Προς το περιεχόμενο

Lucifer TV Series


Daemonos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 266
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, tzelen είπε

Μόνο που ετούτη η σειρά έχει δαίμονες, εωσφόρους, διαβόλους, κτλ 😛

Οτιδήποτε είναι "ων" έχει ψυχολογία 😛

Αλλιώς τι θα έδειχνε; μόνο θάνατο; 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλα ξεκινησε

με father Kinley εκανε setup για εξαιρετικό villain, άνθρωπος με master-plan και στυλακι "ο σκοπός αγιάζει τα μέσα" με μια όπως φαινόταν προσωπική σταυροφορία εναντίων του Λουσιφερ αλλα το παράτησαν γρήγορα όπως βλέπω και επέστρεψαν στη γνωστή σάχλα με την "Detective" (είμαι στο episode 6-7 νομίζω). Κριμα γιατι οπως ξεκινησε εβλεπα μεγαλο potential να δουμε κατι πιο σκοτεινό και έξυπνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, ADHD είπε

Πολυ καλα ξεκινησε

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

με father Kinley εκανε setup για εξαιρετικό villain, άνθρωπος με master-plan και στυλακι "ο σκοπός αγιάζει τα μέσα" με μια όπως φαινόταν προσωπική σταυροφορία εναντίων του Λουσιφερ αλλα το παράτησαν γρήγορα όπως βλέπω και επέστρεψαν στη γνωστή σάχλα με την "Detective" (είμαι στο episode 6-7 νομίζω). Κριμα γιατι οπως ξεκινησε εβλεπα μεγαλο potential να δουμε κατι πιο σκοτεινό και έξυπνο.

Keep going. Συνεχίζει ωραία. Πραγματικά δυνατό season

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα το 1ο, παρατήρηση νούμερο ένα, η Lauren German το γ@μησε με τις πλαστικές.. Σίγουρα botox και χείλη, δεν μπορώ να καταλάβω τι άλλο αλλά έγινε σαν ανάποδο γ@μώτο 😅

Παρατήρηση νούμερο 2

βουτάει στην πισίνα και μετά βγαίνει έξω να συλλάβει τον τύπο στεγνωμένη και κυρία 

😂 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλη φαση αλλα ελπιζω να μην ειναι κανα cringe τελος σε φαση εζησε αυτος και η "Detective" καλά και εμείς καλύτερα δουλεύοντας στην αστυνομία. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
51 minutes ago, ADHD said:

Καλη φαση αλλα ελπιζω να μην ειναι κανα cringe τελος σε φαση εζησε αυτος και η "Detective" καλά και εμείς καλύτερα δουλεύοντας στην αστυνομία. :P 

Αν και μου άρεσε η s4 σε σχέση με τις προηγούμενες 3 που ήταν τίγκα στο procedural, όταν γνωρίζεις τι παίζει στο comic (πόσο μάλλον όταν το έχεις διαβάσει κιόλας), όλη η σειρά cringe είναι... 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Αν και μου άρεσε η s4 σε σχέση με τις προηγούμενες 3 που ήταν τίγκα στο procedural, όταν γνωρίζεις τι παίζει στο comic (πόσο μάλλον όταν το έχεις διαβάσει κιόλας), όλη η σειρά cringe είναι... 😛

Καλά προφανως δεν εχει καμια σχεση με το comic, αλλα απο την αλλη σκεψου οτι αν το ακολουθουσε θα ηθελε budget endgame για καθε επεισόδιο.. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, ADHD said:

Καλά προφανως δεν εχει καμια σχεση με το comic, αλλα απο την αλλη σκεψου οτι αν το ακολουθουσε θα ηθελε budget endgame για καθε επεισόδιο.. :P 

1000 φορές να ήταν animated series...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Τελείωσα και εγώ τη σειρά πριν κάποιες μέρες. 

Βασικά η σειρά είναι 95% procedular και 5% supernatural. Σε κάθε επεισόδιο σε κάθε σεζόν ήμουν μόνιμα με την ελπίδα ότι η σειρά θα εξελισσόταν σε κάτι πιο ενδιαφέρον. Τα highlights πραγματικά ελάχιστα και είναι βέβαιο ότι αυτό οφείλεται στο budget που πρέπει να μετριέται σε κουκιά ή φασόλια . Ο πρωταγωνιστής ουσιαστικά κρατάει όλη τη σειρά. 

Η 4η σεζόν έδειξε μια ελαφριά στροφή προς το καλύτερο και ευελπιστώ να ακολουθήσει την ίδια πορεία η τελευταία σεζόν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Άντε να δούμε τι θα γίνει σ' αυτήν την έρημη 5η σεζόν. Αν και βασικά το γεγονός πως ανακοινώθηκε η 6η αφού όμως είχαν τελειώσει τα γυρίσματα της 5ης με τρομάζει κάπως αλλά δεν βαριέσαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...