Προς το περιεχόμενο

Η Sony θέλει να καθυστερήσετε την αναβάθμιση του VAIO PC σας σε Windows 10


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε vaio 6ετίας που είχε win7 (VPCEB1S1E) πάντως μια χαρά έκατσαν τα win10. Ολοι οι drivers με εξαίρεση 2 μπήκαν μόνοι τους (όχι generic). Οι άλλοι 2 (κλασικά ήταν card reader) ευτυχώς υπήρχαν στο site της sony ήταν σε μορφή .inf και όχι .exe και έτρεξαν μια χαρά μέσω της διαχείρισης συσκευών (και ας ήταν φτιαγμένοι για τα 7)

Εγώ φίλε σε Vaio 5ετίας (VPCEB2Z1E) είχα θέματα και με τα 8.1 και με τα 10. Και στα δύο δεν έπαιζαν τα βίντεο παρά μόνο με το vlc, δεν υπήρχαν drivers για την κάρτα γραφικών και τα παιχνίδια σερνόντουσαν και τα fn πλήκτρα δεν λειτουργούσαν σωστά. Όταν διάβασα την ανακοίνωση της Sony έγινα έξαλλος με την υποστήριξη και έστειλα ένα email σε πολύ έντονο ύφος και τους έκραξα. Δεν νομίζω να ίδρωσε το αυτί τους αλλά τουλάχιστον έκανα την προσπάθεια μου. Είναι κρίμα σε μοντέλα σχετικά καινούργια και πανίσχυρα να μην υπάρχει υποστήριξη, που στο κάτω κάτω τα χρυσοπληρώσαμε κιόλας. Άλλες εταιρείες έχουν υποστήριξη σε μοντέλα του 07-08. Τέλος πάντως εγώ γύρισα και έμεινα ξανά στα 7άρια όσο και αν τα βαρέθηκα, τουλάχιστον τώρα λειτουργεί σωστά ο υπολογιστής. Είναι κρίμα πραγματικά. Προτείνω παιδιά όσοι έχετε παλιά λάπτοπ να στείλετε email παραπόνων. Μπορεί να πετύχουμε έστω και κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Εγώ πάλι μετάνιωσα που έδωσα 1.500,00€ για Vaio πριν 5 χρόνια κι όχι ένα MAC έστω και με παραπάνω λεφτά!<br />

Τα λάθη είναι για να μαθαίνεις φυσικά!</p>

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Έτσι, αν ο υπολογιστής VAIO που έχετε στην κατοχή σας “τρέχει” Windows 8.1, οι drivers για τα Windows 10 δεν θα έτοιμοι μέχρι τον επόμενο Οκτώβριο, ενώ αν τρέχει Windows 8, θα πρέπει να περιμένετε μέχρι τον Νοέμβριο.

Δηλαδή; Έτος; Γιατί αν είναι για το 2016, τότε θα αναγκαστούν όλοι αυτοί που περιμένουν να πληρώσουν για τα 10 και να χάσουν την προσφορά της δωρεάν αναβάθμισης για το 1ο έτος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως σε VAIO 10ετίας+ που μου ήρθε με Windows Vista , τώρα με τα 10ρια παίζει καλύτερα και απ' όταν το αγόρασα! Λες και έδωσα στο laptop βιάγκρα είναι! :P :P :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...