Προς το περιεχόμενο

Μαθήματα ξένων γλωσσών στο διδασκαλείο του ΕΚΠΑ


BlackDarkFlag

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει κάνει κανείς σας μαθήματα στο διδασκαλείο του ΕΚΠΑ; Η τιμή είναι 300 ευρώ το έτος και μου φαίνεται πολύ καλή αλλά στο μυαλό μου το χω λίγο ότι θα ναι τόσο χάλια όσο τα μαθήματα αγγλικών στο σχολείο που κανείς δεν έμαθε τίποτα.. έχει παρακολουθήσει κανείς; Πόσα άτομα είναι στην τάξη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20-25 άτομα/τμήμα, ανάλογα τη ζήτηση.

Το πόσο καλό είναι το μάθημα εξαρτάται και εδώ απο τη υπευθυνότητα του καθηγητή αλλά και την διάθεση των μαθητών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20-25 άτομα/τμήμα, ανάλογα τη ζήτηση.

Το πόσο καλό είναι το μάθημα εξαρτάται και εδώ απο τη υπευθυνότητα του καθηγητή αλλά και την διάθεση των μαθητών.

Δηλαδή για κάποιον που δε ξέρει καθόλου μια γλώσσα (για κάποια σκανδιναβική ενδιαφέρομαι) και απλά θέλει να μάθει να συνενοείται και παράλληλα ξέρει άλλες 3 γλώσσες και έχει όρεξη να μάθει θα έχει αποτέλεσμα λες; 25 άτομα είναι αρκετούτσικα η αλήθεια είναι αν και περίμενα χειρότερα :P

 

Υ.Γ. Με τα βιβλία τι παίζει; Σου λένε να πάρεις κάποια σειρά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μάθεις τα βασικά και να μπορείς να επικοινωνείς θα είσαι καλυμένος απο το ΕΚΠΑ.

Θεωρητικά σε φτάνουν μέχρι την τάξη του πτυχίου, απλά αν σε ενδιαφέρει να δώσεις εξετάσεις θα πρέπει να ψαχτείς μόνος σου.

 

Για nordic δεν νομίζω οτι θα έχει και ιδιαίτερη ζήτηση, οπότε πιθανώς να είσαστε και λιγότερα απο 20 άτομα στο τμήμα και όσο προχωράτε θα γίνεστε όλο και λιγότεροι καθώς κάποιοι θα τα παρατήσουν στην πορεία.

 

Για βιβλία, θα σας πούνε ποια θα διδαχθείτε και απο εκεί και πέρα είναι στην απόφαση του καθενός αν και απο πού θα τα αγοράσει ή αν θα προτιμήσει να δανειστεί απο κάποιον άλλον και να βγάλει φωτοτυπίες. Πιθανώς ο/η δάσκαλος θα έχει κάποια άκρη απο όπου θα μπορείτε να τα πάρετε πιο φθηνά (ή πιο ακριβά, ανάλογα τον δάσκαλο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση για οποιον γνωριζει! Εαν περασω στο εκπα με κατατακτηριες θα μπορω να παρακολουθησω μαθηματα για ξενη γλωσσα στο διδασκαλιο? Ξερω , δεν θα ειμαι κανονικη φοιτητρια με πασο κλπ αλλα εχω αυτη τη δυνατοτητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για κάποιον που δε ξέρει καθόλου μια γλώσσα (για κάποια σκανδιναβική ενδιαφέρομαι) και απλά θέλει να μάθει να συνενοείται και παράλληλα ξέρει άλλες 3 γλώσσες και έχει όρεξη να μάθει θα έχει αποτέλεσμα λες; 25 άτομα είναι αρκετούτσικα η αλήθεια είναι αν και περίμενα χειρότερα :P

 

Υ.Γ. Με τα βιβλία τι παίζει; Σου λένε να πάρεις κάποια σειρά;

 

αν ενδιαφέρεσαι για τα Σουηδικά, επικοινώνησε με το διδασκαλείο και πες μας και εμάς

 

- πότε ξεκινάνε

 

και αν πας

 

- γράψε εντυπώσεις

Μια ερωτηση για οποιον γνωριζει! Εαν περασω στο εκπα με κατατακτηριες θα μπορω να παρακολουθησω μαθηματα για ξενη γλωσσα στο διδασκαλιο? Ξερω , δεν θα ειμαι κανονικη φοιτητρια με πασο κλπ αλλα εχω αυτη τη δυνατοτητα?

 

Μαθήματα στο διδασκαλείο δε χρειάζεται να είσαι φοιτητής του ΕΚΠΑ για να παρακολουθήσεις. Απλά οι τιμές για τους φοιτητές του ΕΚΠΑ είναι μικκρότερες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σεπτέμβρη ξεκινάνε τέλη νομίζω, θα σας πω τότε :)

 

Εχεις γραφτεί ?

 

Αν ναι σε ποιά γλώσσα ?

 

Αν πας για Σουηδικά στείλε pm τότε να σε ρωτήσω μερικά πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μαθήματα στο διδασκαλείο δε χρειάζεται να είσαι φοιτητής του ΕΚΠΑ για να παρακολουθήσεις. Απλά οι τιμές για τους φοιτητές του ΕΚΠΑ είναι μικκρότερες.

Με ενδιαφερει να τα παρακολουθησω με εκπτωση , αν αυτο γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφερει να τα παρακολουθησω με εκπτωση , αν αυτο γινεται.

 

Δε βλέπω το λόγο να μη γίνεται. Γιατί δεν τους ρωτάς ? (είναι κλειστά λόγω διακοπών ?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...