Προς το περιεχόμενο

Νέα GeForce GTX 950 από την Nvidia


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε review του techpowerup βλέπω ότι ρίχνει 20%!!! στην R7 370.

Στα 150-160€ που θα κυμανθεί η τιμή της είναι η καλύτερη κάρτα.

 

Καλά αυτοί στα περισσότερα παιχνίδια δε βάζουν ΑΑ που τέτοια κίνηση ευνοεί τη συγκεκριμένη κάρτα.160$ θα κάνει η reference στην αμερική,στην ελλάδα θα τη βρίσκεις αρκετά ακριβότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλα για καρτα των 160$ και υπαρχει κοσμος που γραφει για 2gb Vram και οτι δεν ειναι Future Proof???

 

Ουτε καν η 970 ή η R9 290 δεν ειναι πραγματικα Futureproof μετα απο ενα διαστημα εχετε και απαιτησεις απο καρτα των 160$ για αυτο???

 

Το οτι ειναι Fail το marketing της Nvidia για την καρτα αυτη ειναι στο μονο που συμφωνουμε ολοι μας αλλα μεχρι εκει.

 

Για τις επιδοσεις που εχει η καρτα αυτη στα χρηματα που ζηταει,αν ισχυουν τα Benchmarks,ειναι παραπανω απο καλη η καρτα αυτη. 

 

 

Αλλα κλασσικα στο Insomnia αρκετοι εχουν κολλησει παλι με την Vram,δεν φτανει η Vram,τα παιχνιδια θελουν παραπανω και αλλα οτι να ναι σχολια,οπως και το αλλο κορυφαιο για τα 128bit....

 

Και τελος οπως αναφερθηκε η πλειοψηφια του κοσμου ουτε εχει τα πανακριβα monitor ουτε μπορει να αφιερωνει συνεχεια χρηματα για ακριβες αναβαθμισεις και για χαλαρο gaming με ολους τους τωρινους τιτλους σε High settings 60 fps 1080p αν μπορει να το προσφερει αυτο σε συνδυασμο με χαληλη καταναλωση ειναι αψογη η καρτα.

 

Το ποσο θα κοστιζει στην Ελλαδα με αυτα που περναμε τον καιρο αυτο δεν σημαινει οτι γενικα το προιον ειναι κακο.

Ισχύει ή δεν ισχύει ότι όλο και περισσότερα παιχνίδια θέλουν περισσότερα από 2GB vram; Αν σε 2 χρόνια μάξιμουμ θες νέα κάρτα γραφικών και καταλήξεις να πληρώνεις περισσότερα απ' ό,τι για να πάρεις μια καλή κάρτα μια και καλή, μην παραπονιέσαι. Mερικές φορές το φτηνό το κρέας το τρώει ο σκύλος αλλά κάποιοι δεν εννοούν να το αντιληφθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει ή δεν ισχύει ότι όλο και περισσότερα παιχνίδια θέλουν περισσότερα από 2GB vram; Αν σε 2 χρόνια μάξιμουμ θες νέα κάρτα γραφικών και καταλήξεις να πληρώνεις περισσότερα απ' ό,τι για να πάρεις μια καλή κάρτα μια και καλή, μην παραπονιέσαι. Mερικές φορές το φτηνό το κρέας το τρώει ο σκύλος αλλά κάποιοι δεν εννοούν να το αντιληφθούν.

Ισχυει οτι για 1080p που προοριζεται αυτη η καρτα και με το γεγονος οτι ξερεις τι ζητας απο μια καρτα γραφικων στα χρηματα αυτα ειναι μια χαρα η καρτα αυτη. Ουτως ή αλλως και η R9 380 αλλα και η 960 στα 210με 220ευρω και αυτες με 2gb Vram ειναι. Αλλωστε οταν φτασει παιχνιδι να μην μπορει να το τρεξει η 950 τοτε δεν θα το τρεξει και η R9 380 4gb και ας εχει περισσοτερη Vram. Εκτως αν θες να μας περασεις το οτι για να παιξεις σε 1080p και πανω θες απο R9 290 και πανω,δηλαδη 300+ευρω καρτα γραφικων πραγμα που ειναι τελειως για γελια. Σιγα μην θελει μονο Gtx 970 και πανω για να παιξεις 1080p......

 

Οσο για το παραπανω που γραφεις εγω παντως για τα νεα δυνατα παιχνιδια τυπου GTA,Witcher,Shadow Of Mordor(ειναι και Cpu heavy κυριως)παραπανω απο μια χαρα τα παει η καρτα αυτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 τι ψάχνετε βλακείες τις nvidia και επειδή εγώ έχω τι 560ΤΙ και δε μπορώ να πάρο αλι με τις αστρονομικές τιμές που έχουν γιατί να μη βάλo μια δεύτερη με SLI??? ισα που για νάχεις να λες ότι έχω μια καινούργια με υποτίθεται ....καλύτερες απόδοσης???

"γνομιμου" μιας και όλα όταν μιλάμε για υπολογιστές όλα είναι σχετικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 τι ψάχνετε βλακείες τις nvidia και επειδή εγώ έχω τι 560ΤΙ και δε μπορώ να πάρο αλι με τις αστρονομικές τιμές που έχουν γιατί να μη βάλo μια δεύτερη με SLI??? ισα που για νάχεις να λες ότι έχω μια καινούργια με υποτίθεται ....καλύτερες απόδοσης???
"γνομιμου" μιας και όλα όταν μιλάμε για υπολογιστές όλα είναι σχετικά

 

Ξεχνας 3 παραγοντες στο παραπανω που αναφερεις με τοση σιγουρια και χαρα

1)Που θα βρεις(παλαιοτητα) και ποσο

2)Να εχεις μητρικη που να υποστηριζει Sli

3)Το Sli δεν ειναι και οτι το καλυτερο αν και εχει βελτιωθει σε σχεση με παλια,ειδικα σε παλιες καρτες γραφικων. Αν τα παιχνιδια το υποστηριζουν εχει καλως,αλλιως ειναι πεταμενα λεφτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παραγίνει με τις τιμές στις κάρτες γραφικών, αλλά και με την ποιότητα κατασκευής τους. Κανένα όφελος για τον καταναλωτή δεν έφερε ο ανταγωνισμός. Οι ΑΜD είναι καλές για το χειμώνα να σου ζεσταίνουν το δωμάτιο και να φουσκώνουν τον λογαριασμό της ΔΕΗ (850w τροφοδοτικό - έλεος). Από τον άλλη η nvidia  το εκμεταλλεύεται και κοπανάει τις τιμές, αλλά όσο υπάρχει κόσμος που τις αγοράζει, τόσο οι φτινίαρες 2ετίας θα κάνουν 200 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...