Προς το περιεχόμενο

Boot από HDD Windows 7 σε καινούργιο Hardware


DRIFT_KING

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ίσως έχει ξανά ειπωθεί παρολαυτά δεν βρήκα κάτι.

 

Υπάρχει τρόπος να bootarei ένας παλιός σκληρός με στημένα windows σε καινούργιο hardware,γιατί δεν ανοίγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν ξεκινάει από μόνο του θα πρέπει να κάνεις εκκίνηση από dvd, ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΚΔΟΣΗ τον 7,και να κάνεις επιδιόρθωση εκκίνησης,μπορεί να χρειαστεί να το κάνεις αυτό και 2-3 φορές μέχρι να φτιάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To έκανα αυτό που λες αλλά δυο φορές αν θυμάμαι.Λες αν το κάνω κι'αλλες να δουλέψει?

 

Άλλος τρόπος υπάρχει?Διάβασα αυτό αλλά χρειάζομαι το παλιό hardware.

 

http://superuser.com/questions/54300/booting-a-windows-7-installation-on-different-hardware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά με επιδιόρθωση δεν είχα αποτέλεσμα όπως επίσης και με upgrade με το cd των windows αλλά δοκίμασα και να φορτώσω drivers έναν-έναν από την επιδιόρθωση για το καινούργιο hardware αλλά και πάλι τίποτα.

 

Το όλο θέμα γίνεται για να μπορέσω να κρατήσω την πρόοδο του παιχνιδιού (shadow of mordor) στο single κομμάτι.Εκτός του να κάνω κάτι με το δίσκο ώστε να bootarei υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το συγκεκριμενο παιχνιδι, δεν ξερω αν εχει καμια ιδιοτροπια..! 

 

στα περισσοτερα που εχω ομως, παιρνοντας το savegame απο εναν υπολογιστη, και μεταφεροντας το σε αλλον, με το ιδιο παιχνιδι (εννοειται..), συνεχιζει απο εκει που εμεινα στο πρωτο..!  

 

αρα.. η προοδος του παιχνιδιου, μεταφερεται..!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα αντέγραψα τα παραπάνω που λες και έκανα εγκατάσταση το παιχνίδι σε άλλο pc.Τα έκανα αντιγραφή και αντικατάσταση με αυτά που πήρα και πάλι 0% είναι το παιχνίδι.Από κάπου αλλού τα παίρνεις λογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια παιχνίδια νομίζω ότι μπορεί να το έχουν και στον φάκελο εγκατάστασης το save. Πχ το batman έχει στα έγγραφά μου πολλά backup save file και στον φάκελο εγκατάστασης έχει τα κανονικά. Υποθέτω αν γκουγκλαρεις shadow of mordor save file όλο και κάτι θα βρεις, ειδικά άμα είναι ιδιότροπο. Ψάξε αν θες στον φάκελο εγκατάστασης την λέξη save

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικά δεν έβγαλα ακόμα άκρη.Και εδώ λένε διάφορα path..

 

http://shadowofmordor.wikia.com/wiki/Thread:21908

 

αλλά κανένα δεν δούλεψε αν και βρήκα τα αρχεία και τα έκανα αντιγραφή.Δεν ξέρω γιατί.Τι γίνεται λάθος ρε γμτ;To έχει κάνει κανένας;

 

 

Είναι μανίκι να το ξανά πάω στο 49% είχα φάει πόσες μέρες.Single παίζω μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικά δεν μπόρεσα να κάνω τον σκληρό να ανοίξει με άλλο hardware αλλά μπόρεσα και μετέφερα τα save.Το κόλπο ήταν ότι έπρεπε να παίξω έστω και μια αποστολή για να μπορέσει το παιχνίδι να δημιουργήσει κάποια αρχεία ώστε να μπορεί μετά να αντικατασταθούν από αυτά με την πρόοδο του παιχνιδιού.Έτσι αφού κατά τύχη έπαιξα λίγο,ξανά δοκίμασα να αντιγράψω τα save και μου άνοιξε στο σημείο που ήμουν.

 

Το path για τα save είναι ανάλογα τη version του παιχνιδιού που έχεται.Εδώ εξηγεί τις διαδρομές που μπορείτε να βρείτε τα save,είναι ποστ από το παραπάνω θέμα που έδειξα.

 

Save Game Locations:
 
Steam version => <Steam Program Folder>\Steam\userdata\[steam user id number]\241930
 
Other version =>
 
- if you are using CODEX version
 
C:\Users\<user name>\AppData\Roaming\Steam\CODEX\241930\remote
 
- If you are using 3DM version
 
<Game Folder>\Profile\<YOUR PROFILE NAME>\Saves

 

 

Όπου: user name (όνομα υπολογιστή) και profile name (όνομα χρήστη μέσα στο παιχνίδι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...