Προς το περιεχόμενο

ΜStar S700 στις 5,5 ίντσες, με octa-core CPU, 2GB RAM και 3000mAh μπαταρία στα $155,87


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το MStar S700 απευθύνεται σε όσους επιθυμούν μία συσκευή με μεγάλο περιβάλλον εργασίας, dual SIM δυνατότητες, αρκετή ισχύ και υψηλή αυτονομία αλλά δεν θέλουν να επενδύσουν πολλά χρήματα.

Με κόστος $155,87, το MStar S700 επιδεικνύει ιδιαίτερα υψηλό λόγο απόδοσης/ τιμή ενώ επιπλέον είναι αρκετά καλά εξοπλισμένο, ασφαλές και κομψό αφού το πάχος του, παρά την μεγάλης χωρητικότητας μπαταρία των 3000mAh δεν ξεπερνάει τα 8,8 χιλιοστά. Επιπλέον, διαθέτει μεταλλικό πλαίσιο, για ωραίας αίσθησης κράτημα αλλά και ανθεκτικότητα.

 

Από άποψη χαρακτηριστικών, το MStar S700 διαθέτει οθόνη LCD IPS OGS με διαγώνιο 5,5 ιντσών που υποστηρίζει ανάλυση 720 x 1280 pixels (267ppi) και ενσωματώνει το MediaTek MTK6752 SoC (64-bit octa-core CPU 1,7GHz, Mali-T760 GPU) σε συνδυασμό με 2GB RAM και 16GB επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου. Επίσης διαθέτει δυνατότητες 4G LTE, Dual SIM (dual standby), WiFi, Bluetooth 4.0 και GPS ενώ διαθέτει και αισθητήρα ανάγνωσης δαχτυλικών αποτυπωμάτων για πρόσθετη ασφάλεια.

 

 

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Στην πρόσοψη διαθέτει κάμερα 5,0 Megapixels για υψηλής ανάλυσης selfies ενώ στο πίσω μέρος, διαθέτει κάμερα 13 Megapixels που συνοδεύεται από LED flash. Οι διαστάσεις του MStar S700 είναι 150 x 76 x 8,8 χιλιοστά και τος βάρος του είναι 175 γραμμάρια. Θα το βρείτε στο online κατάστημα Gearbest με τιμή, όπως αναφέραμε, $155,87. Επεξ/σία από insomnia.gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ντομάτες φυτρώνουν....κάθε μέρα ένα νέο κινεζοειδες π υπόσχεται να κάνει τα πάντα καλύτερα στο 1\5 της τιμής. Καμία πρωτοτυπία κανένα ενδιαφέρον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ντομάτες φυτρώνουν....κάθε μέρα ένα νέο κινεζοειδες π υπόσχεται να κάνει τα πάντα καλύτερα στο 1\5 της τιμής. Καμία πρωτοτυπία κανένα ενδιαφέρον

 

Εσυ σκασε 800 ευρωπουλα να πάρεις το Galaxy 6 και να πρωτοτυπήσεις και εισαι ο πρωτοπόρος.

  • Like 19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω λεφτά τώρα αλλά χίλιες φορές να πάρω ένα Galaxy η ότι άλλο απο Ελλάδα με εγγύηση (και δόσεις για όσο καιρό έχεις εγγύηση :P) παρά να τα δώσω cash και να κάνω και τον σταυρό μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω λεφτά τώρα αλλά χίλιες φορές να πάρω ένα Galaxy η ότι άλλο απο Ελλάδα με εγγύηση (και δόσεις για όσο καιρό έχεις εγγύηση :P) παρά να τα δώσω cash και να κάνω και τον σταυρό μου.

Ορισμενες κινεζικες εταιριες εχουν εξελιχθεί πάρα πολύ και η ποιότητα τους ειναι αξιόλογη.

Απλα οι τιμολογησεις των μεγαλων εταιριων ειναι απαράδεκτες.

Στη Samsung πχ δινεις 700 ευρω για πλαστικουρα και σε ενα χρονο σου λεει τελος οι αναβαθμίσεις και η υποστηριξη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο κινεζικες εμπιστευομαι xiaomi, oneplus και huawei. Καμια αλλη.. Ενας φιλος την πατησε με leagoo (που και αυτη εδινε κινηταρα σε specs σε χαμηλη τιμη) που του ηρθε με χαλασμενη μπαταρια και περα απο αυτο που καμια φορα συμβαινει, του στειλαν αλλη μπαταρια που επρεπε να ΠΛΗΡΩΣΕΙ + οτι οταν εκανε ενα OTA update το κινητο brickαρε! Τωρα ακομα, εδω και 2-3 μηνες, περιμενει να του στειλουν καινουργιο...Στο περιμενε θα μεινει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη προτιμα καποιος ενα σαμμυ gs5 ας πουμε με δοσεις στο θεο απο μεγαλο ακριβο ελληνικο καταστημα για εγγυηση

 

και οχι ενα xiaomi mi4 ας πουμε..

 

αχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος αποτρεπτικός παράγων είναι το τι κάνουμε όταν και αν χαλάσει... Κατά τα άλλα οι Samsung, Apple και λοιπές θα ξαναδούν τα φράγκα μου όταν πιάσω το Τζόκερ....

Παίδες για αγορά από έξω τα έχουμε ξαναπεί: Γνωστό από το εξωτερικό ή πουλήστε πράγματα που δε χρειάζεστε στο Ebay...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...