Προς το περιεχόμενο

Editorial: Ένας Αύγουστος γεμάτος… Commandos!


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 Οκτωβρίου και μετά από κάμποσες ώρες commandos πάω στην τηλεόραση. Λόγω ημερομηνίας έπαιζε κάποια πολεμική ταινία. Ο εγκέφαλός μου προέβαλε μπροστά από τους στρατιώτες ηθοποιούς ένα πράσινο τρίγωνο.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μας θύμισες τώρα ρε συ!  Φανταστικό άρθρο μπράβο...

Ανέμελες εποχές με παιχνίδια που σέβονταν την νοημοσύνη των gamers! Δεν θα ξεχάσω ποτέ την ευχαρίστηση (αλλά και τα νεύρα :P ) που μου έδωσε η παραπάνω σειρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπληκτικό παιχνίδι, ακόμα θυμάμαι να στήνομαι σε γωνία με τον Green Beret και να καθαρίζω δεκάδες περίπολα, σκοπούς κλπ τον ένα μετά τον άλλο που έρχονταν λόγω συναγερμού... Σε μερικά pixel οθόνης πρέπει να είχαν μαζευτεί 100 πτώματα χαχαχα

Μετά από αυτά έπαιξα και το

Desperados : Wanted Dead or Alive το οποίο με εξέπληξε πολύ ευχάριστα καθώς το βρήκα αντάξιο του commandos και με εντυπωσίασε και ιδιαίτερα η τελευταία πίστα με τον El Diablo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο γαματα ηταν; θυμαμαι δημοτικο ημουν και επαιζα το 1ο..οτι πιστες δεν μπορουσα να περασω με τον αδερφο μου,βαζαμε τον πατερα μας και τις περναγε...το επαιζε βραδυ τα περναγε και στο καπακι στς 6.30 εφευγε για δουλεια :P

 

 Aπιστευτες ωρες θα μπορουσα να το ξαναπαιξω άνετα!

βεβαια απογοητευτικα απο το commandos 3 και το strike force..δεν μου αρεσε αυτο το στυλ ουτε το πιο τρισδιαστατο..

αλλα και παλι

αυτο και το red alert ενα απο τα must παιχνιδια ολων των εποχων!

 

Υ.Γ. αν δεν κανω λαθος κατι ειχε ακουστει για νεο commandos...ακομα το περιμενω :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωωωωωωωω!!!!!! Τι ταξίδι στον χρόνο ήταν αυτό το άρθρο; Το παιχνίδι που μίσησα και αγάπησα όσο κανένα άλλο. Φοβερό gameplay, αλλά πολύ δύσκολες αποστολές. Θυμάμαι ότι στο Behind enemy lines τα είχα καταφέρει μόνος μου μέχρι την πίστα 13-14. Μετά χρησιμοποίησα cheats για να το φτάσω στο τέλος. Θυμάμαι στην τελευταία πίστα, έχω βάλει cheat που τα κομμάντα μου δεν πέθαιναν με τίποτα. Για κανένα δίωρο καθάριζα Γερμανά τα οποία έβγαιναν από τα κτίρια σαν τις κατσααρίδες. Τον ατελείωτο είχαν. Στο τέλος βαρέθηκα και το έκλεισα χωρίς να το τερματίσω ποτέ. Θα το κατεβάσω και θα δω αν μπορώ να το εγκαταστήσω και να το παίξω. Έχω αφήσει εκκρεμότητες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωωωωωωωω!!!!!! Τι ταξίδι στον χρόνο ήταν αυτό το άρθρο; Το παιχνίδι που μίσησα και αγάπησα όσο κανένα άλλο. Φοβερό gameplay, αλλά πολύ δύσκολες αποστολές. Θυμάμαι ότι στο Behind enemy lines τα είχα καταφέρει μόνος μου μέχρι την πίστα 13-14. Μετά χρησιμοποίησα cheats για να το φτάσω στο τέλος. Θυμάμαι στην τελευταία πίστα, έχω βάλει cheat που τα κομμάντα μου δεν πέθαιναν με τίποτα. Για κανένα δίωρο καθάριζα Γερμανά τα οποία έβγαιναν από τα κτίρια σαν τις κατσααρίδες. Τον ατελείωτο είχαν. Στο τέλος βαρέθηκα και το έκλεισα χωρίς να το τερματίσω ποτέ. Θα το κατεβάσω και θα δω αν μπορώ να το εγκαταστήσω και να το παίξω. Έχω αφήσει εκκρεμότητες...

 

θυμάμαι που μιλάς και ελευθερώνεις την Νατάσα

 

με και μετά πήγαινα και επαίρνα ένα βίβλιο

 

και δεν ήξερα τι να κάνω

 

τελικά έπρεπε να κρυφτώ κάτω απο το κρεβάτι

 

μέχρι να ερθούν τα βαρία πυροβόλα

 

Green Beret , Sapper, Sniper

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μου θύμισες. Πραγματικά πολύ κάψιμο.

 

Νομίζω η ατάκα του παιχνιδιού και ταυτόχρονα αυτό που θα θυμούνται και θα εκνευρίζονται όλοι οι fans του θα ειναι το:

 

"ALARM-ALAAARM" 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως σου ηρθε να γραψεις για commandos απο το τοπικ "

Παρατηρεί κάποιος άλλος την πτώση των Strategy Games; "

 

 οπου συζητηθηκε και το commandos; Τσπ φοβερα παιχνιδια και αξεχαστες εποχες. και τα 3 games ηταν εκπληκτικα! το 4 δεν το θεωρο commandos

 

Η αλήθεια είναι πως δεν είχα υπ' όψιν μου το συγκεκριμένο θέμα. Απλά, μέρες που είναι, είπα να ασχοληθώ με κάτι πιο "ανάλαφρο" και θυμήθηκα έναν Αύγουστο πριν από 16 χρόνια...

 

Υ.Γ. αν δεν κανω λαθος κατι ειχε ακουστει για νεο commandos...ακομα το περιμενω :(

 

Nope. Μετά την αποτυχία του Strike Force δεν υπήρξε ποτέ ουσιαστικό ενδιαφέρον για τη σειρά από την Eidos και μετέπειτα τη Square Enix. Ένα Commandos τη σήμερον ημέρα δεν θα μπορούσε να φέρει σε μια εταιρεία σαν την τελευταία τα έσοδα που θέλει και έτσι δεν υπάρχει περίπτωση αυτή να ασχοληθεί μαζί του. Η δε Pyro έχει μετονομαστεί σε Pyro Mobile και ασχολείται με την ανάπτυξη παιχνιδιών για mobile πλατφόρμες. Η μόνη λύση είναι να αγοράσει κανείς την IP (πανάκριβο εγχείρημα) και να αποπειραθεί να αναβιώσει τη σειρά μέσω Kickstarter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωωω,με πήγες 15 χρόνια πίσω,όταν έπαιζα και εγώ το πρώτο Commandos,μιλάμε για ώρες και πολύ εγκεφαλικό κάψιμο.Πέρα ότι έκανα κανα 3μηνο να το τερματίσω μόνος μου,είχα και το half life 1 τον ίδιο καιρό,έπαιζα και τα 2 μαζί!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Desperados : Το commandos της άγριας δύσης! 

 

Πολύ καλά παιχνίδια αν και κάποιες στιγμές σου έσπαγαν τα νεύρα. Μακάρι να βγει κανένα remake!

Αμάν το είχα ξεχάσει το desperados,τι γαμάτο παιχνίδι και αυτό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Desperados 1&2,commandos 1-2-3,jagged alliance 2,xcom 

Πραγματικα απο αυτα τα ωραια παιχνιδια που σε βαζαν να σκεφτεις και βεβαια ήθελε και λιγη τύχη.Όσο για το single της υπόθεσης και εγω τα έπαιζα με τους δυο αδερφούς μου.Όλο αυτός ο σχεδιασμος για να πάνε ολα στην εντέλεια δεν υπήρχε.Εκείνη την εποχή πάντως ο καθένας μας συνήθως έπαιρνε αντε 1-2 καινούργιο/α παιχνίδι τον χρόνο,τουλάχιστον οι περισσότεροι στην γειτονιά μου εκτός απο αυτούς που είχαν αντεγραμμένα,και πραγματικά το παιχνίδι το έλιωνες πλέον 150 παιχνιδια στο steam 50 στο gog και λοιπα και δεν κάθεσαι να ασχοληθεις τόσο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...