Προς το περιεχόμενο

[ΟΔΗΓΟΣ] Πώς κάνουμε αγορές από το Internet με Capital Controls


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ενημερώσω ότι αφού φόρτωσα το balance με το παραπάνω τρόπο ,  έστειλα λεφτά (35ε) σε ένα παιδί από το οποίο αγόρασα κάτι πριν τα cc και ενώ φαίνεται στο paypal ότι η διαδικασία ολοκληρώθηκε (transaction completed) , μου έστειλε μηνυμα (το παιδί) ότι δεν μπορεί να πάρει τα χρήματα γιατι είναι δεσμευμένα και ότι ελέγχεται η συναλλαγή. Τι να συμβαίνει ?Όποιος ξέρει ας κάνει ένα κόπο να πληροφορήσει και μένα.

 

EDIT του βγάζει αυτό το μήνυμα " transaction is examined in the analysis PayPal payments"

Επεξ/σία από konpat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ενημερώσω ότι αφού φόρτωσα το balance με το παραπάνω τρόπο ,  έστειλα λεφτά (35ε) σε ένα παιδί από το οποίο αγόρασα κάτι πριν τα cc και ενώ φαίνεται στο paypal ότι η διαδικασία ολοκληρώθηκε (transaction completed) , μου έστειλε μηνυμα (το παιδί) ότι δεν μπορεί να πάρει τα χρήματα γιατι είναι δεσμευμένα και ότι ελέγχεται η συναλλαγή. Τι να συμβαίνει ?Όποιος ξέρει ας κάνει ένα κόπο να πληροφορήσει και μένα.

 

EDIT του βγάζει αυτό το μήνυμα " transaction is examined in the analysis PayPal payments"[/size]

Αν τα εστειλες σαν service θα του ειναι διαθεσομα μετα απο ~20 ημερες, αν τα εστειλες σαν family θα τα ειναι διαθεσιμα μετα 1 μερα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν service and goods του τα έστειλα.Πάντα έτσι έστελνα και δεν είχα πρόβλημα παλιότερα.Αν είναι έτσι δεν πειράζει ας περιμένει λίγο παραπάνω, τόση υπομονή έκανε.Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. Υπάρχει έστω και ένας που να του έχει λογιστικοποιηθεί η χρέωση των 90 λεπτών, να μας πει με τι description έγινε? Είτε για επιτυχή συναλλαγή είτε για ανεπιτυχή.

Από τις μέχρι τώρα συζητήσεις, έχω καταλάβει πως τουλάχιστον για τις επιτυχείς συναλλαγές, υπάρχει και αυτή η "χρέωση προμήθειας"...

Γιατί έγω άλλο υποπτεύομαι :/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσπάθησα απο την Χρεωστική και απο την προπληρωμένη και σήμερα και τίποτα όμως είδα οτι σύμφωνα με κάποιους άρχισε να δέχεται το Pay Pal συναλαγές ! αν είναι έτσι μπορούμε να φορτώσουμε την Προπληρωμένη η να συνδέσουμε μια άλλη κάρτα κανονική Χρεωστική με το Pay pal και να δουλέψει ?

Παραθέτω το Link για να το δείτε,πάρτε τους και ζαλίστε τους και λίγο στίς τράπεζες γιατί έκαναν το κοροιδο οτι δεν ξέρουμε και δεν ακούσαμε όταν πήρα εγω τηλέφωνο το μεσημέρι στο ebanking της Eurobank ...

http://www.quantum.gr/qblog/?p=231

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάση το σημερινό δελτίο τύπου της Ένωσης ΕΤ, δεν φαίνεται να έχει αλλάξει τίποτε στο θέμα των αγορών από το εξωτερικό με κάρτες, ακόμη και μετά την προχθεσινή (17/8) υπουργική απόφαση (500€)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο mail μπορούμε να στείλουμε λεφτά και από την κάρτα που έχουμε συνδεδεμένη στον λογαριασμό paypal από τον οποίο ζητήσαμε λεφτά ή θα υπάρξει πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια και ωραιο το νημα!Θελω να ρωτησω αν καποιος εχει δοκιμασει να κανει την διαδικασια με καρτα της Alpha?!!!Ειμαι κατοχος της Enter και λεω να μπω στην διαδικασια να κανω την πατεντα!!!Να υπαρχει μια σιγουρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με καινούρια κάρτα της Εθνικής Debit Mastercard που ήταν ήδη συνδεδεμένη σε paypal λογαριασμό και φτιάχνοντας δεύτερο εικονικό λογαριασμό χωρίς να συνδέσω κάποια κάρτα,έστειλα λεφτά από τον 1ο στον 2ο και έκανα κανονικά αγορά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

(Πέστε και την αγορά που κάνετε)Ρε γμώτο τα ζώα μου αργά εδω κάποιες αγορές λειτουργούνε κάποιες όχι...  μάλλον έχει σχέση με την κάθε τράπεζα και πιθανός κάθε εταιρία στο εξωτερικό ώστε να δεχθεί Pay pal σε ορισμένες εταιρίες απο Ελλάδα (τουλάχιστον έτσι θέλουν να λένε στην εξυπηρέτηση πελατών..),Να πω οτι έκανα και γω την μεταφορά απο μένα σε μένα 2 φορές με Eurobank Debit και έπιασε κανονικά. :-D

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με καινούρια κάρτα της Εθνικής Debit Mastercard που ήταν ήδη συνδεδεμένη σε paypal λογαριασμό και φτιάχνοντας δεύτερο εικονικό λογαριασμό χωρίς να συνδέσω κάποια κάρτα,έστειλα λεφτά από τον 1ο στον 2ο και έκανα κανονικά αγορά.

 

 

Πως το καταφερες χωρις να συνδεσεις 2η καρτα?!!?Εννοω εκανες το request και οταν το απαντησες δεν σου ζητησε να βαλεις καποια καρτα για να κανεις την μεταφορα!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο οδηγος που αναφερεται εδω, εχει καποια σχεση με τον οδηγο που πουλαει καποιος στις αγγελιες. ?

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/various/variousvarious/497095-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CF%86%CF%8C%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-paypal-balance-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...