Προς το περιεχόμενο

[ΟΔΗΓΟΣ] Πώς κάνουμε αγορές από το Internet με Capital Controls


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1. Για να στείλεις χρήματα στο balance με έμβασμα, πρέπει να έχεις συνδέσει τραπεζικό λογαριασμό στο paypal και για να γίνει αυτό χρειάζεται μια διαδικασία που έχω περιγράψει ΕΔΩ post #8897 σελ 594.

 

2. Μάλλον το ανάποδο θέλεις να πεις, γιατί η ισοτιμία μετατροπής συναλλάγματος του paypal είναι χειρότερη για τον αγοραστή από εκείνη που εφαρμόζει η τράπεζα.

Επειδή το paypal έχει ρυθμίσει να γίνεται η μετατροπή με την ισοτιμία του, το αλλάζουμε πηγαίνοντας Profile/My Money/My preapproved payments/ Update/ Set available Funding Sources/ πατάμε Conversion Options στην κάρτα που θέλουμε και επιλέγουμε το "Bill me ..."

Πιο οικονομικά έρχεται η μεταφορα απο τραπεζικο λογαριασμό σε balance  ή μέσω revolut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σας έχει τύχει να θες να κάνεις αγορές από site με paypal (έχει λεφτά στο balance) Και το site να σε στέλνει μόνο σε πληρωμή με κάρτα. Ενώ εγώ θέλω να πληρώσω από το balance Δεν μου δίνει την επιλογη.ξέρει κανείς τι παίζει ;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σας έχει τύχει να θες να κάνεις αγορές από site με paypal (έχει λεφτά στο balance) Και το site να σε στέλνει μόνο σε πληρωμή με κάρτα. Ενώ εγώ θέλω να πληρώσω από το balance Δεν μου δίνει την επιλογη.ξέρει κανείς τι παίζει ;;;

μόλις τώρα έκανα την διαδικασια ,αντιμετώπισα το ιδιο προβλημα, εκανα change στον τροπο πληρωμης ,με αποσυνδεσε και οταν επανασυνδεθηκα ειδε το balance και πληρωσα απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως αλλαζει αυτο στο ebay?

μόλις τώρα έκανα την διαδικασια ,αντιμετώπισα το ιδιο προβλημα, εκανα change στον τροπο πληρωμης ,με αποσυνδεσε και οταν επανασυνδεθηκα ειδε το balance και πληρωσα απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Παιδια καλημερα προσπαθησα το κολπακι εν ετη 2016 με καρτα prepaid της πειρεως απλα δεν δουλευει δλδ δεν μου αφηνει να βαλω την ιδια καρτα που εχω λινκαρισμενη στο πει παλ για να μετακινισω τα χρηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παιδια καλημερα προσπαθησα το κολπακι εν ετη 2016 με καρτα prepaid της πειρεως απλα δεν δουλευει δλδ δεν μου αφηνει να βαλω την ιδια καρτα που εχω λινκαρισμενη στο πει παλ για να μετακινισω τα χρηματα

Δοκίμασε να την unlinkάρεις από το ΡΡ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

παιδια εγω το εκανα μαεταξυ της χρεωστικης και της προπληρωμενης μου και μου τα δεσμευει για 21 μερες λεει. καμια ιδεα;

 

ειδα οτι υπαρχει επιλογη για refund. αν το κανω το ποσο παει απευθειας πισω στην προπληρωμενη μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...