Προς το περιεχόμενο

Τελικες αποψεις για τα Windows 10


kougi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάνε κλικ στο όνομα, μπορείς να το αλλάξεις ή να το αφήσεις κενό.

Εννοούσα να φύγουν μαζι με τα παράθυρά τους και τις λοιπές μπούρδες - τελείως :P Να υπάρχει μόνο το αριστερό τμήμα του Start menu. Γίνεται;

τι apps προτεινεται για win 10 store?

Εμένα μου έχει κάποιο limit στα apps που μπορώ να κατεβάσω από το Store, το οποίο έχω υπερβεί, κιόλας - ούτε ξέρω πως :P Ψιλο-άχρηστο μου φαίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίδες τα games πως πάνε στα win 10? 

 

Δεν νομιζω πως τα games θα εχουν καποια διαφορα τωρα που ειναι τοσο αρχη μιας και οι drivers των καρτων υποστηριζουν DX12 λογο λειτουργικου ( οι πολυ καινουργιες καρτες γραφικων εστω ) αλλα δεν υπαρχουν παιχνιδια που να κανουν οτι ιδιο ακομα οποτε δεν υπαρχει διαφρα ακομα με προηγουμενα Windows..

 

Παιζω WoW και που και που Heroes of the Storm και τα δυο τρεχουν σε DX11 και ειναι οπως ηταν και πριν στα Windows 8.1 .

 

P.S : Οι drivers της καρτας γραφικων μου ( nVidia ) παρολα αυτα εχουν παρει ενα update διοτι πια μου δειχνει οτι εκτελειτε σε DX12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα μου αρεσει πολυ το νεο design! Χωρις βεβαια να εχει τρελες διαφορες απο το 8.1

Ο Edge ομως θελει παρα πολυ δουλεια ακομα, μερικες φορες κολλαει μονος του, δεν εχει plug in κτλπ. Επισης χθες το βραδυ παρατηρησα υπερβολικη καταναλωση της ram!

 

post-325533-0-28537800-1438349503_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα προς το παρον μαλλον για chrome με κοβω. Απ οτι εχω καταλαβει τα εχει τα θεματακια του παντως το λειτουργικο, λογικα θα περασει λιγος καιρος ακομα μεχρι να αρχισει να καθιερωνεται και να βελτιωνεται σε ολους τους τομεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Μπορείς να κάνεις unpin τα κουτάκια

Ναι, αλλά, δυστυχώς, μένει πάλι ένα στρέμμα κενό παράθυρο στο δεξί μέρος του Start menu...

ΘΕΛΩ ΤΟ ΚΛΑΣΣΙΚΟ START MENU, MICROSOFT! :cry: Άσε option το καινούριο, για αυτούς που έρχονται από x-box και tablet, να πούμε...

Δεν νομιζω πως τα games θα εχουν καποια διαφορα τωρα που ειναι τοσο αρχη μιας και οι drivers των καρτων υποστηριζουν DX12 λογο λειτουργικου ( οι πολυ καινουργιες καρτες γραφικων εστω ) αλλα δεν υπαρχουν παιχνιδια που να κανουν οτι ιδιο ακομα οποτε δεν υπαρχει διαφρα ακομα με προηγουμενα Windows..

 

Παιζω WoW και που και που Heroes of the Storm και τα δυο τρεχουν σε DX11 και ειναι οπως ηταν και πριν στα Windows 8.1 .

 

P.S : Οι drivers της καρτας γραφικων μου ( nVidia ) παρολα αυτα εχουν παρει ενα update διοτι πια μου δειχνει οτι εκτελειτε σε DX12.

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι, λόγω καινούριου wddm με το οποίο λειτουργούν οι drivers που υποστηρίζουν DX12, θα έχεις μια, σχετική, αύξηση επιδόσεων, ακόμα και σε DX11 τίτλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις άκρες σου βγάζει βελάκια να το μικρύνεις

Είσαι θεούλης! B)

Να πω τη μαύρη αλήθεια μου, ενδεχομένως και από τα 8 να ήταν έτσι, αλλά δεν ασχολήθηκα καθόλου, σχεδόν, μαζί τους ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από temps πώς πάτε ?

Σαν να μου φαίνονται λίγο πιο τσιμπημένες από πριν ( Windows 7) τουλάχιστον 2-3C όταν χρησιμοποιώ τον Edge

Κατά τα άλλα το boot μου φαίνεται το ίδιο σχεδόν, εκεί που έχω δει διαφορά σε χρόνο είναι στην έναρξη των εφαρμογών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βλέπω καλύτερες επιδόσεις, αλλού περισσότερο και αλλού λιγότερο, σχεδόν στα πάντα, σε σχέση με τα 7 - για το boot, ειδικά, είναι η μέρα με τη νύχτα, στο rig μου, τουλάχιστον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To boot σε μενα που έκανα upgrade είναι πολύ καλο απλά μερικές φορές αργεί λίγο όταν γίνεται το log in (με το wallpaper των windows) και λέει welcome. 'Οχι κάτι φοβερό όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον ssd της υπογραφης μου τα 8.1 μπουταρουν κυριολεκτικα σε 5 δευτερολεπτα οποτε δεν εχω την απαιτηση να κατεβει κι αλλο αυτος ο χρονος στα δεκαρια. Αυτο που φοβαμαι ειναι μηπως ανεβει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον ssd της υπογραφης μου τα 8.1 μπουταρουν κυριολεκτικα σε 5 δευτερολεπτα οποτε δεν εχω την απαιτηση να κατεβει κι αλλο αυτος ο χρονος στα δεκαρια. Αυτο που φοβαμαι ειναι μηπως ανεβει!

Αν πάει στα 7sec.. άστα.. χαρακώσου... τι να την κάνεις τη ζωή, όταν την χάνεις περιμένοντας να bootάρει..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...