Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με galaxy s6 edge


peter95

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας,προχθες(18.8.015) προχωρησα στην αγορα ενος galaxy s6 edge 64gb με επιδοτηση απο την cosmote(γερμανος),ολα ωραια ολα καλα με το κινητο αλλα απο τι φαινεται εχουμε καποια θεματακια εκτος απο το memory issue.Το κινητο μου ηρθε με προεγκατεστημενη την 5.0.2 lollipop το εκανα configuration ολα οκ,περασα με ota την 5.1.1 μιας και ηταν διαθεσιμη,εκανα ξανα factory reset και reconfiguration κτλ.Τωρα το προβλημα μου ειναι οτι το κινητο μεσα στην διαρκεια της ημερας(χθες) μου εκανε 3 random reboots.Σημερα δεν χρησιμοποιησα τη συσκευη τοσο πολυ αλλα ειχα την ατυχια να ξαναντιμετωπισω αλλο ενα random reboot που ποιο random δεν γινεται,μιας και δεν μπορω να ριξω ευθυνες καπου πχ.υπεθερμανθηκε η κατι παρομοιο.Με μια προχειρη αναζητηση στο google ειδα οτι πολυ ειχαν το ιδιο θεμα και οτι μπορει να σχετιζεται με το wifi.Θα ηθελα να ρωτησω εχει αντιμετωπισει καποιος παρομοιο προβλημα σε αυτη τη συσκευη η σε galaxy s6.Σκεφτομαι να παω αυριο το κινητο για αλλαγη μιας και πιστευω δικαιουμαι doa μιας και το κινητο το εχω στην κατοχη μου 2.5 μερες και το λεω αυτο γιατι καλα να ναι θεμα με το software απλα σκεφτομαι μην εχει hardware προβλημα μιας και αυτος ειναι ο βασικος μου φοβος και γενικα ξενερωσα με την ολη φαση.Παντως αν το κινητο εχει προβλημα με το software το βρισκω τουλαχιστον απαραδεκτο ενα κινητο τετοιας τιμολογιακης πολιτικης να εχει τετοια θεματα(memory,bugs) και να χρειαζεται να προβουμε σε αλλες λυσεις(root,custom roms,build.prop)για να εχουμε απλα μια λειτουργικη συσκευη και οχι να το κανουμε απλα γιατι μας αρεσει να προσαρμοζουμε τη συσκευη στα μετρα μας η απλα για τη περιεργεια.Ευχαριστω προκαταβολικα για οποιαδηποτε απαντηση σας.

Επεξ/σία από peter95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 2500 χιλιαδες να εδινες μια συσκευη ειναι μια συσκευη.Τα παντα μπορει απο το κουτι να ειναι κατασκευαστικα ελλατωματικο.

Τα παντα συμβαινουν και στις καλυτερες οικογενειες...

 

Κανεις ακριβως αυτο που ειπες.Εχεις DOA.

Το πας,το βλεπουν και αναλογως πραττουν.Για προχθεσινη συσκευη καινουρια δεν κανεις ερωτησεις.

Φευγεις στο αρμοδιο τμημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εδωσα σημερα παιδια απλα μου ειπαν πρεπει να διαπιστωσουν και οι ιδιοι το προβλημα οποτε αναμενουμε.Καποιος αλλος με το ιδιο κινητο η με galaxy s6 εχει αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα η ολα πανε ρολοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εδωσα σημερα παιδια απλα μου ειπαν πρεπει να διαπιστωσουν και οι ιδιοι το προβλημα οποτε αναμενουμε.Καποιος αλλος με το ιδιο κινητο η με galaxy s6 εχει αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα η ολα πανε ρολοι?

Προσωπικα πιστευω οτι κατι εγινε στην αναβαθμιση 5,1,1.

Διοτι τετοιο προβλημα με 5,0,2 οσοι το ειχανε απο τοτε που το πηραν δεν διαβασα πουθενα.

Ασε να το δουνε οι ιδιοι και πιστευω οτι το θεμα ειναι software.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ειναι ετσι φιλε μου παροτι δεν ηθελα να το ρουταρω απο τοσο νωρις με βλεπω να το κανω η ας ελπισουμε οτι το προβλημα περιοριστηκε στο δικο μου κινητο/software οποτε και με μια αλλαγη/επισκευη τα πραγματα θα φτιαξουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ειναι ετσι φιλε μου παροτι δεν ηθελα να το ρουταρω απο τοσο νωρις με βλεπω να το κανω η ας ελπισουμε οτι το προβλημα περιοριστηκε στο δικο μου κινητο/software οποτε και με μια αλλαγη/επισκευη τα πραγματα θα φτιαξουν...

ΕΑΝ το ρουταρεις την εγγυηση 2 χρονων ΤΗΝ ΞΕΧΝΑΣ μετα...

Και αν σου χαλασει(χτυπα ξυλο)κανα hardware το πληρωνεις μετα απο την τσεπη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ειναι ετσι φιλε μου παροτι δεν ηθελα να το ρουταρω απο τοσο νωρις με βλεπω να το κανω η ας ελπισουμε οτι το προβλημα περιοριστηκε στο δικο μου κινητο/software οποτε και με μια αλλαγη/επισκευη τα πραγματα θα φτιαξουν...

Γιατι να ρουταρεις το Galaxy S6 edge αυτο ειναι το μεγαλο ερωτημα.... Το κινητο απο Specs πεταει εχει και Lollipop μεσα,τι παραπανω δηλαδη εψαχνες που δεν σε ικανοποιουσε στο κινητο???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το ρουταρα αν εβλεπα οτι επιμενει να χει τετοια θεματακια με το software,τελικα με πηρε ο τεχνικος μου και μου ειπε οτι το σαββατο θα εχω καινουργιο,πολυ καλη και αμεση εξυπηρετηση για να τα λεμε και αυτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το ρουταρα αν εβλεπα οτι επιμενει να χει τετοια θεματακια με το software,τελικα με πηρε ο τεχνικος μου και μου ειπε οτι το σαββατο θα εχω καινουργιο,πολυ καλη και αμεση εξυπηρετηση για να τα λεμε και αυτα.

Ο δικος σου τεχνικος?? :huh:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
γεια, δεν ξέρω άμα είμαι υπερβολικός αλλά όπως βλέπετε στην εικόνα όταν ανοίγει το λαμπάκι του recent apps και του
back button, από πίσω φωτίζει ,λιγότερο, άλλες 2 φορές το σύμβολό του, είναι νορμάλ??

11930663 1045351995475127 1073989906 N

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Το εδωσα σημερα παιδια απλα μου ειπαν πρεπει να διαπιστωσουν και οι ιδιοι το προβλημα οποτε αναμενουμε.Καποιος αλλος με το ιδιο κινητο η με galaxy s6 εχει αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα η ολα πανε ρολοι?

φιλε μου καλησπέρα δεν εχω το ιδιο προβλλημα με σενα.εχω πρόβλημα με το GPS.ΟΤΑΝ εχεισ την λειτουργια μονο GPS δεν βλεπη δορυφορουσ και αμα τους δει δεν μπορη να κλειδωση.ελενξε και το δικο σου τηλεφωνο.Η SAMSOUNG λεη ότι το τηλεφωνο είναι ενταξει ενώ στην πραξη δεν λοκαρι δορυφορουσ.ελενξε το δικο σου και εάν θελεισ με ενημερωνησ.μελενε φωτη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου καλησπέρα δεν εχω το ιδιο προβλλημα με σενα.εχω πρόβλημα με το GPS.ΟΤΑΝ εχεισ την λειτουργια μονο GPS δεν βλεπη δορυφορουσ και αμα τους δει δεν μπορη να κλειδωση.ελενξε και το δικο σου τηλεφωνο.Η SAMSOUNG λεη ότι το τηλεφωνο είναι ενταξει ενώ στην πραξη δεν λοκαρι δορυφορουσ.ελενξε το δικο σου και εάν θελεισ με ενημερωνησ.μελενε φωτη και το

Ετσι δεν δινουμε τηλεφωνα!!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...