Προς το περιεχόμενο

Windows 10: Διαθέσιμα για κατέβασμα από σήμερα και σε ISO μορφή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν εχεις windows απο το θειο;

κανει κανονικα νομιμμο upgrade μολις τα καταφερα σε 8.1 του θειου..

 

Το λαπτοπ ηταν του θειου μου ρε παιδι μου χδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πέσετε να με φάτε με ηθικολογίες, το ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Π@ΥΣΤΙΑ, αλλά πρέπει να ρωτήσω ... :P

Έχω από τον θείο τα Windows 7 ultimate 64bit (sp1) τα οποία είναι ενεργοποιημένα με το utility του daz / wind@ws l@ader!

Μου έχει βγάλει στο windows update την αναβάθμιση σε 10 (2.699 ΜΒ)! Αν το προχωρήσω θα γίνει κάτι ή θα μου βγάλει καμιά τελική σελίδα .... τον π@ύλο, την πάτησες??? :P

Ζητάει κάποιο κλειδί μετά την αναβάθμιση?

Όποιος το τόλμησε και κατέληξε κάπου, ας ενημερώσει!

Όποιος θέλει να μου κάνει κήρυγμα ή να με βρίσει ας το κάνει με pm, δεσμεύομαι να μην απαντήσω σε οτιδήποτε μου πείτε! :P :p :P

 

 

Εκανα εγω σε 8.1 που ηταν με kms activ... Με απολυτη επιτυχεια ναναι. Καλα ο μπαρμπας !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eρωτιση. Γιατι να μην βαλει καποιος τα RTM αφου ειναι ουσιαστικα  η final και δεν χρειαζεται serial ; (ιδικα αν εχει μονο πειρατικα...) 

 

Υπαρχει καποιο κολλημα στη διαδικασια ; 

νομιζω για τουλαχιστο ενα χρονο εισαι καλυμμένος χωρις αγορες και σπαστιρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eρωτιση. Γιατι να μην βαλει καποιος τα RTM αφου ειναι ουσιαστικα  η final και δεν χρειαζεται serial ; (ιδικα αν εχει μονο πειρατικα...) 

 

Υπαρχει καποιο κολλημα στη διαδικασια ; 

νομιζω για τουλαχιστο ενα χρονο εισαι καλυμμένος χωρις αγορες και σπαστιρια. 

 

Εισαι σιγουρος οτι δεν χρειαζεται serial;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι σιγουρος οτι δεν χρειαζεται serial;

 

Ξεκινησα το προγραμμα εγκαταστασης και στην αρχη δεν ζητησε serial σε αντιθεση με την κανονικη.

Τωρα παρακατω δε ξερω να σου πω την αληθεια αλλα απ την στιγμη που κυκλοφορει και σε τορρεντ

χωρις εξτρα κολπα...

 

Στην χειροτερη βαζεις Insider serial ή το rtm του θειου που διχνει να παιζει σε ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα ρολόι για την ώρα

 

η intel έχει βγάλει οδηγούς

 

όλα τα προγράμματα απο τα 7 δουλεύουν

 

και ένα παιχνίδι που δοκίμασα χτες

 

με frame limiter έπαιζε στα 63 fps all the time

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβα σωστα εγω που εχω κανει εγκατασταση τα RTM Insider θα πρεπει να κανω εγκατασταση τα 8.1 να τα ενεργοποιησω μετα με το iso να τα αναβαθμισω σε 10 και μετα να κανω καθαρη εγκατασταση των 10

 

Καλα κρασια! Αυτοι δεν ελεγαν οτι θα μπορεις να κανεις καθαρη εγκατασταση των 10 με κλειδι των 7-8-8.1 ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όλους εσάς που έχετε το πρόβλημα εγκατάστασης με το tool όπου και δεν σας επιτρέπει να εγκαταστήσετε κρατώντας εφαρμογές κ αρχεία εγώ το έλυσα με τον παρακάτω τρόπο.

(αναλόγως την γλώσσα που έχετε)

Πηγαίνετε στον πίνακα ελέγχου και επιλέξτε γλώσσα

επιλέξτε χρήση λίστας γλωσσών (προτείνεται) και αποθήκευση.

κάντε αφαίρεση του όποιου πακέτου γλώσσας έχετε εγκαταστήσει ώστε να μείνει η γλώσσα εγκατάστασης

επιλέξτε στο ίδιο σημείο «εφαρμογή ρυθμίσεων γλώσσας στην οθόνη υποδοχής….»

Ανοίγει ένα παράθυρο επιλέξτε αντιγραφή ρυθμίσεων και τέρμα κάτω τικ και στης 2 επιλογές. Λογικά θα κάνετε reboot.

πηγαίνετε στο Περιοχή στο μορφές επιλέξτε την αρχική γλώσσα για εμένα ήταν αγγλικα. Τοποθεσία το ίδιο διαχείριση «αλλαγή τοπικών ρυθμίσεων συστήματος» κ αγγλικά.

Θα κάνει κ πάλι reboot.

Τρέξετε το tool και happy win 10 install!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον κατεβασα με το προγραμματακι την Ελληνικη εκδοση των Windows 10 pro X64 ολα καλα μεχρι στιγμης.

 

Εκανα καθαρη εγκατασταση για να δω αν δουλευει ο τροπος που στα 8.1 εβαζα το κλειδι των 8 μεσω γραμμης εντολων. Κατα την εγκατασταση οσες φορες μου ζητησε κλειδι πατουσα skip για να το βαλω μετα μεσα απο τα Windows

 

Οταν μετα πηγα Ρυθμισεις ειδα αυτο δηλαδη οτι ειναι ενεργοποιημενα και ο αριθμος κλειδι που ειδα μεσω aida64 & speccy δεν εχει καμια σχεση με το κλειδι που εχω για τα 8.1 συν οτι βλεπω αυτο το insider

 

Μηπως το βλαμενο το προγραμμα αντι να μου κατεβασει τα Windows 10 μου κατεβασε τα Windows 10 RTM που ειχα;

 

image.jpgimage.jpg


Σιγουρα κατι δεν παει καλα....

 

OS Version    10.0.10240.16384 (Win10 RTM)


Το iso που μου κατεβασε ειναι 3.1 gb οποτε κατι λαθος υπαρχει.


Εβαλα τα 8.1 που τα εχω γνησια και στο τελος της εγκαταστασης πριν μου βγαλει την επιφανεια εργασιας με ρωτησε αν θελω να αναβαθμισω σε 10 πατησα ναι και με το που εβγαλε την επιφανεια εργασιας μου ανοιξε το Windows Update και μου κανει ληψη των 10

 

Το αρχειο ειναι 2.601,3 MB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...