στο δικο μου pc και δεν ξερω γτ συμβαινει αυτο.

Ειναι η πεμπτη φορα που μου πεταει το ιδιο σφαλμα. Εχω διαγραψει τα παντα απο το φακελο download του SoftwareDistribution, και ενω δειχνει οτι τα κατεβαζει ολα καλα δεν ολοκληρωνετε με τιποτα η εκγατασταση. Κανει ρεσταρτ και μολις παει να ξεκινησει η διαδικασια παλι ρεσταρτ και με πεταει στα Win 8.1.

 

post-96161-0-38054000-1438344116_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καταντησει τοσο εκνευριστικο το θεμα με το upgrade τουλαχιστον στο δικο μου pc και δεν ξερω γτ συμβαινει αυτο.

Ειναι η πεμπτη φορα που μου πεταει το ιδιο σφαλμα. Εχω διαγραψει τα παντα απο το φακελο download του SoftwareDistribution, και ενω δειχνει οτι τα κατεβαζει ολα καλα δεν ολοκληρωνετε με τιποτα η εκγατασταση. Κανει ρεσταρτ και μολις παει να ξεκινησει η διαδικασια παλι ρεσταρτ και με πεταει στα Win 8.1.

 

attachicon.gifScreenshot (3).png

 

Στο cmd με δικαιώματα διαχειριστή δώσε αυτή την εντολή και περίμενε να τελειώσει η διαδικασία:

sfc /scannow

Κάνε reboot και επανέλαβε άλλες 3-4 φορές την ίδια διαδικασία.

 

Τώρα ξανα δοκίμασε να κάνεις upgrade.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο cmd με δικαιώματα διαχειριστή δώσε αυτή την εντολή και περίμενε να τελειώσει η διαδικασία:

sfc /scannow

Κάνε reboot και επανέλαβε άλλες 3-4 φορές την ίδια διαδικασία.

 

Τώρα ξανα δοκίμασε να κάνεις upgrade.

 

Θα το δοκιμασω αμεσως. Γνωριζουμε ποσο χωρο χρειαζεται να εχει ελευθερο ο σκληρος για να περαστουν τα Windows. Καπου διαβαζω οτι ισως σχετιζεται και με αυτο το συγκεκριμενο error

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμασω αμεσως. Γνωριζουμε ποσο χωρο χρειαζεται να εχει ελευθερο ο σκληρος για να περαστουν τα Windows. Καπου διαβαζω οτι ισως σχετιζεται και με αυτο το συγκεκριμενο error

 

20 GB ελεύθερο χώρο θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ταμπλέτα χρησιμοποίησα εξωτερικό σκληρό επειδή δεν αρκούσε ο εσωτερικός χώρος. Σου δίνει την επιλογή κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης, τουλάχιστον με το tool.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να επιβεβαιωσει καποιος οτι η εναρξη εχει μινιμουμ οριο που μπορει να μικρυνει; Πχ αν δεν θελω tiles μενει αναγκαστικα ενα μαυρο κενο οσο τα 2/3 της εναρξης....

post-51787-0-90085000-1438346734_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ταμπλέτα χρησιμοποίησα εξωτερικό σκληρό επειδή δεν αρκούσε ο εσωτερικός χώρος. Σου δίνει την επιλογή κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης, τουλάχιστον με το tool.

 

Ελπίζω να ήταν γρήγορος, γιατί άμα είναι κάποιος απλός το σύστημα θα σέρνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκρόλινγκ στις οθόνες αφής το είδατε; Δεν είναι υπερβολικά γρήγορο;

 

^Τον εξωτερικό τον χρησιμοποίησα προσωρινά για την εγκατάσταση των windows 10. Το upgrade δημιουργεί εκεί τον φάκελο windows.old.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να επιβεβαιωσει καποιος οτι η εναρξη εχει μινιμουμ οριο που μπορει να μικρυνει; Πχ αν δεν θελω tiles μενει αναγκαστικα ενα μαυρο κενο οσο τα 2/3 της εναρξης....

 

Μπορεί να μικρύνει. Πήγαινε το mouse πάνω στην άκρη δεξιά του start menu και θα δεις ότι αλλάζει το cursor του mouse. Σύρε προς τα αριστερά μέχρι να μικρύνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μικρύνει. Πήγαινε το mouse πάνω στην άκρη δεξιά του start menu και θα δεις ότι αλλάζει το cursor του mouse. Σύρε προς τα αριστερά μέχρι να μικρύνει.

Δεν αλλαζει. Οταν εχω περισσοτερα tiles μεγαλωνει. Οταν εχω αυτα τα λιγα ή και καθολου, μενει οσο δειχνω στο printscreen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το upgrade από 8.1 pro σε 10 pro έγινε η ενεργοποίηση και όλα καλά. Πήγα να κάνω fresh install από DVD που το είχα φτιάξει και μου πέρασε τη 10 home N και δεν γίνεται η ενεργοποίηση. Καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρόν θετική κρίτικη από εμένα για το λειτουργικό. Το πέρασα πάνω σε windows 8.1 x64 τα οποία ψιλοκόλλαγαν έπειτα από 2-3 πτώσεις του ρεύματος, και με win 10 παίζει καλά το σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αλλαζει. Οταν εχω περισσοτερα tiles μεγαλωνει. Οταν εχω αυτα τα λιγα ή και καθολου, μενει οσο δειχνω στο printscreen.

 

Άμα θέλεις να μικρύνει περισσότερο πρέπει να τα βγάλεις εντελώς απο start menu. Πάτα πάνω τους και επέλεξε το "unpin from start".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...