Προς το περιεχόμενο

Windows 10: Διαθέσιμα για κατέβασμα από σήμερα και σε ISO μορφή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άμα θέλεις να μικρύνει περισσότερο πρέπει να τα βγάλεις εντελώς απο start menu. Πάτα πάνω τους και επέλεξε το "unpin from start".

Οπως ειπα και πιο πανω. Και καθολου να μην εχει tiles , παλι μενει τοσο το μαυρο πλαισιο που ηταν τα tiles. Μονο εγω εχω το προβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 699
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπως ειπα και πιο πανω. Και καθολου να μην εχει tiles , παλι μενει τοσο το μαυρο πλαισιο που ηταν τα tiles. Μονο εγω εχω το προβλημα;

 

όχι, κι εμένα τόσο πάει

το πλάτος μου αλλάζει σε βήματα και όχι όσο θέλω εγώ και πάντα μένει ένα, έχω δεν έχω tiles

επίσης στο resize των tiles έχω μόνο small και medium, δεν έχω wide που βλέπω σε μερικούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

attachicon.gifScreenshot (4).png

 

Βρισκει καποια corrupted files. Λες να φταιει αυτο?

 

Ναι κατα πάσα πιθανότητα. Έκανες reboot και μετά πάλι το ίδιο 3-4 φορές; Πάντως υπάρχει πιθανότητα να μην μπορεί να διορθώσει όλα τα κατεστραμμένα αρχεία. Άμα πάλι δεν γίνεται update μετά απο αυτό, δοκίμασε με το tool της MS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οπως ειπα και πιο πανω. Και καθολου να μην εχει tiles , παλι μενει τοσο το μαυρο πλαισιο που ηταν τα tiles. Μονο εγω εχω το προβλημα;

Αφαιρώντας όλα τα tiles (και επίσης έκανα delete τα group labels - αν έχει σημασία), σε Windows 10 Home που δοκίμασα, γίνεται να γίνει ακόμα πιο λεπτό το start menu (σαν πχ το κλασσικό start menu των Win 7)

 

kL2kxP0.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά κάνω up grade από το προγράμματα της Microsoft,έχω επιλέξει εξωτερικό σκληρό, κατέβασε την αναβάθμιση και εδώ και παρά πολύ ώρα λέει: "προετοιμασία εγκατάστασης" και παει πολύ αργά......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κατα πάσα πιθανότητα. Έκανες reboot και μετά πάλι το ίδιο 3-4 φορές; Πάντως υπάρχει πιθανότητα να μην μπορεί να διορθώσει όλα τα κατεστραμμένα αρχεία. Άμα πάλι δεν γίνεται update μετά απο αυτό, δοκίμασε με το tool της MS.

Το θέμα είναι πως ούτε και με αυτό μπορω να τα περασω. Επίσης τα 20gb που μου ειπες ου φαίνονται πολλά για να κανει upgrade. Εγω έχω γύρω στα 12 και με το tool της MS όταν κάνει έλεγχο για ελεύθερο χώρο δεν μου πετάει κάποιο warning

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπομονή! Ήδη αναφέρθηκε από την microsoft ότι την άλλη εβδομάδα θα έρθει το πρώτο update με διορθώσεις! Ότι κουλό συμβαίνει, όπως αυτό που λέτε με τα tiles ίσως διορθωθεί... Μη ξεχνάτε ότι τώρα βγήκε στην πιάτσα και έχει πολύ δρόμο μπροστά του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι, κι εμένα τόσο πάει

το πλάτος μου αλλάζει σε βήματα και όχι όσο θέλω εγώ και πάντα μένει ένα, έχω δεν έχω tiles

επίσης στο resize των tiles έχω μόνο small και medium, δεν έχω wide που βλέπω σε μερικούς

 

Έτσι είναι το start σε εμένα

 

post-116836-0-89650300-1438349410_thumb.jpg

Το θέμα είναι πως ούτε και με αυτό μπορω να τα περασω. Επίσης τα 20gb που μου ειπες ου φαίνονται πολλά για να κανει upgrade. Εγω έχω γύρω στα 12 και με το tool της MS όταν κάνει έλεγχο για ελεύθερο χώρο δεν μου πετάει κάποιο warning

 

Απο το επίσημο site της MS

 

https://www.microsoft.com/el-gr/windows/windows-10-specifications#sysreqs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφαιρώντας όλα τα tiles (και επίσης έκανα delete τα group labels - αν έχει σημασία), σε Windows 10 Home που δοκίμασα, γίνεται να γίνει ακόμα πιο λεπτό το start menu (σαν πχ το κλασσικό start menu των Win 7)

 

kL2kxP0.jpg

Σε εμενα δεν γινεται ετσι. Μαλλον ειναι καποιο bug.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ εχουν προβλημα με τα updates και τους βγαζει κοκκινο και ακυρο ας δοκιμασουν την πιο απλη λυση.

 

command prompt ως διαχειριστης.

 

net stop wuauserv

 

και μετα αμεσως

 

net start wuauserv

 

 

Aπευθειας λυθηκε το προβλημα.Ειναι το γνωστο εδω και αιωνες κολλημα της Ms.

Μετα απο φορματ clean ειχα το ιδιο προβλημα και στην στιγμη μου τα εκανε τα Updates.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απο το επίσημο site της MS

 

https://www.microsoft.com/el-gr/windows/windows-10-specifications#sysreqs

 

Θα δοκιμασω τελευταία φορά με το tool αφού διαγραψω οτιδήποτε έχει κατέβει μέχρι στιγμής. Αλλιώς θα κατεβασω το iso και θα δοκιμασω να τα περασω με αυτο

Στην ταμπλέτα χρησιμοποίησα εξωτερικό σκληρό επειδή δεν αρκούσε ο εσωτερικός χώρος. Σου δίνει την επιλογή κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης, τουλάχιστον με το tool.

Πως ακριβώς μπορεις να χρησιμοποιήσεις εξωτερικό. Δεν είδα καμία τέτοια επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αφαιρώντας όλα τα tiles (και επίσης έκανα delete τα group labels - αν έχει σημασία), σε Windows 10 Home που δοκίμασα, γίνεται να γίνει ακόμα πιο λεπτό το start menu (σαν πχ το κλασσικό start menu των Win 7)

 

kL2kxP0.jpg

Πανέμορφο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόβλημα και στο cinebench (στο 11.5 & στο R15) με χαμηλό σκόρ.Τι να πώ?Ενώ λειτουργούν άψογα μια με τον firefox - μία με το cinebench ξενέρωσα.Με βλέπω να ξαναγυρνάω στα αγαπημένα 7.Θα κάνω και clean install να δω τι θα γίνει με firefox & cinebench...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...