Προς το περιεχόμενο

Το Facebook επιτρέπει τον ορισμό "κληρονόμου" λογαριασμού σε περίπτωση θανάτου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλοι εσείς που κατηγορείτε το Facebook, να σας ενημερώσω ότι έχω έναν συνάδελφο που έχει πεθάνει εδώ και 3 χρόνια και ακόμα μερικοί του εύχονται χρόνια πολλά στις γιορτές του..

 

Όλοι εσείς που κατηγορείτε το Facebook, να σας ενημερώσω ότι έχω έναν συνάδελφο που έχει πεθάνει εδώ και 3 χρόνια και ακόμα μερικοί του εύχονται χρόνια πολλά στις γιορτές του..

Βλακειες του Facebook. Θα μπορούσε κάποιος συγγενής να ειδοποιήσει απλά το Facebook με κάποιο μήνυμα ότι απεβίωσε ο ιδιοκτήτης του προφίλ. Υπάρχει και η αναφορά προφίλ σαν ενέργεια για ακατάλληλο περιεχόμενο,  γιατί όχι και για αυτό. Μόνο Αμερικανός θα σκεφτόταν αυτή τη βλακεια με κληρονόμους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή ανάλογο άρθρο έχει ξανα-ανέβει, θέλω να μου επιτρέψει ένα μέλος που πραγματικά αγαπώ και σέβομαι να καταπατήσω ολίγον ξεδιάντροπα τα πνευματικά του δικαιώματα και να επανατυπώσω το post του.

 

"Μακάρι να πεθάνει πρώτα το Facebook και μετά εγώ!"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή είναι της μόδας ο αμερικλανες,τι θα γίνει αν αφήσω το προφιλ μου στο σκύλο μου!?

Και η μ@λ@κια παει....cloud

Και εις την αγγλική διάλεκτο:The masturbation goes cloud.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλακειες του Facebook. Θα μπορούσε κάποιος συγγενής να ειδοποιήσει απλά το Facebook με κάποιο μήνυμα ότι απεβίωσε ο ιδιοκτήτης του προφίλ. Υπάρχει και η αναφορά προφίλ σαν ενέργεια για ακατάλληλο περιεχόμενο,  γιατί όχι και για αυτό. Μόνο Αμερικανός θα σκεφτόταν αυτή τη βλακεια με κληρονόμους

 

Και θα ξεκιναγε ετσι μια νεα μοδα trolling οπου ο ξαδερφος, ο φιλος, ο εχθρος, θα εστελνε ειδοποιησεις και θα κλειδωναν το ενα μετα το αλλο τα προφιλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι εσείς που κατηγορείτε το Facebook, να σας ενημερώσω ότι έχω έναν συνάδελφο που έχει πεθάνει εδώ και 3 χρόνια και ακόμα μερικοί του εύχονται χρόνια πολλά στις γιορτές του..

άμα τον ξέρουνε δεν θα του γράφουνε γιατί πολύ απλά ξέρουν τι έγινε,όσοι είναι φίλοι έτσι στα ξεκάρφωτα στο fb που απλά στέλνουν αιτήματα κλπ τότε δεν είναι φίλοι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι ομως οσο μακαβριο και αν ακουγεται, το fb εχει καταφερει να ενωσει τοσους "πολiτες του πλανητη γη" και οσο περιεργο και να ακουστει, μαζι με το ιντερνετ γενικα, εχει αποτρεψει τοσους πολεμους!

οσο για το αμερικα, παρα τα οσα προβληματα προκαλει κατα καιρους, σκοτωμους, πολεμους, παραμενει κοιτηδα του πολιτισμου με ολη αυτη την τεχνη,επιστημη και τεχνολογια που γενναει καθημερινα. τα παλια παθη και αντιληψεις του παρελθοντος θα εξαφανιστουν μελλοντικα οσο συνεχισει να παραγεται πολιτισμος!

τωρα τελευταια μετα λυπης διαπιστωνω οτι πολλοι μετασχηματιζονται σε "καπηταλες τσε γκεβαρα"

στα λογια ειναι επαναστατες, στην πραξη αμερικανακια!

 

http://www.technologyreview.com/news/539756/meet-facebooks-stratospheric-internet-drone/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι ομως οσο μακαβριο και αν ακουγεται, το fb εχει καταφερει να ενωσει τοσους "πολiτες του πλανητη γη" και οσο περιεργο και να ακουστει, μαζι με το ιντερνετ γενικα, εχει αποτρεψει τοσους πολεμους!

οσο για το αμερικα, παρα τα οσα προβληματα προκαλει κατα καιρους, σκοτωμους, πολεμους, παραμενει κοιτηδα του πολιτισμου με ολη αυτη την τεχνη,επιστημη και τεχνολογια που γενναει καθημερινα. τα παλια παθη και αντιληψεις του παρελθοντος θα εξαφανιστουν μελλοντικα οσο συνεχισει να παραγεται πολιτισμος!

τωρα τελευταια μετα λυπης διαπιστωνω οτι πολλοι μετασχηματιζονται σε "καπηταλες τσε γκεβαρα"

στα λογια ειναι επαναστατες, στην πραξη αμερικανακια!

 

http://www.technologyreview.com/news/539756/meet-facebooks-stratospheric-internet-drone/

1. Πολεμους αποκλειεται να εχει αποτρεψει το Fb, τρομοκρατικες επιθεσεις πολυ πιθανο..

 

2. παραμενει κοιτηδα του πολιτισμου με ολη αυτη την τεχνη,επιστημη και τεχνολογια που γενναει καθημερινα.

 

Αλλο πολιτισμος και κουλτουρα και αλλο τεχνολογικη αναπτυξη , καμια σχεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτήν την προσθήκη του FB θα εμπνευστεί κάποιος σκηνοθέτης και θα βγάλει ταινία με τιτλο:"Η κατάρα του κληρονόμου".Οποιος θα κληρονομεί τον λογαριασμό θα πεθαίνει.

 

@pcos...

 

 

Με το FB η χωρίς αυτό αν ειναι να γίνει πόλεμος θα γίνει.Βασικά ήδη γίνεται και είναι οικονομικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα άμα βρίσω θα φταίω.

Δηλαδή κάποιος γεροντοκόρος/ρη θα γράφει: Αφήνω τον λογαριασμό του facebook στην εκκλησία του Αγίου Φανουρίου.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα άμα βρίσω θα φταίω.

Δηλαδή κάποιος γεροντοκόρος/ρη θα γράφει: Αφήνω τον λογαριασμό του facebook στην εκκλησία του Αγίου Φανουρίου.....

 

Λιώνω απλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...